آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است: یکی از مواردی که نقش بسیار بسزایی را در زیبایی فرد ایفا میکند، موها می باشند. افراد بسیار زیادی به ویژه اقایان برای رفع و یا جلوگیری از کم مویی و طاسی به کاشت مو روی آورده اند. به همان میزان که آقایان به کاشت مو اهمیت میدهند، از بین بردن موهای زائد هم برای خانم ها بسیار مهم است. ممکن است تا به حال اسم روغن مورچه که برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده می شود را شنیده باشید. در این مقاله قصد داریم که در خصوص استفاده از روغن مورچه توضیحاتی را به شما همراهان ارائه دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. بسیاری از افراد این سوال را در ذهن خود دارند که آیا این روغن به از بین بردن موهای زائد کمک می کند؟

حتما تا به حال از مزایا این روغن در مکان هایی مانند آرایشگاه‌ها، مراکز زیبایی و عطاری‌ها شنیده اید. لازم به ذکر است که در کتاب های سنتی از قبیل: تحفه حکیم مومن تبریزی و مخزن‌الادویه خراسانی که از قدیمی‌ترین منابع طب سنتی محسوب میشود و قدمت آن‌ها به بیش از ۲۰۰ سال پیش برمگردد، مطلبی در خصوص مزایای استفاده از روغن مورچه به منظور از بین بردن موهای زائد بیان‌نشده است؛ اما توضیحات جامعی درخصوص دیگر مزیت های استفاده از این روغن آورده شده است. این کتب بر این باورند که با استفاده از مورچه های ساییده شده، قادر به از بین بردن موهای زائد است. نحوه استفاده از این روش به این صورت است که در گذشته، مورچه ها را میکشتند و سپس آنها را میسابیدند و ماده به دست آمده در اثر ساییده شدن را بر محل مورد نظر موهای زائد می مالیدند. همین امر سبب جلوگیری از رشد موهای زائد می شد. لازم است بدانید که این روش برای افرادی مناسب است که تا به حال از هیچگونه روشی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکرده است.

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

آیا روغن مورچه صنعتی نیز در رفع موهای زائد موثر هستند؟

روغن مورچه را امروزه می توان به راحتی از عطاری ها ب صورت صنعتی تهیه کرد. اما نکته این که در اینجا ذهن را درگیر می کند این است که آیا روغن مورچه صنعتی به همان اندازه که مورچه های ساییده شده موثر هستند، تاثیر گذارند؟ طبیعتا با اندکی تحقیق و تفکر متوجه خواهید شد که مزایا روغن مورچه صنعتی از مزایا مورچه های ساییده که به صورت ۱۰۰ درصد طبیعی تولید می شود، کمتر است. به این خاطر که کشتن این حجم از مورچه ها به منظور به دست آوردن روغن مورچه طبیعی امری غیر ممکن است و در صورتی که تولید کنندگان بخواهند روغن مورچه با کیفیتی تهیه کنند، به حجم بسیار زیادی مورچه نیاز دارند که باز هم جمع آوری این حجم از مورچه ها مسئله ای غیر ممکن به نظر می رسد.

با توجه به اینکه در کتب سنتی همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مطلبی نوشته نشده و فقط از مزایا مورچه کشته شده صحبت شده است، میتوان گفت که هیچ منبع موثقی دال بر مزیت استفاده از روغن مورچه صنعتی در طب سنتی به‌ منظور از بین بردن موهای زائد وجود ندارد. لازم به ذکر است که امروزه برخی از عطاری‌ها به‌صورت دستی، روغن مورچه تهیه می‌کنند؛ پس در صورتی که به دنبال یافتن راهی برای دسترسی به روغن مورچه طبیعی هستید، باید به عطاری‌های معتبر مراجعه نمایید.

آیا بنا بر طب مدرن، رهایی از موهای زائد با استفاده از روغن مورچه امکان‌پذیر است؟

قابل ذکر است که در حال حاضر بعضی از پزشکان معتقداند که استفاده از روغن مورچه باعث می شود که روند رشد موها به تعویق بیوفتد. به این صورت که اسید فرمیک موجود در روغن مورچه، ساقه مو را از بین خواهد برد اما آسیبی به پیاز مو نمی‌زند؛ به همین علت نقش موثری در از بین بردن موهای زائد نخواهد داشت. دسته دیگری از پزشکان بر این باورند که روغن مورچه هیچ‌گونه تاثیری در از بین بردن پیاز و ساقه مو نخواهد داشت.

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

آیا میان‌روغن مورچه ایرانی و خارجی تفاوتی است؟

جالب است بدانید که معجزه استفاده از روغن مورچه و تاثیر آن بر موهای زائد در خارج از ایران هم طرفداران خود را دارد. زنان آمریکایی و اروپایی به‌شدت از این روش راضی هستند و بر این باورند که آثار معجزه‌آسای این روغن ۴ الی ۵ مرتبه پس از استفاده قابل مشاهده خواهد بود. بعضی از افراد معتقد اند که قطعاً روغن مورچه‌ای که در ایران تهیه و تولید می‌شود با تولیدات خارج از ایران مغایرت دارد؛ اما لازم است بدانید که روال کار در تهیه روغن مورچه به این صورت است که در ابتدا تخم مورچه را آسیاب کرده و تحت حرارت ۵۰ درجه سانتی گراد مایعی قهوه‌ای‌ رنگ را از آن استخراج می‌نمایند و با عطرمایه خوشبو آن را معطر می‌نمایند.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن