آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است

آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است

آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است

علت کم مویی در صورت آقایان

آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است: یکی از دغدغه های آقایان در سن بلوغ، رشد موهای اضافه در صورت است. برخی از آقایان بنابر دلایلی با رشد موها با مشکل مواجه می شوند و در نهایت با ریش و سبیل کم مویی مواجه می شوند. بروز این مشکل برای بسیاری از مردها نا خوشایند است. پزشکان متوجه شدند که فقدان فولیکول مویی و موارد ژنتیکی و ارثی علل بروز این مسئله می باشد. به همین دلیل برای درمان و رویش مجدد مو، هیچ راهی جز کاشت مو وجود ندارد.

گاهی مصرف داروی ماینوکسیدیل می تواند به رشد مجدد موها موثر و مفید واقع شود اما قبل از استفاده بهتر است، حتما با پزشک مشوت کنید و طریقه مصرف، عوارض و تاثیر ماینوکسیدیل را به خوبی آگاه باشید. در صورتی که مصرف این دارو برای رشد مو مفید واقع نشود، راه حل نهایی کاشت مو است. افرادی که از کم‌پشت بودن موهای صورت و ریش خود ناراضی هستند همچنین افرادی که به دلایل ژنتیکی به کم پشت بودن ریش و موی صورت دچار می شوند، از نظر سایر مسایل هیچ مشکلی نداشته و قدرت جنسی آنها نیز تفاوتی با سایر افراد ندارد.

کاشت مو در صورت یا کاشت ریش

در حال حاضر داوطلبان کاشت مو در صورت به طور چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس آمار انجمن بین المللی پزشکان کاشت مو (ISHRS) در سال ۲۰۰۵ میلادی، اگر چه ۹/۹۲ % از اعمال کاشت موی طبیعی در ناحیه سر انجام می شود، در کنار آن می توان به کاشت مو در قسمت صورت اشاره کرد. کاشت مو در صورت شامل کاشت در قسمت مژه، ابرو، ریش و سبیل است. جالب است بدانید که کاشت ریش و سبیل در کشورهای خاورمیانه طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.

آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است

علت ریزش مو در ریش و سبیل

  • التهاب فولیکول های مو
  • علل ترمیمی شکاف کام و لب
  • نداشتن مو در نواحی ریش و سبیل به علت موارد ژنتیکی
  • جوشگاه‏های ناشی از اعمال جراحی، ضربه و یا سوختگی
  • ریزش موی ناشی از بیماری ‏های ایجاد کننده جوشگاه زخم

موارد مهم در کاشت ریش و سبیل

برای بر طرف کردن این مشکل در ابتدا لازم است که علت کم مویی و یا ریزش مو در ناحیه صورت را بررسی و شناسایی کرد. با شناسایی مشکل، پزشک قادر به تجویز راه های درمانی بسیار زیادی خواهد بود. در صورتی که از درمان های تجویزی نتیجه ی قطحی حاصل نشود بهترین راه کاشت مو است. افرادی که کاندید مناسبی برای کاشت مو در صورت می باشند به شرح زیر هستند:

پوست سالم در ناحیه مورد نظر که قرار است کاشت انجام شود بسیار مهم است.

کاشت مو برای افرادی که در اثر حوادث، سوختگی و یا جراحی موهای خود را از دست داده اند نیز می توانند کاشت مو را انتخاب کنند.

کسانی که دارای بانک مو کافی در ناحیه اطراف گوش ها باشند به این خاطر که برای کاشت مو در صورت نیز به بانک مو نیاز است.

نحوه کاشت ریش و سبیل

کاشت مو در صورت در نواحی ریش و سبیل با نظارت مستقیم و کامل پزشک متخصص صورت می گیرد. به منظور آماده کردن گرافت از استریو میکروسکوپ های پیشرفته و تکنسین های بسیار با تجربه استفاده می شود. گرافت ها باید به صورت تک تک در محل مورد نظر قرار بگیرند و همچنین جهت و زاویه گرافت ها باید بسیار دقیق و با ظرافت تعیین شوند.

آیا کاشت موی صورت یا همان ریش امکان پذیر است

انجام این جراحی متناسب با انتخاب فرد بیمار، از بی حسی موضعی و مسکن های خوراکی می باشد. کاشت مو در صورت حدودا ۲ الی ۵ ساعت ممکن است به طول بیانجامد. ان عمل بدون درد است و بیمار در دوره نقاهت هیچگونه دردی را نیز احساس نخواهد کرد. پوسته هایی بعد از ۵ روز در نواحی که کاشت انجام شده است، مشاهده خواهید کرد. قسمت گیرنده باید حتما خشک بماند. بعد از گذشت ۲ روز فرد قادر به بازگشت به فعالیت های قبلی خود خواهد بود. لازم به ذکر است که نخ هایی که برای پیوند و کاشت ریش و سبیل استفاده می شود، جذبی هستند و نیاز به مرحله بخیه کشی نخواهد بود.

کاشت سبیل

کاشت مو در ناحیه سبیل به این صورت است که پزشک از بانک پشت سر بیما نواری از موهای را جدا کرده و سپس ریشه های موجود در نوار را به صورت تک تک و با دقت جدا می کند. در مرحله بعد ریشه های جدا شده را به صورت تک تک در نواحی مورد نظر می کارند. موهای کاشته شده بعد از گذشت مدتی به صورت موهای طبیعی سبیل رشد کرده و بیمار می تواند همانند سبیل های طبیعی خود با آنها رفتار کند. هنگامی که ریشه موهای کاشته شده با فاصله کمی از یکدیگر کاشته شوند، بخوبی تغذیه نخواهند شد. بنابراین یکی از نکاتی که در زمان کاشت سبیل بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد، رعایت تراکم موهای کاشته شده است.

کاشت ریش

در این فرایند، پزشک مورد نظر ممکن است ریشه موهای ریش را در مناطق کم پشت بکارد چراکه ریشه انها اهمیت بسیاری ندارد. پزشک در کاشت ریش موهای موجود بر روی گونه را برداشته در در نواحی مورد نظر کاش می کند. در صورت انجام دقیق کاشت ریش با دست و به کمک تیغه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلیمتری، هیچ اثری از فرایند کاشت باقی نمی ماند و بعد از گذشت مدتی از ریش های کاشته شده، آنها جزیی از بدن به شمار می روند. ریشه های مو از مناطقی از قبیل قسمت های تحتانی ریش، سینه، قسمت های تحتانی گردن و حتی گونه ها برداشته و در قسمت های مورد نظر کاشته می شوند. کاشت ریش نیازمند تراکم است و مانند موی سر نیست. تراکم آن در افراد مختلف، متفاوت باشد. ممکن است یک نفر با ریش کم پشت کاملا موافق باشد و بنابراین نیازی به موی زیاد برای انجام پیوند ریش، نیست.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن