اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

آب درمانی چیست

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها: یکی از روش های درمانی که تاثیراتی معجزه آسایی را به همراه دارد، آب درمانی می باشد که اکثر افرادی که حداقل یکبار آن را امتحان کرده اند، بر همین باور می باشند. اما تا زمانی که خودتان آن را امتحان نکرده باشید، نمیتوانید باور کنید که تا چه حد موثر است. به خاطر داشته باشید که صبح ها بلافاصله از خواب بیدار شدید، به میزان ۱٫۵ لیتر آب بنوشید. ۱٫۵ لیتر حدودا به اندازه ی ۵ الی ۶ لیوان می باشد. البته لازم به ذکر است که یک ساعت قبل و همچنین یک ساعت بعد از نوشیدن آب، هیچ نوع نوشیدنی و یا غذای جامد و مایعی را نباید خورده باشید. توصیه می شود،  آب را قبل از نوشیدن بجوشانید و یا فیلتر کنید. همانطور که میدانید، نوشیدن ۵/۱ لیتر آب به صورت یکباره و یکجا کار بسیار مشکلی است؛ اما با گذشت زمان و به تدریج این کار برای شما آسان و تبدیل به عادت خواهد شد. شما می توانید در ابتدا با ۲ لیوان آب پروسه ی آب درمانی را آغاز کنید و به تدریج آن‌را افزایش دهید و یا ابتدا ۴ لیوان آب بنوشید و در طی فواصل در عرض یک ساعت ۶ لیوان آب را به صورت یکجا بنوشید. در روزهای اول، ظرف یک ساعت دو تا سه بار ادرار را احساس خواهید کرد؛ اما به مرور این وضعیت طبیعی خواهد شد و بدن با شرایط وفق پیدا می‌کند.

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

مزایای آب درمانی

از مزایا آب درمانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسکین درد و استرس
 • کاهش وزن
 • درخشندگی پوست
 • احساس تازگی در طی روز و هضم خوب
 • درمان یبوست
 • افزایش حرکات روده

آب درمانی امروزه در ژاپن و هند بسیار رایج و مورد استقبال است و اکثر افراد معمولا بهد از بیدار شدن از خواب، آب می‌نوشند. تاثیراتی که محققان از انجام آزمایش‌های علمی متوجه شدند عبارت اند از: درمان سردرد، بدن درد، بیماری‌های قلبی، آرتروز، ضربان سریع قلب، صرع، چاقی، برونشیت، آسم، سل، مننژیت، بیماری‌های ادرار و کلیه، استفراغ و گاستریت، اسهال، دیابت، یبوست، بیماری‌های چشمی، اختلالات قاعدگی و بیماری‌های گلو و گوش .

روش درمان در آب درمانی

نحوه درمان به روش آب درمانی در ادامه به شما عزیزان ارائه شده است.

صبح قبل از مسواک زدن دندان، ۴-۶ لیوان آب بنوشید.

سپس مسواک زده و به مدت  ۴۵ دقیقه از خوردن و نوشیدن هر چگونه خوراکی دوری کنید.

پس از ۴۵ دقیقه همچون روزهای قبل، صبحانه خود را نوش جان کنید و بعد از خوردن صبحانه و یا ناهار و شام، از خوردن و آشامیدن به مدت دو ساعت اجتناب کنید.

 • فهرستی که در پایین برای شما طراحی شده است، به شما نشان می‌دهد که پس از چند روز از آغاز آب درمانی، بیماری درمان می‌شود:
  فشارخون بالا: ۳۰ روز
 • بیماری‌های معده: ۱۰ روز
 • دیابت: ۳۰ روز
 • یبوست: ۱۰ روز
 • بیماری مفاصل: ۲۱ روز

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

آب درمانی هیچگونه عارضه ای را برای شما به دنبال نخواهد داشت و فقط امکان دارد در روز های اول دچار تکرر ادرار شوید که امری بسیار طبیعی می باشد و با گذشت زمان بدنتان به این رویه عادت خواهد کرد.

جالب است بدانید که بیماری‌های رایجی مانند آسم، التهاب مفاصل و فشارخون بالا، فقط یک اسم می باشند و تحقیقات انجام شده نشان داده است که ایجاد این بیماری ها در واقع به الگوهای علائم ایجاد شده بدن مربوط می‌شوند که ناشی از بی‌آبی بدن است. توجه داشته باشید، زمانی که بدن دچار کم آبی می‌شود، سیستم مدیریتی بدن در جهت حفظ آب و جبران این کم آبی، به بخش‌های مختلف بدن آسیب می‌رساند و علائم این بی‌آبی‌ها در بدن توسط داروهای تجویزی پزشکان درمان و نامگذاری می‌شود. مغز، قسمتی از بدن می باشد که باید همیشه و تحت هر شرایطی هیدراته باشد به همین خاطر هنگامی که دچار کم آبی می شود، به منظور تامین آب مورد نیاز تلاس می کند که به سایر نقاط بدن روی آورد و کم آبی خود را تامین کند. به همین خاطر در نهایت، دیگر مناطق بدن نیز دچار کم آبی می‌شوند. قابل ذکر است، عمل تنفس به راحتی و سادگی سبب از بین رفتن میزان قابل توجهی آب می شود. البته این میزان به عواملی همچون نوع آب و هوایی که در آن زندگی می‌کنید، مقدار ورزشی که انجام می‌دهید، بستگی دارد. آب درمانی به درمان دیسک کمر نیز کمک بسیار می کند.

اثرات جادویی آب درمانی در درمان بیماری ها

کم آبی مزمن معمولا ناشی از کمبود آب و یا نوشیدن قهوه یا نوشیدنی‌های حاوی قند به وجود می‌آید. در صورتی که بدن شما دچار کم آبی مزمن شود، به منظور پیشگیری از قطع تنفس، با تولید هیستامین، سعی می‌کند این مشکل را برطرف کند وچراکه منجر به انقباض مویرگ‌های خونی در ریه‌ها شده و کاهش آب را جبران می‌کند؛ البته ممکن است تا حدودی تنفس  مشکل‌تر می‌شود.

بدن به صورت خودکار، این ایت عمل را با هدف رفع مشکل کم آبی انجام می‌دهد و نه ایجاد مشکل و بیماری جدید. بدن با انقباض مویرگ‌های خونی در ریه‌ها از بی‌آبی مغز و همچنین کمبود آب برای تنفس پیشگیری می‌کند.  تجویز آنتی‌هیستامین،پاسخ پزشکان نیز به تولید هیستامین بیش از حد در بدن می باشد. به همین خاطر تجویز دارو توسط پزشک در واقع فقط استراتژی بدن را حنثی می کند.

بنابر توضیحی که در بالا داده شد، متوجه شدید که یکی از مهمترین و برجسته ترین عللی که سبب بروز اسم در بدن می شود، مصرف منظم داروهای تجویزی هیستامین نیست، بلکه کم آبی است.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن