اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری

اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری

اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری:

 

لیپولیز لیزری

اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری: با توجه به خواسته انجمن متخصصین زیبایی آمریکا، عمل لیپولیز لیزری در سال ۲۰۰۷ به تایید FDA رسید. این روش مختص به از بین برد چربی های بدن می باشد اما آن دسته از چربی ها که با استفاده از ورزش و رژیم از بین نخواند رفت که شامل : چانه، گردن، سینه ها و … . نحوه انجام این روش لاغری به این صورت است که فیبر نازکی که گرما دیده است وارد پوست شده و شروع به آب کردن چربی های زیر پوستی می کند. مرحله یعدی جراحی توسط میله ی کانولا انجام می شود به این صورت که وارد ناحیه مورد نظر شده و با استفاده از  روش ساکشن معمولی سلول های چربی را جمع آوری می کند. لازم به ذکر است که  FDA اختار داده است که این روش را نباید در جهت  کاهش وزن در نظر گرفت و فقط برای حذف چربی ها مورد استفاده قرار بگیرد.

خونمردگی، تورم

احتما وجود تورم و خونموردگی بعد از جراحی وجود دارد اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که پس از گذشت ۲ الی ۳ هفته، از بین خواهند رفت. در این روش احتمال بروز خونمردگی متناسب با سایر روش های دیگر بسیار کمتر است به این خاطر که گرمای موجود در لیزر مانع از خونریزی رگ های کوچک و مویرگ ها در طی درمان می شود. معمولا بعضی از افراد از ژاکت هایی مبنی بر پوشاندن محل زخم های جراحی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که  ژاکت ها به کاهش تورم و بهبود کمک بسیار چشمگیری می کند. برخی پزشکان به منظور کاهش درد مسکن های ملایمی را تجویز می کنند  و اکثریت بیماران معمولا پس از گذشت دو تا سه روز قادر خواهند بود که فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند. پزشکان معمولا به بیماران پیشنهاد می کنند که حداقل تا یک ماه از تمرین های ورزشی و اجرای فعالیت های سنگین پرهیز کنند.

اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری

تغییر حالت بدن

نتیجه لیپولیز لیزری پس از گذشت حدودا یک هفته قابل روئیت است. معمولا با استفاده از لیپوساکشن معمولی، نتیجه گیری به مدت ۲ الی ۴ هفته به طول می انجامد. با توجه به این موضوع، حالت بدن پس از مدتی تغییر  خواهد کرد و به بیمار پیشنهاد می شود تا مدتی از پوشیدن لباس های جذب دوری کند.

حساسیت های پوستی و سفت شدن

پوست با استفاده از کلاژن و لایه های مختلف آن  تولید می شود. رشد کلاژن و بافت ها اغلب به مدت چند هفته تا چند ماه به طول می انجامد. در این زمان بیمار احساس می کند که تا حدودی پوستش سفت تر شده و حالت ارتجاعی خود را از دست داده است.

سوختگی

روش های جدید لیپولیز لیزری به ندرت سبب ایجاد سوختگی بر روی پوست می شوند، با این حال همچنان خطر سوختگی وجود دارد. دستگاه های امروزی که مورد استفاده بسیاری از پزشکان قرار می گیرند، دماسنج هایی را دارا هستند که دائما در حال اندازه گیری دمای پوست می باشند. با استفاده از این روش، خطر احتمال سوختگی و همچنین آسیب رساندن به پوست و بافت ها به حداقل می رسد. گفتنی است، در صورتی که سوختگی در ناحیه درمان اتفاق بیافتد، امکان عفونت و ایجاد تاول در بیمار وجود دارد. همچنین گاهی امکان دارد در برخی مواقع پوست متورم شده و باد کند. اغلب در اکثر حالات پوست سفت می شود و حالت ارتجاعی ندارد اما در حالاتی خاص ممکن است پوست شل شده و بی حالت شود.

اثرات طولانی مدت لیپولیز لیزری

علاوه بر این، استفاده از لیزر توسط پزشک کم تجربه، می تواند سبب تغییر رنگ پوست بیمار شود که این تغییر دائمی نیست و جای نگرانی ندارد. همچنین این امکام وجود دارد که سطح پوست ناهموارتر از دیگر نقاط شود. در موارد نادری نیز احتمال دارد اعصاب بیمار دچار اختلال شود. به علت گرما حاصل از لیزر و همچنین فرآیند التراسونیک امکان دارد مشکلات جدی برای نورون ها و اعصاب بدن ایجاد شود. به همین خاطر قبل از درمان،  از سلامت کامل خود اطمینان حاصل کنید و حتما فشار خون و دیابت خود را تحت کنترل و بررسی داشته باشید. همچنین از آنجایی که در موفقیت درمانهای زیبایی تجربه پزشک یکی از حائز اهمیت ترین فاکتورها محسوب می شود،  شدیدا پیشنهاد می شود برای تمام درمانها از جمله لیپوساکشن، لیپولیز و لیپوماتیک حتما به پزشکی مراجعه نمایید که تجربه و تجهیزات کافی در این زمینه را داشته باشد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن