انواع روش های کاشت ابرو را چه مواردی تشکیل می دهد

انواع روش های کاشت ابرو را چه مواردی تشکیل می دهد

انواع روش های کاشت ابرو را چه مواردی تشکیل می دهد

انواع روش های کاشت ابرو را چه مواردی تشکیل می دهد: ابرو ها باعث می شوند که جذابیت و زیبایی خاصی به صورت شما اضافه شود. ریزش ابرو در سال های اخیر دامن بسیاری از افراد به خصوص خانم ها را گرفته است. از رایج ترین علل ریزش ابرو ها می توان به دلایل مختلفی مانند مانند استرس، افزایش سن، سوختگی و …)، اما با توجه به پیشرفت های علمی صورت گرفته روش های مختلفی برای کاشت ابرو به وجود آمده است.

دریافت مو از هر ناحیه از بدن و انتقال آن به ابروها و یا مژه ها، کاشت ابرو و کاشت مژه گفته می شود. برای کاشت اغلب از موهای پشت سر استفاده می شود چراکه بیشترین شباهت به موهای ابرو را دارند. کاشت معمولا به دو روش کلی FUE و روش FUT صورت می گیرد. معمولا با استفاده از روش FUE موهای نازک گرفته شده و در ابرو کاشت می شوند. موهای کاشته شده امکان دارد که نیاز به اصلاح دوره ای داشته باشند.  رشد ابرو کاشته شده حداقل یک سال ادامه خواهد داشت و پس از یک سال ابرو در موقعیت خود ثابت می شود و رشد آن متوقف می شود. پزشکان متخصص اغلب که از موهای نازک تر به نسبت موهای ضخیم تر استفاده کنند و این نکته بسیار حائز اهمیت است که بر اساس حالت طراحی شده، موهای جدا شده از پشت سر یک به یک کاشته شوند. لازم است بدانید که ضخامت، تراکم و نوع ابروی کاشته شده مانند کاشت مو، از فردی به فرد دیگر متفاوت است و روش استفاده شده برای کاشت ابرو باید مطابق با این شرایط تعیین شود.

درمان ترمیمی ابرو

انواع روش های کاشت ابرو را چه مواردی تشکیل می دهد

برای بازیابی و جایگزینی ابرو، روش درمانی ترمیمی ابرو مناسب است. نگران نباشید که با استفاده از این روش، جذابیت صورتتان از بین می رود بلکه معایب ابروی شما را بررسی و برطرف می کند. با انجام این درمان کم خطر اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز خواهید یافت. همانظور که در بالا ذکر کردیم، از موهای نازک پشت گردن برای این روش استفاده می شود. گفته شد که علت این انتخاب شباهت بافت مو و تراکم آن مشابه با ناحیه ابرو و مژه است. در صورتی که عمل ترمیم به درستی و در جهت و زاویه مناسب انجام شود، تحت هیچ شرایطس ابروها ظاهری مصنوعی به صورت نخواهد داد. مزیت بزرگ این روش کاشت ابرو عملکرد آن است یعنی پس از این درمان نیازی به هیچ گونه مراقبتی از ابرو نیست.

روش دیگر کاشت و نگهداری ابرو، روش بازیابی ابرو گفته می شود. همانطور که می دانید وظیفه اصلی ابرو علاوه بر نقش آن در زیبایی، مراقبت از چشم در برابر عرق، گرد و غبار و عوامل خارجی دیگر را هم به عهده دارد. در این روش ظاهر ابرو مورد بررسی قرار می گیرد و به طور کلی هدف از آن بررسی این است که صورت افرادی که سوخته اند و افرادی است که بیماری دارند که مانع از رشد ابرو و مو می شود، مشخص شوند. با این وجود امروزه عمل بازیابی ابرو در درمان زیبایی برای افرادی استفاده می شود که به دنبال ابروهای پر پشت و ضخیم می باشند. بازیابی ابرو معمولا در موارد زیر استفاده می شود:

۱-      سوانح یا تصادفاتی که سبب پارگی و سوختگی های الکتریکی، شیمیایی و حرارتی ابرو می شوند.

۲-     کسانی که بیماری یا فعالیت های پزشکی از قبیل شیمی درمانی و پرتو درمانی، ابرو خود را از دست داده اند.

۳-      مشکلاتی که توسط خود فرد به وجود می آید مانند استفاده نادرست از موچین و همچنین چاقی بیش از حد که سبب کاهش تراکم ابرو می شود. این مشکلات با استفاده از بازیابی ابرو برطرف می شوند.

۴-      بسیاری از بیماری های محلی یا سیستماتیک که باعث ریزش شدید ابرو می شوند.

پس از این روش طی چند هفته ابرو شروع به رشد می کند. با گذشت یک سال نتیجه عمل بسیار جالب توجه می شود. بهتر است پس از عمل کاشت ابرو برای نتیجه گیری بهتر از ژل یا واکس مخصوص پس از عمل استفاده شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن