باید ها و نبایدهای قبل و بعد از کاشت مو

باید ها و نبایدهای قبل و بعد از کاشت مو

باید ها و نبایدهای قبل و بعد از کاشت مو

باید ها و نبایدهای قبل و بعد از کاشت مو: امروزه راه های زیادی برای کاشت مو کشف شده است. صرف نظر از داروهای شیمیایی و رو آوردن به داروهای گیاهی بهترین روش است. در صورتی که داروهای گیاهی نیز به نتیجه ختم نشد، بهتر است از کاشت مو استفاده کنید. روش FIT، روش FUT، کاشت مو به روش HRT از جمله روش های کاشت مو می باشند. امروزه ثابت شده است که بهترین روش کاشت مو، کاشت مو به روش SUT  است که کاربرد بسیار دارد. در این سایت تا به حال مقاله هایی با عنوان بهترین روش کاشت مو، روش جدید کاشت مو بدون جراحی، عوارض بعد از کاشت مو، هزینه کاشت موی سر، بهترین روش کاشت مو، سن مناسب کاشت مو و … اشاره کرده ایم. اما در اینجا قصد داریم که شما را با نکاتی اشنا کنید که قبل و بعد ار کاشت مو لازم است بدانید و رعایت کنید.

دلایل مختلفی مانند استرس، عوامل موروثی، تغذیه نادرست و… می تواند منجر به ریزش مو شود که متناسب با علت بیماری در افراد مختلف، روش های درمانی متفاوت را به آنها پیشنهاد می دهند.

در اینجا تلاش کرده ایم که مطالبی را براساس تجربه و دانش پزشکان حرفه ای و با تجربه در مورد توصیه های قبل و بعد از کاشت مو که بیماران باید به آنها توجه کنند را با شما به اشتراک بگذاریم.

استفاده از دارو های آسپرین و ویتامین ای به مدت ۱۰ روز قبل از عمل کاشت مو ممنوع می باشد و مصرف آن‌ها را ۱۰ روز قبل از عمل پیوند مو قطع کنید

باید ها و نبایدهای قبل و بعد از کاشت مو

 

همیشه قبل از عمل بخصوص ۴۸ ساعت قبل از پیوند مو مشروبات الکلی ننوشید.
از چند روز مانده به عمل پیوند مو می بایست مصرف داروهای تقویت کننده و تحریک کننده رشد مو مانند ماینوکسیدیل را متوقف کنید
برخی در این تصورند که پیش از عمل کاشت مو داروی خاصی را باید مصرف کنند ، اما اینطور نیست .

شست و شوی موی سر پیش از عمل کاشت مو الزامی است.

بعضی از بیماران جهت ایجاد تراكم بیشتر نیازمند دو جلسه كاشت مو خواهند بود كه بهترین فاصله زمانی بین پیوندها ۶ماه تا یكسال است.
شب پیش از عمل می بایست استراحت و خواب کافی داشته باشید تا برای عمل آماده باشید .
پس از اتمام کاشت مو، سردرد امر طبیعی است. در این صورت می توانید از داروهای مسکن از قبیل استامینوفن ساده یا کدیین دار و یا از بروفن یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید.

پیش از پیوند مو ، بهتر است از خوراک های سبک ولی مفید و مقوی استفاده کنید .
عرق کردن سر موجب بروز عفونت های شدید در ناحیه پیوند و حتی ناحیه ای که از آن گرافت دریافت شده، می شود. بنابراین بیمار باید مراقبت زیادی را برای جلوگیری از تعریق به عمل آورید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به گرافت های مو آسیب وارد می کند. بنابراین توصیه می شود در روزهای اول از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن