با رعایت این نکات لاغر شوید

با رعایت این نکات لاغر شوید

با رعایت این نکات لاغر شوید:

با رعایت این نکات لاغر شوید: استفاده از نان های سبوس دار بجای نان های سفید شدیدا توصیه می شود. تلاش کنید مصرف سبزی و میوه خود را زیاد کنید. حتما یک بشقاب سالاد قبل از شروع غذا اصلی مصرف کنید. از میوه بجای آب میوه استفاده کنید. نوشیدن بیشتر آب را در زمان مصرف مواد غذایی پر فیبر فراموش نکنید. به خاطر داشته باشید که به منظور جلوگیری از یبوست در زمان کاهش وزن باید آب را به مقدار بسیار زیاد بنوشید. توجه داشته باشید، افراد مبتلا به مشکلات معده و یا روده حتما با پزشک خود در خصوص رژیم لاغری مشورت کنند. مصرف قند و شیرینی جات را کم کنید. لازم به ذکر است که مواد مصرفی متفاوت، مقدار قند خون با سرعت های متفاوتی تغییر می کند. به همین خاطر، لازم است بدانید کدام مواد غذایی قند خون را بسرعت افزایش می دهند و تا حد امکان، آنها را کمتر مصرف کنید.

با رعایت این نکات لاغر شوید

مواد غذایی که قند خون را بالا می برد

نان سفید، نان باگت، نان لواش، برنج سفید، ماکارونی، سیب زمینی آب پز، موز، هویج، باقلا سبز بدون پوست ، قند، شکر، عسل، شکلات، شیرینی، نبات و آبنبات.
توصیه می شود، غذاهایی که قند خون را با سرعت کمتری افزایش می دهند، جایگزین مواد غذایی ذکرشده در بالا شوند و یا به صورت مخلوط یاهمراه آنها مصرف شوند. این مواد غذایی عبارتند از: حبوبات، غلات سبوس دار، اکثر میوه ها و سبزیهای پرفیبر، توت خشک، کشمش سبز
توجه داشته باشید که روش پخت مواد غذایی و همچنین ترکیب غذاهای یک وعده نیز می تواند بر سرعت افزایش قند خون موثر باشد. به عنوان مثال:
پوره سیب زمینی و پوره هویج، سریعتر از سیب زمینی و هویج آب پز، سبب بالا رفتن قند خون می شود.
برنج سفید همراه با حبوبات و سبزیجات پر فیبر، در مقایسه با برنج ساده قند خون را آهسته تر افزایش می دهد.

ماکارونی دم کشیده ، قند خون را سریعتر و بیشتر از ماکارونی آب پز( بدون دم کردن) بالا می برد.
تلاش کنید مصرف قند و شکر را کاهش دهید، پس از یک هفته، به نوشیدن چای بدون قند و کم شیرینی عادت خواهید کرد.
در نحوه غذا خوردن و عادات غذایی خود نکات زیر را رعایت کنید.
آهسته غذا بخورید، خوب بجوید و از غذای خود لذت ببرید. افراد لاغر اغلب، زمان زیادی را صرف غذا خوردن می کنند.

با رعایت این نکات لاغر شوید

برای غذا خوردن، زمان و مکان معینی را مشخص کنید.

در صورتی که جزو آن دسته از افراد هستید که در حالت استرس و خستگی به غذا خوردن پناه می برند، راههای دیگری مانند صحبت کردن با دوستان، تلفن کردن، راه رفتن و نوشیدن آب را امتحان کنید.
میزان مشخصی از غذا را برای خود بکشید و قبل از آنکه احساس سیری کامل بکنید، دست از غذا خوردن بردارید.
در صورتی ک در زمان مصرف غذا ، احساس سیری کردید، خود را مجبور به پاک کردن بشقاب نکنید.
روز را با خوردن صبحانه آغاز کنید. کسانی که بدون صبحانه از منزل خارج می شوند، در طول روز بیشتر از سایرین ، ریزه خواری می کنند. توجه داشته باشید که در طول روز از ریزه خواری، چشیدن غذاها و ناخنک زدن به آنها تا حد ممکن اجتناب کنید.

با رعایت این نکات لاغر شوید

به صورت پنهانی به سراغ مواد غذایی نروید.

هرگز با شکم خالی به منظور خرید مواد خوراکی از خانه خارج نشوید؛ چراکه در آن صورت اغلب تمایل به خرید تنقلات، بیشتر می شود. اگر با دیدن مواد خوراکی پر انرژی ، اشتهای شما تحریک می شود، باید این نوع غذاها را کمتر بخرید و دور از دسترس بگذارید. توجه داشته باشید که مقدار غذای خود را به کمتر از مقدار معمول کاهش دهید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن