برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید: از گذشته، ریزش شدید مو در میان خانم ها و آقایان بحث برانگیز بوده است و استفاده از روش های گیاهی و خانگی به صورت موقت این مشکل را حل کرده است. با توجه به عللی که سبب ریزش مو در خانم و آقایان می شود، روش های درمان متفاوت می باشند. توصیه می شود که در ابتدا علت بروز این مشکل را شناسایی کرد و سپس به روش های درمان آن پرداخت. لازم به ذکر است که درمان ریزش مو با استفاده از داروهای گیاهی، روشی است که برای اکثریت مفید واقع شده است. علاوه براین، اگر هم مفید نبوده، ضرری هم به موها وارد نکرده است.

دلایل بسیار زیادی مبنی بر ریزش موها وجود دارد که پیداکردن آن علت و اطلاع دادن به پزشک متخصص به فرد این امکان را می دهد که هرچه سریعتر راه حلی رمانی را به شما پیشنهاد دهد و همچنین نگاهی تقریبا جامع به دلایل ریزش مو که فکر میکنیم میتواند تا حدود زیادی به جلوگیری از دست دادن بیشتر موهای شما کمک میکند داشته باشیم.

لازم است بدانید که موهای شما دقیقا همچون قلبتان زنده است و توجه شما را نیاز دارد. بنا به همین دلیل، برای رسیدگی و تغذیه آنها می توانید از میوه های تازه استفاده کنید. شما میتوانید از اب میوه ها هم بهره ببرید. آب میوه هایی مانند آب خیار، آب هلو، آب انگور و غیره.

آن دسته از افرادی که دارای موهای خشک هستند و از ریزش مو رنج می برند، استفاده از ترکیب کتیرا و زرده تخم مرغ بیار مفید خواهد بود. افرادی که موهای چربی دارند، تحت هیچ شرایطی نباید از زرده تخم مرغ استفاده کنند و بهجای آن می توانند از نخود سبز و آب نخود بهره ببرند.

تقویت مو با روغن های گیاهی را نیز از خاطر نبرید.

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

 

استفاده از ماده لزج اطراف تخمه‌های خربزه، طالبی و گرمک از دیگر ماده های طبیعی هستند که به منظور تقویت موهای خود می توانید استفاده کنید. به منظور استفاده از این روش لازم است که تخمه ها ار تا زمانی که دستتان چرب شود، مالش دهید و سپس چربی حاصل شده را به موهای خود بمالید و ماساژ دهید. اجازه دهید به مدت یک ساعت در همان حالت بماند و خشک شود. در نهایت با استفاده از آب ولرم موهای خود را بشویید.

تاثیر آب انگور بر تقویت مو

افرادی که دچار ریزش مو شده اند و تازه از بستر بیماری رهر شده اند، راه حل آن آب انگور سه لیوان در روز می باشد. مسرف این نوشیدنی طبیعی عواله بر رشو و تقویت پیاز مو، تاثیر بسزایی بر سلامتی فرد نیز وخواهد گذاشت.همچنین کلسترول، باعث کمبود ویتامین «ب» در بستر سر می‌شود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت؛ مصرف قرص های ب کمپلکس می توانند تا حد زیادی مشکل کمبود ویتامین ب شما را تامین کند.

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

چربی خون

چربی های خونی معمولا در اطراف پیاز مو جمع می شوند که مانع از تغذیه و تنفس پیازهای مو و ریشه مو می شوند. به همین خاطر مطرف ویتامین ب به صورت خوراکی و یا مالیدن مواد حاوی آن مانند از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نان‌های پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماء‌الشعیر، به جلوگیری از ریزش مو بسیار کمک می‌کند.

همانطور که پیش تر ذکر کردیم، علل ریزش مو در افراد متفاوت است و بهتر است پس از بررسی علت ریزش موی خود به درمان آن از طریق یکی از راه های پیشنهادی ما بپردازید. ما در اینجا مقالاتی را با توجه به نوع نیاز بیماران به منظور افزایش اطلاعات هرچه بیشتر در خصوص مراقبت های مو زیر نظر متخصصان مرکز تهیه و در وب سایت خود قرار داده است. شما می توانید پس از مطالعه این مقالات جهت رفع مشکلات خود به کلینیک مراجعه نمایید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن