برای کاشت ابروی طبیعی چه مراحلی را باید طی کرد

برای کاشت ابروی طبیعی چه مراحلی را باید طی کرد

برای کاشت ابروی طبیعی چه مراحلی را باید طی کرد

برای کاشت ابروی طبیعی چه مراحلی را باید طی کرد: تعریف کننده قالب و ظاهر صورت شما، ابروها می باشند. ریزش ابرو هم مانند ریزش مو رخ می دهد و یک معظل جدی است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. این مورد در خانم ها بیشتر بروز می دهد. به همین خاطر امروزه در تمامی کلینیک های کاشت مو، کاشت ابرو هم جزو خدمات خود ارائه می دهند. توجه داشته باشید که اگر ابروهایتان بیش از اندازه ریزش داشته باشد یا نازک شود قالب چهره شما بهم می ریزد. اما جای نگرانی نیست زیرا امروزه روش های کاشت ابرو ابداع شده اند و به شما در حل این مشکل کمک می کنند.

یکی از چالش برانگیز ترین عمل های زیبایی، کاشت ابرو است اما اگر کاشت ابرو توسط پزشکی متخصص انجام شود جای هیچ نگرانی نیست و نتیجه ی مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است که کاشت ابرو با دو روش FUE و هم به روش نوار FUT انجام داد.

دستورالعمل کاشت ابرو

همانطور که میدانید، روش های کاشت ابرو تا حدودی همانند کاشت مو می باشند. در مرحله اول، طراحی ابرو انجام می شود. طراحی ابرو بهتر است با نظر بیمار انجام شود و مشاوره صورت گیرد. بسیاری از بیماران حین عمل از دستگاه Wand  استفاده می کنند (دستگاهی که هرگونه درد را کاهش می دهد) اما استفاده از این دستگاه حین کاشت ابرو راحت نیست. برای ابرو موها معمولا از پشت سر گرفته می شوند که با استفاده از هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد. بسته به هدف بیمار از کاشت ابرو، نژاد و مدلی که می خواهد، روش عمل تعیین می شود.

برای کاشت ابروی طبیعی چه مراحلی را باید طی کرد

یکی از مواردی که در زمان کاشت ابرو بسیار مهم است، مکان رشد مو است به این خاطر که زاویه و میزان رشد مو را تعیین کرد. هنگامی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده عمل شدند، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد خواهد کرد و سپس جهت و زاویه رشد ابرو را تعیین خواهد کرد.

در مرحله بعد مکان های کاشت مو آماده می شود و روند پروسه ابرو با کمک پزشک مورد نظارت قرار می گیرد. هدف از این نظارت توسط متخصص این است که متوجه شود آیا فرایند تعیین شده درست اجرا می شود و یا خیر و همچنین میزان تراکم ابرو ها هم مورد بررسی قرار می گیرد. روند درمانی تا هنگامی که به نتیجه مطلوبی نرسدف متوقف نمی شود. بسته به اینکه چه تعداد ابرو کاشته شود، پروسه کاشت ابرو معمولا ۴ ساعت به طول می انجامد.

بعد از کاشت پوست نازم کی شود و انتظار می رود که بعد از اتمام فرایند، مقداری قرمزی  را مشاهده کنید. بعد از گذشت ۵ روز این قرمزی از بین خواهد رفت و یا می توان آن را با کمک آرایش پنهان کرد. خونمردگی هم در موارد نادری دیده شده است اما اصلا جای نگرانی نیست. در صورتی که از بخیه در کاشت ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین خواهد رفت اما جای زخم باقی می ماند، اما درصورتی که  از روش FUE استفاده شود هیچگونه جای زخم خطی باقی نمی ماند و نیازی به بخیه نیست.

ابرو در طول هفته دوم و سوم بسیار ظاهر زیبایی خواهد داشت به این خاطر که ابرو در این دوره هنوز ریزشی نداشته و بسیار پرپشت است. بعد از گذشت این دوره (۲ الی ۳ هفته) میریزد و بعد از ۴ ماه مجدد رشد خواهد کرد. در ماه ششم تقریبا متراکم و کتراکم تر می شود. با توجه به اینکه موهای دهنده از پوست سر گرفته شده اند باید آن را به مدت ۱۰ الی ۱۴ روز هدایت کرد و گاهی در صورت نیاز تا حدودی لازم است آن ها را تمیز کنید. چرخه رشد مجدد پس از کاشت ابرو ۶ الی ۸ هفته به طول می انجامد. ریسک کمی در کاشت ابرو وجود دارد با این حال ممکن است مدت زمان صورتی بودن ناحیه کاشت طولانی شود، یا ابروی کاشته شده رشد ضعیفی داشته باشد یا ممکن است ابرو از جهتی که قرار بوده در آن رشد کند منحرف شود یا حتی تراکم بیش از حد در آن قسمت داشته باشد. بهتر است در صورت مشاهده این موارد به متخصص کاشت ابروی خود مراجعه کنید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن