برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست:

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست: مزایای روش لیپوماتیک به روش لیپولیز در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. در ابتدا توضیحی نسبتا کوتاه از این دو روش به شما ارائه داده می شود و در ادامه به ویژگی های آنها می پردازیم.

لیپوماتیک به عنوان یکی از جدید ترین روش های لاغری با استفاده از تخلیه چربی ها با استفاده از مکش هوا شناخته شده است. در این روش برش هایی در قسمت هایی مشخص شده توسط پزشک، ایجاد می شود و از طریق آن برش ها هوا فشرده وارد می شود. لازم به ذکر است که لیپوماتیک روشی بدون درد، بدون جراحی می باشد که در آن بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین با این روش قادر خواهید بود که حجم بسیار  زیادی از سلول های چربی را فقط در یک جلسه دفع کنید.

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

تاثیر روش لیپولیز لیزری

یکی از روش های درمان پلاستیک در جهت کاهش چربی بدن، لیپولیز لیزری است. قبل از تخلیه چربی ها، از تکنیک مکش در این روش استفاده می شود که در واقع در ابتدا چربی ها را می شکند و سپس اقدام به برداشتن آنها صورت می گیرد. امروزه روشی بسیار قابل قبول است که افراد بسیار زیادی جذب آن شده و به منظور از بین بردن چربی های تجمع یافته و ناخاسته استفاده می شود. تحقیقات انجام شده نشان می دهند، نتیجه ی این روش و در واقع اثری که از خود به جای می کذارد همانند لیپوساکشن می باشد و نکته ی حائز اهمیت در خصوص اقامت نداشتن بیمار در بیمارستان است. نتیجه و اثر درمان بلافاصله بعد از جراحی قابل روئیت است و خذف چربی های باقی مانده در طی ۳  ماه قابل انجام خواهد بود. هزینه لیپوماتیک بسیار مناسب است. دوره ی تقاهت بسیار کوتاهی دارد و بیمار به محض به اتمام رسیدن جراحی قادر به بازگشت به زندگی نرمال خود خواهد بود. علاوه بر تمام موارد ذکر شده در بالا، سوزش، کبودی و تورم پوست به طور قابل توجهی با استفاده از این روش کاهش می یابد.

تاثیر روش لیپوماتیک

حذف سلولیت و همچنین سفت کردن پوست یکی از مزین های چشمگیر این روش است. بعلاوه، لیپوماتیک به روز ترین روش اسلیمینگ موضعی است که ایمن، موثر و آسان می باشد. لیپولیز لیزری نیز دارای ویژگی های مشابهی است برای مثال، در این روش نیز بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. اما باد توجه داشت که در این روش مشلا و اثرات جانبی مانند کبودی، خونمردگی، افتادگی پوست، تورم به علت استفاده از لیزر در بدن بیمار باقی خواهد ماند.

ورود کانال ها از برش های ایجاد شده، تورم را به همراه دارند. تورم از اثرات جانبی این نوع روش های لاغری است که با کمک باند های نگهدارنده بافت میتوان از شدت آن کاست.

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

وجود خونمردگی از دیگر اثرات احتمالی است که میتواند باقی بماند بعد از جراحی. این خونمردگی ها در واقع به علت وارد کردن فشار به عروق لنفاوی ایجاد می شود و همچنین در صورتی که پزشک معالج فردی کم تجربه و فاقد مهارت باشد و از سوی دیگر بیمار مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی را به درستی انجام ندهد، ایجاد می شوند. وجود خونمردگی به مدت ۲ هفته بعد از جراحی طبیعی است.

سوختگی در پوست در اثر لیپوماتیک ایجاد نمی شود  بلکه به علت اتقباض به اندازه پوست، منجر به بهینه سازی فرایند جراحی می شود. در این روش سایر اندام ها مانند ماهیچه ها، رگ ها و عصب ها دچار آسیب نمی شوند و این ویژگی می باشد که در سایر روش ها دیده نمی شود. موتور فشرده کننده هوایی در لیپوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد که ۳۶۰درجه قابل چرخش است و همین حرکت سبب جذب شدن چربی ها به صورت اتوماتیک می شود. در صورتی که درمان با دقت کافی انجام شود، لیپوماتیک روش بسیار ایمن و موثر خواهد بود و حداقل عوارض را به دنبال خواهد داشت. با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، مزایا لیپوماتیک را به صورت کلی می توان به موارد ذکر شده در ادامه اشاره کرد.

  • بدون درد بودن درمان
  • انقباض پوست عالی
  • ایمنی، تاثیر بالا و سادگی درمان
  • زمان درمان بسیار کوتاه
  • بازیابی سریع پس از درمان
  • هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن