بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند: فرایند کاشت مو به این صورت است که موهای شما از نواحی پرتراکم برداشته شده و در نواحی کم تراکم کاشته می شود. ار دهه ۱۹۵۰ این جراحی در ایالات متحده انجام می شده است اما اخیرا تکنیک ها تغییر بسیار کرده اند.  ما تا به حال مقالات بسیار زیادی در خصوص کاشت مو، روش sut، عوارض کاشت مو به روش fut، هزینه کاشت موی سر، کاشت مو بدون تراشیدن موی سر، هزینه کاشت مو به روش sut، کاشت مو به روش hrt و بهترین روش کاشت مو به کاملترین روش ممکن خدمت شما همراهان همیشگی، توضیحاتی ارائه داده ایم. علاوه بر این، تحقیقات و مقالات زیادی نیز در رابطه با چگونگی روش کاشت مو prp، جدیدترین روش کاشت مو در ایران،روش جدید کاشت مو سلول بنیادی، جدیدترین روش کاشت مو sut، روش جدید کاشت مو بدون جراحی مطالب بسیار مفیدی را به منظور بالا بردن آگاهی شما عزیزان، تهیه کرده ایم. جراحی کاشت مو اغلب در مطب پزشک انجام می شود و روند جراحی به این صورت است که در ابتدا، سر شما توسط پزشک تمیز شده و سپس با استفاده از دارویی بیحسی به بیمار تزریق می شود. در نهایت روش انتخابی کاشت مو بر روی موهای شما انجیم می شود. برای کاشت مو بیمار قادر به انتخاب یکی از دو روش جراحی نوار واحد فولیکولی (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) است.

در روش FUSS، یک نوار ۶ تا ۱۰ اینچی توسط متخصص از پوست سر شما برداشته می شود. سپس پوست سر بخیه زده میشود. این قسمت فورا به وسیله‌ی موی پیرامون، پنهان می‌شود. پس اصلا جای نگرانی نیست.

در مرحله، نوار پوست سر جدا شده توسط تیم کمکی پزشک  به ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ پیوند تقسیم می شود و هر یک دارای موی مجزا یا چند مو می‌باشد. تعداد و نوع پیوندی که بدست می‌آورید به عواملی مانند نوع، کیفیت، رنگ و اندازه قسمتی که از کاشت بدست می‌آورید، بستگی دارد. این فرایند بسته به اندازه کاشتی که دریافت می‌کنید، به مدت ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد. در صورتی که تمایل به داشتن مو با تراکم بیشتری داشته باشید، مجدد میتوانید عمل دیگری داشته باشید.

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند

انتظارات و ریکاوری بعد از کاشت مو

  اکثر افراد بعد از گذشت ۲ الی ۵ روز به حالت نرمال برمیگردند. نوجه داشته باشید که موهای کاشته شده بعد از ۲ الی ۳ هفته شروع به ریز می کنند. اما جای هیچ نگرانی نیست به این خاطر که بعد از چند ماه مجدد رشد می کنند. بسیاری از افراد جحم زیادی از موهای تازه رشد شده ی خود را حدودا ۶ الی ۹ ماه بعد از کاشت مو خواهند دید. به منظور رشد بهتر موها بعد از کاشت  و بهبود عملکرد آنها، پزشک داروی ماینوکسیدیل را تجویز می کند.

هزینه کاشت مو

هزینه مو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آنها میزان مویی است که قرار است کاشته شود. بازم به ذکر است که بیمه هزینه این جراحی را پوشش نمی دهد.همانند تمامی جراحی ها، کاشت‌ها دارای یک سری ریسک‌ها از قبیل خونریزی و عفونت هستند. علاوه بر این، احتمال زخم‌شدگی و ظاهر غیرعادی مویی که تازه رشد کرده است نیز وجود دارد. سوالات رایجی میان بیماران است که ذهنشان را درگیر کرده و بهتر است که در جلسه مشاوره تمامی آنها را از پزشک خود بپرسید که با آرامش خاطر بیشتری به اتاق جراحی بروید و همچنین آگاهی کافی برای بعد از جراحی را نیز داشته باشید. برخی از این سوالات و نگرانی ها عبارت اند از:  تغذیه بعد از کاشت مو، مراحل رشد مو بعد از کاشت، شستشو بعد از کاشت مو، مراقبتهای بعد از کاشت مو، ورم صورت بعد از کاشت مو، شامپو بعد از کاشت مو و … . ممکن است زمانی که موها شروع به رشد میکنند، شاهد التهاب و عفونت فولیکول ها باشید. استفاده از متراکم‌ سازها و آنتی‌بیوتیک‌ها این مشکل را تا حدودی حل کند. علاوه بر این، امکان دارد به صورت ناگهانی میزانی از موی اصلی در محلی که رشته‌های جدید را دریافت کرده است از دست دهید که «بی‌مویی شوک» نامیده می‌شود. اما بیشتر اوقات دائمی نیست.

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند

آیا واقعا کاشت‌ مو می تواند مفید باشد؟

فاز استخراج: فولیکول‌ های مو با استفاده از ابزار ویژه ای به صورت یک به یک از قسمت اهدا کننده با قطر ۱ میلیمتر یا کمتر استخراج می‌شوند. سپس لازم است که فولیکول‌ها در دمای ویژه و در محلولی نگهداری می‌شوند که توسعه آنها پس از قرارگذاری را بدون تفکیک‌ سازی، برش یا جابجایی پیوندها، ارتقا می‌بخشد.

فاز جایگذاری: فولیکل‌های مو مستقیماً در نواحی از سر که موهایش کم تراکم است و یا بی مو است و باید کاشت در آنجا صورت گیرد، با استفاده از ابزار جایگذاری (ایمپلنت‌کننده DHI) قرار می‌گیرند که همچنین با قطر ۱ میلیمتر یا کمتر بدون ایجاد سوراخ می‌باشد.

نتیجه طبیعی: کنترل کامل عمق، جهت و زاویه‌ی قرارگذاری هر پیوند، نتیجه ۱۰۰ درصد طبیعی، بیشترین پایداری را تضمین می‌کند و همچنین مویی که کاشته شده است، هرگز ریزش نخواهد کرد و به صورت مادام‌ العمر رشد خواهد کرد. دقیقا مانند موهای طبیعی که از ابتدا بر روی سرتان وجود دارد.

کاشت موی مستقیم DHI

در مقایسه با دیگر روش های کاشت مو، این روش از تکنیک بیشتری برخوردار است. لازم است بدانید که در این روش بر خلاف سایر روش های کاشت مو، هیچ نیازی به برش‌های یا سوراخ‌های دریافت روی قسمت گیرنده وجود ندارد. نوه کاشت مو به این روش اینگونه است که با استفاده از ابزار ایمپلنت کننده DHI، فولیکول های مو به صورت مستقیم کاشته می شوند. بدین خاطر، کنترل کاملی بر روی عمق، جهت و زاویه قرارگذاری هر پیوند وجود دارد.

کاشت موی مستقیم DHI، برخلاف سایر روش‌های کاشت مو، شامل چاقو، برش یا بخیه نیست. لازم به ذکر است که واحدهای فولیکولی مو یک به یک به قطر کمتر از ۱ میلیمتر با استفاده از ابزار ویژه استخراج می‌شوند . این امر باعث می شود که از آسیب‌رسانی به آن قسمت اجتناب شود. هیچگونه پردازشی از فولیکل‌های مو با کاشت موی مستقیم DHI از فولیکل‌های مو در جهت اجتناب از ریسک برش‌ و اجتناب از اثرات ماندن در خارج از محیط طبیعی برای مدت زمان طولانی‌ ماندن وجود ندارد. بلکه، ، فولیکل‌های موی استخراج‌شده با کاشت موی مستقیم DHI، مستقیماً قرارگذاری می‌شوند و در دمای ویژه و در محلول قرار می‌گیرند که توسعه آنها پس از قرارگذاری را ارتقاء می‌بخشد.

همانطور که می دانید انجام جراحی کاشت مو توسط متحصصین به دلایل راندمان هزینه انجام گیرند. اما در گروه پزشکی DHI، عمل از ابتدا تا انتها توسط پزشکان انجام می شود. همین امر سبب می شود که تمامی موارد ذکر شده در بالا ۱۰۰ درصد ایمنی، نتایج طبیعی، بیشینه پایداری و رشد مادام‌العمر را تضمین می‌کنند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن