بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک:

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک: امروزه استفاده از روشی آسان و راحت به منظور لاغر شدن و رسیدن به اندامی ایده آل بیشترین دغدغه افراد است. همانطور که می دانید استفاده از رژیم غذایی و ورزش یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به اندامی ایده آل است اما مستلزم صبر و اراده طولانی مدت نیز می باشد. علاوه بر این، چاقی برخی از افراد به گونه ای است که به علت مسائلی مانند ژنتیک به راحتی و یا حتی با ورزش های سخت به اندام ایده آل خود نمی رسند. بنا بر همین موارد، انجام جراحی لاغری لیپوماتیک به این افراد پیشنهاد می شود. با استفاده از این روش، چربی های زائد بدن حذف خواهند شد و سایز بدن بیمار به صورت قابل چشمگیری تغییر می کند. در این میان، سوالاتی وجود دارد که ذهن بیمار را قبل از انجام عمل بسیار درگیر می کند. برخی از این سوالات عبارت اند از: آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است؟ آیا برای لاغر شدن و از بین رفتن تمام چربی های اضافه فقط به لیپوماتیک احتیاج است و یا تمام مزایا ذکر شده این روش، جزئی از تبلیغات و کسب در آمد است؟ با ما همراه باشید چرا که در ادامه به تمام این سوالات پاسخ داده می شود. همچنین، به منظور رسیدن به پاسخی متقاعد کننده بهتر است بهتر و دقیق تر ایم موارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

در لیپوماتیک از دستگاهی استفاده می شود که شبیه به دستگاه لیپوساکشن است. دستگاه ذکر شده، متشکل از دو بخش است. یک قسمت از این دستگاه در کنار تخت بیمار قرار دارد و در واقع بدنه ی دستگاه می باشد. قسمت دیگر دستگاه، میله ای کشیده و با یک سر است که به آن کانولا گفته می شود. وظیفه ی اصلی این روش که از بین برن چربی های زائد بدن می باشد بر عهده ی کانولا است. بدنه اصلی دستگاه لیپوماتیک، قدرت خود را به کانولا انتقال می دهد چرا که این قسمت همانند پمپ هوا عمل می کند. انتقال قدرت بدنه دستگاه سبب ارتعاش کانولا می شود.

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

تاریخچه دستگاه لیپوماتیک

جالب است بدانید که لیپوماتیک یکی از جدید ترین روش های لاغری می باشد اما تاریخچه آن به سال های ۱۹۷۴ باز میگردد. در آن زمان میتوان گفت که اولین دستگاه لاغری اختراع شد به صورتی که با لزرش و صدا بسیار بالا، اقدام به حذف چربی های زائد می کرد. مشکلی که این دستگاه داشت، آسیب رساندن به عروق خونی، ماهیچه ها و یا سیستم اعصاب بود که نداشتن سنسور سبب بروز این عوارض و مشکلات می شد. به همین خاطر، بعدها دستگاه پیشرفته تری ساخته شد به نام لیپوماتیک. نسخه جدید دستگاه در سال ۱۹۹۷ در بازار عرضه شد و دارای امکانات بسیار بیشتری نسبت به سایر نسخه ها بود. این دستگاه برای اولین بار در شركت يورومي(Euromi) بلژيک ساخته شد و در حال حاضر توانسته است تاييدیه سازمان دارويي آمريكا را دریافت کند. یکی از برجسته ترین مزیت های این دستگاه، هوشمند بودن آن است.

نحوه کار دستگاه لیپوماتیک

این روش لاغری سبب ذوب شدن چربی و در نهایت حذف آنها می شود. ارتعاشات بسیار شدیدی که بر سلول های چربی وارد می شوند، منجر به ذوب شدن چربی ها می شود. هوشمند بودن دستگاه باعث شده است که دستگاه هب محص برخورد با هر قسمتی از بدن بجز چربی ها، به سرعت از کار می افتد و همین امر درصد بروز خطا را به حداقل رسانیده است. همانطور که در بالا توضیح داده شده،  قدرت بالا دستگاه قادر به لرزاندن قسمت کانولا می باشد که با لرزش های تند و سریع آن، سلول های چربی شکسته و از یکدیگر جدا می شوند. در نهایت به صورت مایع از بدن خارج می شوند.

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

خطرات لیپوماتیک

آمبولی شدن بیمار یکی از انتقادات وارد شده به لیپوماتیک است. افرادی که با این روش موافق نستند می گویند، چربی زائد بدن بعد از ذوب شدن وارد رگ های خونی بیمار شده که سبب انسداد عروق خونی و در نهایت سکته قلبی بیمار می شود. گفتنی است، در صورتی که پزشک با تجربه و مهارت اقدام به این جراحی کند و در واقع آرامش کافی را داشته باشید و پس از ذوب کردن چربی ها، اقدام به تخلیه آنها کند و اجازه ورود آن به رگ ها و بدن را ندهد، هیچ خطری متوجه بیمار نخواهد شد.

نتیجه کار با دستگاه لیپوماتیک

حدودا دو دهه از ورود لیپوماتیک به عرصه پزشکی زیبایی میگذرد. خوشبختابه تا به حال، هی گزارشی مبنی بر عوارض لیپوماتیک گزارش نشده است. به همین روی، این روش توانشته است طرفداران بسیاری را به خود جذب کند. از جمله مزایا لیپومیاتیک می توان به نداشتن جراحی، با کمترین میزان خونریزی، بدون نیاز به بیهوشی، نتیجه مطلوب و بازگشت به کار سریع اشاره کرد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن