تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است: حفظ سلامتی تنها هدف لاغری و تناسب اندام نیست بلکه ارتقا سلامت روح و روان و افزایش اعتماد به نفس را به دنبال دارد. همانقدر که افراد از چاقی های موضعی و مفرط نفرت دارند، علاقه شدیدی به تناسب وزن دارند. به همین خاطر، امروزه شاهد عرضه ابزار و روش های جدید لاغری به بازار هستید. برخی از این ابزار مرتبط با ورزش و استفاده در خانه می باشند. علاوه بر این، دستگاه های تخصصی نیز وجود دارند که در جهت کاهش وزن موضعی به وسیله پزشکان مورد استفاده قرار می‎گیرند. از جمله این دستگاه می توان به دستگاه آر اف (RF) اشاره کرد. هدف استفاده از این دستگاه به طور کلی رفع لاغری های موضعی و سلولیت می باشد. به صورت کلی سه نوع دستگاه لاغری موضعی به منظور کاهش چربی در یک نقطه خاص از بدن وجود دارد که شامل: دستگاه، RF دستگاه کویتیشن و دستگاه LPG که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است

دستگاه آر اف (RF) چیست؟

RF در واقع به امواج رادیو فرکانسی گفته  می شود که در دنیای پزشکی در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.  همانطور که در بالا توضیح داده شد از این امواج در زمینه از بین بردن سلولیت و انباشتگی چربی در تقاط متفاوت و مختلف بدن و به هم ریختن تناسب اندام، چین و چروک صورت و دور چشم،  Aging (پیری پوست) و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که ساختار اصلی سیستم های RF عبارت اند از یک نوسان ساز امواج الکترونیکی (RF.oscillator) در محدوده فرکانس رادیویی .

چگونگی عملکرد دستگاه آر اِف (RF)

یکی از روش های غیر تهاجمی لیپوماتیک که به لاغری فرد کمک می کند استفاده از دستگاه RF است که بیمار متوجه هیچگونه عارضه و ضرری نخواهد شد. این دستگاه نیز همانند دیگر نوع های دستگاه های لاغری، با استفاده از جریان الکتریسیته عمل می‎کند. امواج الکتریکی که از این دستگاه ساطع می‎شود، با مولکولهای باردار و یونها برخورد کرده و در نهایت آنها را به انرژی گرمایی تبدیل می‎کند. انرژی حرارتی که به وسیله دستگاه RF تولید و ساطع می‎شود به کروموفور یا نوع پوست و فوتوترمولیز سلکتیو مرتبط نیست. انتقال امواج از طریق این دستگاه می‎تواند با استفاده از تجهیزات منو پولار (تک قطبی)، بای پولار (دو قطبی) و یونی پولار صورت گیرند. تحریک گرمایشی RF نیز منجر به ایجاد فرآیند میکرو التهاب و در نتیجه افزایش کلاژن جدید است.

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است

انواع RF

 تک قطبی

در این نوع از دستگاه، اتصال الکترود منفی وجود دارد و در نهایت، عمق نفوذ امواج بیشتر و تا لایه چربی‌ها می باشد. لازم است بدانید که این دستگاه در جهت درمان سلولیت و لاغری بیشترین کاربرد را داراست.

 دو قطبی

قابل ذکر است که در این دستگاه، اتصال به الکترود منفی نیازمند نیست و وجود ندارد و امواج در ناحیه مورد نظر پزشک که توسط وی هم مشخص شده اند، منتشر می‌شوند. عمق نفوذ این نوع آر اف اپیدرم و درم است و گرمای منتشر شده کاملا سطحی می‌باشد. این دستگاه در زمینه جوانسازی و رفع مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع لاغری به همراه ندارد.
*نکته: با توجه به عمق نفوذ این دو دستگاه،‌ خطر نوع و قطبی کمتر است و همین امر سبب شده تا با ترکیب با متد فرکشنال کاملا بی خطر و بدون عارضه، برای جوانسازی پوست استفاده شود.

موارد استفاده از دستگاه RF

امواج رادیویی در دستگاه RF  با فرکانس بالا تولید شده و از بافتهای بدن عبور می کنند. همین امر سبب می شود که حرارتی عمق تولید شده که به میزان ۳۸ الی ۴۶ سانتی گراد در چربی های اضافه بدن است. سپس به درمان سلولیت و لاغری موضعی نواحی از بدن مانند شکم، پهلو، ران، بازو، سینه و غبغب می پردازد. فرایند جوانسازی پوست نیز از طریق این دستگاه می‎توان انجام شود. در نهایت سبب از بین رفتن کلاژن سازی، پف چشم، سیاهی زیر چشم و چین و چروک های سطحی مانند خط خنده و … در بیماران می شود. علاوه بر موارد ذکر شده، این دستگاه نیز می تواند برای گرم کردن و کشیدن پوست جهت تقویت جریان خون و شکستن سلولیت و چربی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این روش نیز برای افرادی که دچار  افتادگی غبغب، گونه و گردن هستند نیز روشی موثر و مفید به حساب می آید. البته توجه داشته باشید که استفاده از این دستگاه برای خانم ای باردار و آن دسته از افرادی که  قطعات فلزی مانند ایمپلنت‌های فلزی در بدنشان وجود دارد و یا دچار عفونت های پوستی هستند، اکیدا ممنوع است.

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است

مزایای استفاده از دستگاه RF

انرژی فرکانس رادیویی پوست بدون کمترین آسیب و عارضه با استفاده از دستگاه آر اف، گرم می شود و به همین واسطه سلولهای چربی شکسته شده و کلاژن و الاستین تولید می شود. تولید کلاژن منجر به ایجاد شفافیت و بهبود الاستیسیته یا قوام و خاصیت ارتجاعی پوست می‎شود. به همین خاطر، در کنار کاهش وزن، بهره بردن از داشتن پوستی صاف نیز یکی از مواردی است که بیشترین میزان رضایتمندی را به همراه دارد.

سایر مزایا استفاده از دستگاه RF به شرح زیر می باشد.

• ترمیم زخم‌ها و کلاژن سازی پوست
• از بین رفتن آکنه
• از بین رفتن خطوط پوست و چین و چروک
• از بین رفتن شلی پوست
• کاهش منافذ باز
• کاهش کشیدگی پوست

عوارض جانبی لاغری موضعی با ار-اف لاغری

بیمار در طول درمان هر بار که انرژی RF به پوست و بافت زیر آن می‌رسد، حرارتی را حس می‌کند.  عوارض جانبی لاغری با آر اف که چندان شایع نمی باشد می‌توان به ورم، قرمزی یا کبودی محل درمان و اطراف آن اشاره کرد که معمولاً ظرف چند ساعت تا چند  روز برطرف می‌شود. برخی بیماران نیز تا چند روز پس از آر اف با خشکی پوست ناحیه درمان مواجه می‌شوند، مرطوب کردن پوست با آلوئه‌ورا به رفع خشکی پوست کمک می‌کند.
برخی بیماران، به ویژه بیمارانی که با دستگاه Velasmooth درمان شده‌اند، متوجه زیاد شدن ادرار می‌شوند. ادرار به این خاطر زیاد می‌شود که سیستم لنفاوی مایعات اضافی را که در طول درمان آزاد شده و بین سلول‌های ناحیه درمان جمع شده از طریق ادرار دفع می‌کند.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن