تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو

تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو

تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو

تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو: مراقبت بعد از جراحی سبب به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن می شود. کاشت مو یکی از جراحی هایی است که مراقبت بعد از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم در خصوص مواردی مانند تریاک و ریزش مو، تاثیر ترک سیگار بر مو، لیزر بعد از کاشت مو، اثر تریاک بر مو، بعد از کاشت مو چه غذاهایی بخوریم، کشیدن قلیان بعد از کاشت مو و مراقبتهای بعد از کاشت مو به روش fit و… توضیحاتی مفید را به شما عزیزان ارائه دهیم.

یکی از مواری که تاثیر بسیار مهمی  بعد از کاشت مو برجای می گذارد و باید به آن توجه کرد، اثرات منفی سیگار و قلیان است. استعمال دائم دخانیات مانند سیگار، قلیان و حتی مشروبات الکلی  سبب ریزش موهای پیوندی شما می شود و نتیجه جراحی را تحت شعاع قرار می دهد.

تاثیر سیگار و قلیان بر کاشت مو

در این بخش با ما همراه باشید چرا که می خواهیم تاثیر استعمال دخانیت بر کاشت مو را از نظر علمی بررسی کنیم.

از زمان برداشت فولیکول مو ازقسمت پشت سر و یا بانک مو فرد تا زمانی که  فولیکول به قسمت گیرنده پیوند داده می شود، اثرات مضر و منفی دخانیات را متوجه خواهد شد و گرافت ها بنا بر دلایل متفاوتی مورد آسیب قرار میگیرند. برای مثال، نیکوتئن موجود در سیگار سبب تنگ شدن عروق خونی می شود و جریان خون را کم میکند که در نهایت اکسیژن کافی به موها نمیرسد. به همین خاطر، استعمال دخانیات، ترمیم زخم های پوستی را به تاخیر می اندازد و ممکن است،  تمام فولیکول های کاشته شده قابل ترمیم و رشد نشوند.

  

سیگار کشیدن منجر به نازک شدن پوست سر و همچنین کاهش ضخامت لایه ی فوقانی پوست میشود که باز هم یکی از مضرات استفاده از سیگار است. این مشکل باعث می شود که فولیکول های مو دچار آسیب شوند. بنا بر دلایل ذکر شده، افرادی که سیگاری هستند، بعد از کاشت مو باید آن را ترک کنند. لازم است بدانید که نیکوتین موجود در سیگار تاثیری منفی و مستقیم بر پیاز مو و همچنین خون رسانی دارد و سبب ایجاد اختلال می شود. مو به منظور رشد و تغذیه نیازمند جریان خون متعادل است به همین خاطر پیشنهاد می شود که افراد مراجعه کننده به کلنیک برای کاشت مو، بعد از عمل حداقل به مدت ۲ الی ۴  هفته باید از استعمال سیگار دوری کنند و حتی در معرض دود سیگار و قلیان هم قرار نگیرند. در نتیجه با رعایت کردن مواردی که در بالا ذکر شد، شما قادر به گرفتن یک پیوند موی خوب و عالی خواهید بود.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن