توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو: معمولا بیمارانی که کاشت مو انجام داده اند، پس از گذشت مدتی شاهد یزشموهای خود می باشند. اما بایدبدانید که این امری کاملا طبیعی و نرمال است. اهمیت به تغذیه خود از جمله موادی است که برای جلوگیری از ریزش مو کاملا پیشنهاد می شود. همچنین بهت است از شامپوهایی با عصاره طبیعی استفاده کنید.

ریزش مو بعد از کاشت مو

در سال های اخیر جراحی زیبایی کاشت مو بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است چرا که دارای مزایا بسیار زیادی می باشد. کاشت مو با استفاده از روش های بسیا متفاوتی انجام می شود اما پزشک با توجه به درخواستی که بیمار دارد، مناسب ترین و بهترین روش را در جلسه مشاوره انتخاب و در نهایت عملی می کند. در صوتی که با ریزش مو مواجه شدید اصلا نگران نباشید چراکه امری طبیعی محسوب می شود. افرادی که به روش های سنتی اقدام به کاشت مو می کنند، لازم است بدانند که پس از ۲ هفته لازم است بخیه های خود را بکشند.

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

در دوره ی نقاهت باید به توصیه های تجویز شده توسط پزشک توجه داشته باشید و موارد ذکر شده را مو به مو انجام هید چرا که نتیجه حاصل شده از کاشت مو به رغایت این موارد بستگی دارد و بسیار حائز اهمیت می باشند. در برخی از موارد ممکن است ریزش مو بعد از کاشت نیز به عواملی که  قبل از کاشت مو هم سبب ریزش می شده است، مرتبط باشد که در این مرحله موجب جلوگیری از رشد فولیکول مو در بیمار باشد. در صورتی که فرد قبل از کاشت مو، ریزش مو داشته باشد پزشک موظف به بررسی علت ریز مو می باشد چراکه همین امر تا حدودی سبب جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده بعد از جراحی می شود.

دوره ریزش مو در کاشت مو

به منظور تائید طبیعی بودن ریزش مو بعد از کاشت مو لازم است بدانید که۹۷ درصد از بیماران بااین مورد روبرو می شوند. این ریزش در بازده زمانی ۲۰ الی ۳۵ روزه ادامه میابد. رشد مو ها در دوره ی بعد از کاشت مو به این صورت است که حدودا در ۲۰ روز اول به اندازه یک الی دو میلیمتر رشد می کنند و در ۲۰ الی ۳۵ روز اول به اندازه ۸۰ الی ۱۰۰ درصر مو های کاشته شده دچار ریزش می شوند. این مورد حدودا در تمامی روش های کاشت مو بروز می دهد و جای نگرانی نیست. از سوی دیگر برخی از افراد  حدودی بعد از کاشت مو دچار هیچگونه ریزش مویی نمی شوند که علت این مورد همچنان مشخص نیست. بروز ریزش مو بعد از جراحی هیچگونه ارتباطی با عواملی مانند سن بیمار و یا سرعت کاشت ندارد. پس از ۹۰ الی ۱۲۰ روز بعد از کاشت، مو ها مجدد شروع به رشد می کنند که حدودا بعد از گذشت ۶ ماه، بیمار متوجه تغییرات چشمگیری در خصوص ظاهر و رشد موهای جدید خود خواهد شد.+

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

چرا پس از کاشت مو، موها ریزش می کنند؟

علت جویی ریزش مو بعد از کاشت یکی از رایج ترین سوالاتی است که برای افرادی که قصد کاشت مو دارند، پیش می آید. در پاسخ به این سوال همانطور که در بالا هم اشاره شد باید گفت که بروز این مورد یکی از طبیعی ترین موارد بعد از کاشت مو است. علاوه بر این، برخی از افراد که شرایط مساعدی قبل از کاشت مو نداشته باشند، احتمال ریزش مو بعد از کاشت مو بیشتر است. در صورتی که شما هم تصمیم به اقدام برای کاشت مو هستید، بهتر است قبل از انجام هرگونه اقدامی، آگاهی خود را نسبت به کاشت مو بالا ببرید و اطلاعاتی در خصوص  انواع روش های کاشت مو و رعایت نکات مهم و ضروری قبل و بعد از کاشت مو به دست آورید.

چند نکته و توصیه برای جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

به منظور به دست آوردن بهترین نتیجه کاشت مو و همچنین پیشگیری از ریزش آن باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

۳۰ سالگی بهترین سن برای کاشت مو آقایان محسوب می شود چراکه سطح هورمون ها در این سن تغییر می یابند.

استفاده از ویتامین های D، E، B5، B12 به مدت ۲ ماه قبل و  ۶ ماه بعد از عمل کاشت مو زیر نظر پزشک توصیه می شود.

در زمان استخمام از آب گرم استفاده نکنید.

استفاده از روغن نارگیل و زیتون پیشنهاد می شود.

اهمیت به تغذیه خود در خصوص جلوگیری از ریزش مو  بسیار مورد اهمیت است. اجتناب از مواد غذایی و خوراکی هایی که علل ریزش مو هستند، امری ضروری است.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن