خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک:

خرید اینترنتی سمعک: وسیله ی الکترونیکی کوچکی که در داخل و یا پشت گوش شما قرار می گیرد سمعک گفته می شود. برخی صدا ها با استفاده از این دستگاه تقویت شده و به افرادی که دچار کم شنوایی هستند کمک می کند که بهتر صداهای اطراف خود را بشنوند، با افراد ارتباط بر قرار کنند و به طور کلی از فعالیت های نرمال و روزمره خود لذت ببرند. جالب است بدانید که سمعک در مواقع  کم صدا و پرصدا کارایی یکسانی دارد و فرد می تواند از آن بهره ببرد. تحقیقات و آمار نشان داده است که از هر ۵ نفر که باید از سمعک استفاده کنند، فقط ۱ نفر از مزایا آن بهره می برد. سمعک ها تشکیل شده از سه قسمت اصلی میکروفون ،تقویت کننده و بلندگو می باشند. صدا با استفاده از میکروفن دریافت شده و امواج صوتی را تبدیل به سیگنال های الکتریکی کرده و به تقویت کننده هدایت می کند. در این مرحله تقویت کننده، سیگنال صدا های دریافت شده را افزایش می دهد و به بلند گوها ارسال کرده که گوش در این مرحله قادر به شنیدن آنها می باشد.

خرید اینترنتی سمعک

علائم کم شنوایی در افراد

 افرادی که مبتلا به کم شنوای می شوند مواردی مانند علائم ذکر شده را تجربه خواهند کرد.

 • صدا را می شنوند اما تشخیص کلمات بسیار ضعیف است.
 • در شنیدن صدای تلویزیون و رادیو با مشکل رو به رو هستند.
 • معمولا از افراد دیگر می خواهند که گفته های خود را تکرار کنند.
 • در گوش های خود صدای وزوز یا سوت می شنوند.
 • در درک گفتار با مشکل رو به رو هستند.
 • اغلب از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی با شرایط شنیداری چالش برانگیز دوری می کنند.
 • در محیط های شلوغ و پرسروصدا مثل رستوران مشکلاتشان چند برابر می شود.

در صورتی که فردی در یک و یا چند مورد بالا با مشکل رو به رو باشد، نیاز است که به منظور ارزیابی وضعیت شنوایی خود به پزشک شنوایی شناس مراجعه کند. علاوه بر این، اگر فردی را می شناسید که با این موارد رو به رو است را نیز راهنمایی کنید که هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کند.

خرید اینترنتی سمعک

انواع سمعک

درون گوش ITE

این نوع از سمعک برای افراد کم شنوایی متوسط تا شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاملاً درون گوش خارجی را تحت پوشش قرار می‌دهدمحفظه‌ای که اجزای الکتریکی سمعک را در بر گرفته است، ساخته شده از پلاستیک می‌باشد. برخی از سمعک‌ها دارای قسمتی به نام تله کویل هستند که سیم پیچ کوچک مغناطیسی می‌باشد که به فرد استفاده کنند این قابلیت را می‌دهد صدا را بجای استفاده از میکروفون‌ها، از طریق خود سمعک دریافت کند. این ویژگی سبب می‌شود که فرد مشکل کمتری را در زمان استفاده از تلفن همراه داشته باشد. علاوه بر این، با استفاده از تله کویل فرد کم شنوا قادر خواهد بود که در مکان‌های عمومی که مجهز به سیستم‌های صوتی مخصوصی می‌باشند، بهتر بشنود. این نوع سیستم در مراکز شنوایی، مدارس، فرودگاه ها و کلیساها وجود دارد. در صورتی  که قصد داشتید از این نوع سمعک برای کودک خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که قاب درون گوش با تغییر سایز گوش باید عوض شود. به همین علت برای کودکان توصیه نمی‌شود.

خرید اینترنتی سمعک

پشت گوشی BTE

 قاب پشت گوشی سمعک‌های پشت گوشی ساخته شده از جنس پلاستیک می‌باشد. این نوع سمعک از رایج‌ترین نوع سمعک است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای دو محفظه می‌باشد که یکی در پشت گوش که قسمت‌های الکترونیکی در این محفظه قرار می‌گیرد و دیگری در درون گوش خارجی قرار می‌گیرد. گفتنی است که این نوع از سمعک‌ها برای استفاده‌ی تمام سنین و کم شنوایی متوسط تا شدید مناسب است. از مزیت این سمعک می‌توان به سیستم کمک شنیداری دیجیتال با توان و ویژگی‌های اضافی در آن اشاره کرد. نزدیک بودن به پرده صماخ، طراحی دو قطعه‌ای و قابلیت طراحی متناسب با نیاز مشتری و اندازه گوش از دیگر مزیت‌ها و ویژگی‌های این نوع سمعک می‌باشد.

خرید اینترنتی سمعک

سمعک درون کانال

سمعک های درون کانال گوش با استفاده از قالب گیری برای فرد ساخته می شوند و کاملا درون کانال گوش قرار گرفته می شوند و تمامی اجزای الکترونیکی سمعک درون قاب سمعک داخل مجرای گوش قرار می گیرد. خرید سمعک درون کانال به افرادی که شنوای آنها از کم تا متوسط می باشد و همچنین بزرگسالان توصیه می شود. جالب است بدانید که این نوع سمعک تا حدودی در گروه سمعک های نامرئی قرار دارد. برای قرار دادن و خارج کردن این نوع سمعک، از زائده ی پلاستیکی در کنار سمعک استفاده شده. فراموش نکنید که برای خرید باتری سمعک درون کانال از سایز ۱۰ و یا ۳۱۲ استفاده کنید.

خرید اینترنتی سمعک درون کانال

خرید اینترنتی سمعک

مزیت خرید اینترنتی سمعک درون کانال:

اولین و بارز ترین مزیت این نوع سمعک به این علت است که در دید نیستند و افراد زیادی به علت این مزیت دست به خرید اینترنتی سمعک درون کانال می زنند.

بلند گو در این سمعک نزدیک به پرده گوش قرار می گیرد و همین ام باعث می شود که سیگنال های قدرتمندی را تولید کند. همین مزیت سبب می شود که به تقویت زیاد سیگنال صوتی نیاز پیدا نکنید و در نهایت مشکلات فیدبک صدا (صدای زوزه و سوت کشیدن سمعک) کاهش پیدا کند.

قرار گرفتن میکروفون در درون کانال، صداها به طور طبیعی تری به گوش رسیده می شوند. این مساله در سمعک های پشت گوشی صادق نیست و میکروفون در پشت گوش قرار می گیرد و ساختار آناتومیک گوش خارجی تاثیری در دریافت صدا های اطراف ندارد.

با استفاده از این سمعک شما قادر خواهید بود که بدون استفاده از وسیله جانبی به راحتی با تلفن صحبت کنید و گوشی تلفن را نزدیک گوش خود قرار دهید.

محافظت این سمعک در برابر نویز ناشی از صدای وزش باد بالاست که در دیگر نوع های سمعک این یکی از مشکلات اساسی به شمار می آید.

معایب خرید اینترنتی سمعک درون کانال:

هنگامی که گوش فرد دچار عفونت شده باشد، استفاده از این نوع سمعک به مشکل بر می خوردچرا که این ترشحات موجود در گوش سبب آسیب رساندن به سمعک می شود و شما چاره ای ندارید جز اینکه به صورت مداوم سمعک خود را تمیز کنید و در صورت خرابی آن را تعمیر کنید. علاوه بر این، در برخی موارد این سمعک می تواند به عفونت بیشتر گوش شما کمک کند.

به علت سایز کوچک این سمعک، قادر به طراحی تنظیمات دستی نخواهند بود و امکاناتی مانند ولوم کنترل صدا و میکروفونهای جهت دار در این سمعکها دیده نمی شود و نمی توان از برنامه های مختلف در محیط های متفاوت بهره برد و همچنین، اگر سمعک شما نیاز به تنظیم مجدد داشت سما باید آن را نزد متخصص شنوایی برده و تنظیم کنید. البته نوعی از سمعکهای درون کانال حرفه ای وجود دارند که به شما امکان تغییر این تنظیمات را با استفاده از ریموت کنترل می دهند. شما با استفاده از ریموت کنترل می توانید که متناسب با محیطی که داخل آن قرار گرفته اید، برنامه مناسب با آن شرایط را برای سمعک خود انتخاب کنید.

سمعک های درون کانال به منظور افت های شنوایی خفیف تا متوسط تجویز می شود و متناسب با این که چه فرکانسهایی از طیف شنوایی فرد دچار مشکل شده است، می توان برای افت های شنوایی شدید نیز تجویز شود اما توجه داشته باشید که به علت سایز کوچک سمعک،قادر نخواهد بود مانند سمعک های پشت گوشی (BTE)، صدا را تقویت کند.

سمعک های CIC برای کودکان مناسب نمی باشد چرا که با رشد کودک، مجرای گوش او نیز تغییر پیدا می کند و باید قالب گیری جدید از گوش کودک انجام گردد و سمعک جدید تجویز شود.

همچنین استفاده از این نوع سمعک برای افراد بزرگسالی که مشکل کنترل حرکات و لرزش دست دارند به علت ابعاد کوچک سمعک، ممکن است چالش برانگیز باشد.

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک

یکی از مهمترین خدمات آنلاین امروزه خرید اینترنتی به شمار می رود به این خاطرکه هر نوع کالایی را در کمترین زمان خریداری کرده و وجه را به صورت آنلاین پرداخت می کنید و بدون بیرون رفتن از خانه، بسته مورد نظر درب منزل به شما تحویل داده می شود. علاوه بر ایت، خرید اینترنتی سمعک به شما این امکان را می دهد که در سایت معتبر مد نظر خود، هرگونه سوالی داشتید را بپرسید و به مفصل ترین نوع ممکن پاسخ خور را دریافت کنید. و همچنین با خواندن قسمت نظر کاربران از مناسب بودن تمام جوانب آن محصول اطمینان حاصل خواهید کرد. در خرید اینترنتی سمعک در صورتی که از قبل توسط متخصص شنوایی مورد نظرتان ویزیت شده اید و دقیقا می دانید که چه نوع سمعکی می خواهید و یا اگر دقیقا از مدل سمعکی که قبلا داشته اید می خواهید مجددا خریداری نمایید سایت معتبر خرید اینترنتی سمعک شما را راهنمایی خواهد کرد. اما در صورتی که سایت مورد نظر شما، سایتی معتبر نباشد  لازم است که به صورت حضوری به کلینیک تشریف ببرید تا تست شنوایی از شما گرفته شود و مناسب ترین سمعک برای شما تجویز شود. به یاد داشته باشید که سمعک وسیله ای شخصی به شمار می رود و هر فردی متناسب با میزان افت شنوایی خود باید از ان استفاده کند به همین علت فراموش نکنید که فقط به سمعک های تایید شده از سوی یک ادیولوژیس و پزشک شنوایی اعتماد کنید و از خرید اینترنتی سمعک از سایت های متفرقه و فروشگاه های انلاین فاقد تخصص و مجوز در این زمینه اجتناب کنید چراکه گوش یکی از اعضای حساس بدن شما محسوب می شود و کوچکترین استفاده نادرست از سمعک های تقلبی که دارای تنظیمات استاندارد نیستند ، می تواند منجر به ایجاد مشکلات شنوایی حاد برای شما شود .

 

مزایای خرید اینترنتی سمعک

 • قابلیت پرسش و پاسخ قبل از انجام خرید اینترنتی سمعک از طریق فرم تماس
 • امکان پرداخت آنلاین هزینه ، یک راه آسان و مطمئن برای خرید
 • امکان سفارش و خرید سمعک از راه دور و بدون محدودیت مکانی و زمانی و با پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • دسترسی به انواع بیش‌تری از کالاها و خدمات به همراه جزییات و تصاویر انها در سایت سمعک

خرید اینترنتی سمعک

خرید باتری سمعک

میزان کارکرد باتری های سمعک متناسب با قدرت و همچنین تعداد مدارهاي فعال شده در سمعک ميزان متفاوتي از مصرف را دارند، به عنوان مثال میزان شارژ تلفن همراه شما در ابتدای روز و انتهای روز مقایسه کنید. سپس پی به میزان مصرف باتری تلفن همراه خود خواهید برد. با توجه به مثالی که توضیح داده شد، ميزان مصرف شارژ باتري تلفن همراه شما بستگي به ميزان استفاده شما از تلفن همراه دارد. اين موضوع دقيقا در خصوص سمعک که وسيله ای الکتريکي است نیز صادق است.

 

ميزان مصرف باتري سمعک بسته به چه عواملی است؟

 • تکنولوژي سمعک

لازم به ذکر است که تکنولوژي سمعک ها به ۳ دسته تقسيم مي شود که عبارت اند از: سمعک هاي آنالوگ، سمعک هاي ديجيتال هوشمند و سمعک هاي هوش مصنوعي. در هت خرید اینترنتی سمعک لازم است بدانید که کمترين ميزان مصرف باتري سمعک مربوط به سمعک هاي انالوگ می باشد و سمعک هایي که با تکنولوژي هوش مصنوعي طراحی شده اند بالاترين مصرف انرژي را دارا هستند.

 • تعداد کانال سمعک

تولید سمعک ها در کانال هاي متفاوت صورت می گیرد. به طور کلی، تعداد کانال سمعک هر قدر بيشتر باشد، تعداد آناليزهاي سمعک بر روي صداي گفتاري نیز بيشتر خواهد شد و این فرایند سبب مصرف بیشتر باتری سمعک می شود.

 • سايز باتري سمعک

سايز باتري سمعک متناسب با  اندازه سمعک است. بنابراین، هرچه سمعک بزرگتر باشد اندازه باتري سمعک هم تبیعطا بزرگتر مي شود. لازم است بدانید که باتري سمعک دارای ۴ سايز است و همچنین به میزانی که سايز باتري سمعک بزرگتر باشد، تعدا روزهايي که باتري مي تواند کار کند نیز بيشتر شود.

خرید اینترنتی سمعک

 • تعداد مدارها و برنامه هاي فعال سمعک

 چندین برنامه و مدار فعال در هر سمعک برنامه ریزی شده است. گفتنی است، وظيفه خاصي  بر عهده هر یک از مدار ها می باشد. برای مثال، در سمعک برنامه هاي کاهش سر و صداي اضافي، تقويت صداي گفتار، حذف سوت سمعک، برنامه تلفن، برنامه افزايش قدرت سمعک، برنامه وايرلس و ده ها برنامه ديگر وجود دارد. در صورتی که هر کدام از اين برنامه ها فعال شود سبب افزايش مصرف باتري سمعک مي شود.

 • ميزان ساعت استفاده از سمعک در طول روز

موردی که باعث نی شود در طول هفته و یا ماه تعداد مصرف باتری شما کم و یا زیاد باشد بسنه به تعداد ساعاتی است که در طول روز از سمعک خود استفاده می کنید. برای مثال اگر بيماري در طول روز از سمعک خود ۱۰ ساعت استفاده کند نسبت به بيماري که از سمعک خود در طول روز ۱۵ ساعت استفاده مي کند بدون ترديد مصرف باتري سمعک ان کمتر است و اين باعث مي شود در طول هر ماه تعداد باتري کمتري مصرف کند. البته توجه داشته باشید که اين عامل نبايد سبب استفاده ی کمتر بيماران از سمعک خود شود.

 • کيفيت باتري سمعک

کيفيت باتري سمعک از اهميت بسیار بالایی برخوردار است. متاسفانه باتري هاي تقلبي يا برندهاي با اسم هاي نچندان مشهور باتري هايي توليد مي کنند که سبب مي شود در حالت يکسان نسبت به يک برند مرغوب تر تعدا ساعت کمتري کار کند. ازاينرو اگر از باتري هاي بي کيفيت استفاده مي کنيد اي انتظار را داشته باشيد که سمعک شما زود زود باتري تمام کند.

 • نحوه نگهداري از باتري سمعک

نحوه نگهداری و مراقبت از باتری سمعک بسیار مهم است چرا که سبب می شود عمر باتری سمعک بیشتر شود و احتمال خرابی را نیز کاهش می دهد. گاهي پیش می آید که بیماران از تمام شدن باتری  سمعک خود بسیار گلایه می کنند. همانطور که در بالا توضیح داده شد از  مهمترین دلايل اتمام سریع باتری،  نحوه نگهداري از باتري سمعک است. توجه داشته باشید که باتري سمعک بايد در مکان هاي خشک و خنک نگهداري شود. کيفيت مواد شيميايي باتري در صورتی که در مکان هاي گرم و مرطوب نگهداري شود، کاسته شود و در نهایت سبب مي شود باتري سمعک زودتر تمام شود. همچنين اگر در محيط هاي گرم و شرجي زندگي مي کنيد به علت شرايط آب و هوايي خاص محل زندگيتان مصرف باتري سمعک شما زياد خواهد بود.

خرید اینترنتی سمعک

 • قديمي يا جديد بودن سمعک

کارکرد سالانه ی سمعک بسیار حائز اهمیت است. در این زمینه اکثر سوال پیش می آید که چرا در اوایل کارکرد سمعک، بلتری دیرتر به اتمام می رسید اما حال به این صورت نیست و سریعتر تمام می شود. لازم است بدانيد که با افزايش کارکرد سمعک و افزايش استهلاک سمعک مصرف باتري سمعک بيشتر مي شود. اين امر در تمام وسايل مصرفي مثل ماشين، تلفن همراه و غيره ديده مي شود و فقط مربوط به سمعک نيست.

 • زمان انقضاي باتري سمعک

از دیگر عوامل بسیار مهم بر عمر باتری سمعک، زمان اتمام انقضاي باتري سمعک است. مانند فروش دیگر لوزمات برقی و مورد نیاز افراد در بازار تجهيزات پزشکي افراد سودجو و متقلبی وجود دارد که باتري سمعک را تهيه می کنند و در نهایت مشتری به مشکل بر می خورد که چرا باتری سمعک به سرعت به اتمام می رسد. در اینگونه مواقع هنگامی که تاريخ باتري را چک کنید، متوجه خواهید شد که انقضاي باتري يا گذشته است و يا ممکن است که زمان کمي به انقضاي آن مانده باشد. توجه داشته باشید که تاریخ انقضاي باتري سمعک به صورت ميلادي نوشته مي شود و هميشه بايد حداقل به مدت ۲ سال به انقضاي باتري سمعک زمان باقی مانده باشد چراکه هرچه به انقضاي باتري سمعک زمان کمتري باقی مانده باشد، کيفيت مواد شيميايي باتري کمتر خواهد شد و سبب کاهش کيفيت شده و باتري زودتر تمام شود.

 

سايز باتري سمعک

باتري سمعک از نظر سایز به چهار سایز مختلف تقسیم شده اند که در حلقه های شش تایی به تولید میرسند و دارای رنگ های ثابت در تمامی برندهای باتری سمعک می باشند.

 • سایز ۱۰ زرد رنگ است.
 • سایز ۳۱۲ قهوه ای رنگ است
 • سایز ۱۳ نارنجی رنگ است.
 • سایز ۶۷۵ آبی رنگ می باشد.

سايز ۱۰ کوچکترين سايز و ۶۷۵بزرگترین سایز سمعک می باشد. توچه داشته باشید که سايز باتري سمعک در تمام کشورها و در تمامي برندها کاملا يکسان است.

خرید اینترنتی سمعک

انواع باطری سمعک

باطری سمعک به دو نوع تقسیم می شود که در ادامه با ذکر مزایا و معایب آنها توضیح داده شده است.

 باطری قابل شارژ

اکثر سمعک های جدید مانند تلفن همراه قابل شارژ هستند و کاربر این فرصت را خواهد داشت که شب در زمان خواب که سمعک خود را کنار می گذارد، باطری آن را نیز شارژ کند. البته توجه داشته باشید که در حال حاضر فقط بسیاری از سمعک های پشت گوشی قابلیت استفاده از باطری قابل شارژ را دارد و سمعک داخل گوشی اغلب قابل شارژ نیست.

مزایای استفاده از باطری قابل شارژ

 • امنیت بیشتر برای کودکان: در صورتی که باطری های معمولی  توسط کودکان بلعیده شوند، سبب تولید اسید در معده می شود و بسیار خطرناک هستند اما باطری های قابل شارژ این ریسک را ندارند مگر این که کودک سمعک را ببلعد.
 • طول عمر بیشتر باطری: سمعک های قابل شارژ امروزی از باطری های لیتیومی بهره می برند که می توانند با هر بار شارژ حدودا به مدت ۳۰ ساعت استفاده شوند و حدودا هر پنج سال یک بار تعویض می شوند. این در حالی است که باطری های یکبار مصرف بسته به مدل سمعک و میزان استفاده از آن، پس از چند روز یا هفته باید تعویض شوند.
 • راحت تر بودن کاربر: کسانی که دچار مشکلات حرکتی هستند یا افرادی که نمی خواهند در خصوص خریدن یا تعویض  مداوم باطری نگرانی داشته باشند، سمعک های قابل شارژ را ترجیح می دهند.

خرید اینترنتی سمعک

معایب استفاده از باطری قابل شارژ

 • وابستگی سمعک به شارژر: باطری سمعک های قابل شارژ باید هر شب شارژ شود. بنابراین در صورتی که فرد استفاده کننده فراموش کند که شارژر خود را بردارد یا شارژر باطری خراب شود، سمعک نیز قابل استفاده نخواهد بود.
 • هزینه بیشتر: قیمت سمعک های قابل شارژ اغلب از سمعک های معمولی بالاتر است.
 • عدم امکان کنترل توسط کاربر: در بسیاری از سمعک های قابل شارژ، باطری درون سمعک جایگذاری شده و کاربر نمی تواند در صورت نیاز خودش آن را خارج کند.
 • تنوع کمتر: اکثر سمعک های قابل شارژ، پشت گوشی هستند. به همین خاطر در صورتی که ظاهر سمعک و کوچک بودن آن برای کاربر حائز اهمیت باشد، به احتمال زیاد نمی تواند سمعک های قابل شارژ را انتخاب کند.

 

باتری یکبار مصرف استاندارد

باطری های یکبارمصرف به عنوان باطری دکمه ای هم شناخته می شوند. این نوع از باتری ها با استفاده از هوا کار می کنند به همین خاطر برچسبب بر روی آن ها قرار داده شده است که تا زمانی که کنده نشود، باطری غیر فعال می باشد. با کنده شدن این برچسب، اکسیژن وارد باطری شده، با روی یا زینک درون آن واکنش داده و باطری فعال می شود. توجه داشته باشید، به منظور کارکرد بهتر باتری توصیه می شود که پس از کندن برچسب حدود یک دقیقه آن را داخل سمعک قرار ندهید، تا اکسیژن کافی وارد آن شود. گفتنی است که چسباندن مجدد برچسب باطری سبب غیر فعال شدن سمعک نمی شود و باطری باید کار می کند تا تمام شود. در صورتی که باطری های یک بار مصرف در دمای اتاق و جای خشک نگهداری شوند، می توان آن ها را به مدت سه سال بدون استفاده نگه داشت. نگه داشتن این باطری ها در فریزر نیز هیچ فایده ای ندارد و با افزایش غلظت مواد داخل آن در زیر برچسب می تواند حتی طول عمر باطری را کوتاه تر کند.

خرید اینترنتی سمعک

خرید اینترنتی سمعک نامرئی

سمعک نامرئی جزو سمعک های هوشمند دیجیتال به شمار می رود از خانواده سمعک های داخل گوشی هستند. سمعک نامرئی به علت مشخص نبودن برروی گوش مورد توجه خیلی از افراد که دچار کم شنوایی هستند قرار گرفته است. برند های متفاوت سمعک در خانواده های سمعک خود، اقدام به طراحی سمعک نامرئی می کنند. سمعک نامرئی در خم دوم کانال گوش و نزدیک به پرده صماخ یا پرده گوش قرار می گیرد. لازم به ذکر است، کانال گوش دارای دو خم است که به شکل S می باشد. این سمعک ها، سمعک های سفارشی می باشند که قالب آن متناسب با فرم و اندازه گوش هر فرد ساخته می شود. معمولا اخرین تکنولوژی هر شرکت در سمعک نامرئی آن شرکت وجود دارد. محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط توسط سمعک نامرئی پوشش داده می شود. سمعک نامرئی از نظر قیمت نیز متنوع می باشند و متناسب با برند و تکنولوژی دارای انواع قیمت می باشند.

مزایای سمعک های نامرئی

 به شیوه ای کاملا طبیعی اصوات را جمع آوری می کند .

برای تمام افراد، اعم از پیر و جوان، مناسب است .

 با تلفن به خوبی کار می کند .

 هیچ نشانه ای از اینکه فرد از سمعک استفاده می کند مشخص نخواهد شد .

امکان انطباق دادن آن با شرایط ویژه شما وجود دارد .

خرید اینترنتی سمعک

معایب سمعک های نامرئی

ادیولوژیست ها می توانند در خصوص اینکه آیا سمعک نامرئی برای شما مناسب است یا خیر شما را راهنمایی کنند. چراکه امکان دارد شما قادر به استفاده از آنها نباشید .

 معمولا، سمعک های نامرئی برای کم شنوایی های ملایم تا متوسط ​​طراحی شده اند .

سوالات متداول خرید اینترنتی سمعک

چالش های اصلی که هر کسی در روز های اول استفاده از سمعک می تواند داشته باشد، چیست؟

هنگامی که فردی مبتلا به کم شنوایی می شود مغز قابلیت های خود را با باقی مانده شنوایی فرد تطبیق می دهد و همین امر باعث می شود که شدت طبیعی صدا فراموش شود. لذا در اوایل استفاده از سمعک، صداها به صورت غیر عادی بلند به نظر می رسند. البته این دوره زیاد طولانی خواهد بود. هرچه بیشتر از سمعک خود استفاده کنید، مغز شما زودتر به حالت طبیعی بر می گردد.

خرید اینترنتی سمعک

 آیا امواج مایکروویو با سمعک ها تداخل ایجاد می کنند؟

خیر. در صورتی که امکان تداخل امواج ماکروویو با سمعک وجود داشت نیاز است دیگر وسایل الکترونیکی مثل تلفن ها نیز دچار مشکل می شدند.

چه توصیه هایی برای استفاده از سمعک وجود دارد؟

 • هرگاه احساس ناراحتی کردید، خود را تحت فشار قرار ندهید. فقط تا زمانی از آن ها استفاده کنید که احساس می کنید می توانید. به تدریج عادت خواهید کرد که مطلوب ترین استفاده از آن را داشته باشید.
 • به کتاب های صوتی گوش دهید.
 • بهترین راه برای ارزیابی سمعک ها، بررسی آن ها در حال گفت و گو است.
 • وقتی برای اولین بار سمعک خود را دریافت می کنید، فقط در مکان هایی که راحت هستید از آن استفاده کنید.
 • وقتی بعضی چیزها را نمی شنوید نا امید نشوید، حتی افراد با شنوایی عادی نیز همه ی صداها را با تفکیک نمی شنوند.
 • صداهای بلند در ابتدای کار آزار دهنده اند، رفته رفته آستانه تحمل خود را بالاتر ببرید.
 • در اوایل کار، نویز های محیطی ممکن است خسته کننده باشد، اجازه ندهید شما را عصبانی کند.
 • تمرین هایی مثل تشخیص مکان اشیا از طریق صدای آن ها یا تمایز دو صدای گفتاری متفاوت انجام دهید.
 • به تدریج از سمعک ها در جمع نیز استفاده کنید.

آیا فلزیاب های(اسکنرها) فرودگاهی سمعک را شناسایی می کنند؟

با توجه به اینکه اکثر بخش های سمعک ها معمولا  از پلاستیک ساخته شده است، درنتیجه فلزیاب های فرودگاهی قادر نخواهند بود که سمعک را شناسایی کنند. در صورتی که در فرودگاه از شما در خواست شد که برای بررسی توسط اشعهx  ، سمعک های خود را در بیاورید؛ می توانید از آن ها درخواست کنید تا سمعک ها را به صورت دستی و فیزیکی بررسی کنند.

آیا می توانم سمعک مخفی را از گوشم خارج کنم ؟

قرار دادن و بیرون آوردن سمعک بسیار ساده است، و تعویض باتری ها از آن نیز ساده تر است که در زمان تحویل سمعک به شما آموزش داده می شود.

سمعک نامرئی به چه صورت در گوش قرار می گیرد ؟

پوسته بیرونی سمعک نامرئی به صورتی طراحی شده است که با حالت درون کانال گوش شما مطابقت داشته باشد، در نتیجه شما بدون هیچ گونه مشکلی توانایی خواهید داشت که تا هر زمان که قصد داشتید سمعک را در گوش خود نگه دارید و یا خارج کنید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن