درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید: اکثر مردم همچنان بر این باور هستند که اگر کاشت مو و ابرو و جراحی هایی از این قبیل را انجام دهند، به سلامتی خود آسیب زده و میتواند نتایج زیان اور و خطرناکی را به همراه داشته باشد. لازم است بدانید که این باوری اشتباه است و درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانیدو اگر کاشت مو خطرناک بود، بسیاری از بازیگران و مجریان مطرح این کار را انجام نمی دادند اگر به کاشت موی احسان علیخانی توجه کنید خواهید دید که کاشت مو بسیار تاثیر گذار و بدون خطر است. با توجه به پیشرفت علم پزشکی بسیاری از از پزشکان متخصص با بهره گیری از جدید ترین متد های روز قادر به انجام این پیوند برای افراد می باشند. در صورتی که فرد بیمار بعد از انجام جراحی، تمامی توصیه های تجویز شده توسط پزشک را به درستی انجام دهد، بهترین نتیجه حاصل خواهد شد.

آیا کاشت مو و کاشت ابرو ممکن است خطرناک باشد؟

پیوند مو یک روش جراحی سرپایی است که با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. لازم به ذکر است که این عمل معمولا در کلینیک های خصوصی انجام میپذیرد. این روش در حال حاضر به عنوان یکی از امن ترین و فاقد خطرات و عوارض قابل توجه پزشکان و جراحان مختلف دنیا مورد پذیرش قرار گرفته است که معمولاً در مرکز کاشت مو یا کلینیک کاشت مو انجام می‌شود.

از جمله خطرات جزئی و عوارض موقت ناشی از کاشت موی طبیعی را در این مقاله به صورت تیتر وار عنوان کرده ایم و از شما خواهشمندیم تا باور خطرناک بودن و دائمی بودن عوارض کاشت مو را به طور کلی از خود و آشنایانتان دور کنید به اینخاطر که بیان شد، این عوارض موقتی بوده و خطراتی که در زیر به آنها اشاره خواهد شد خطرات جزیی هستند و نمی توان از آنها تحت عنوان عوارض خطرناک یاد کرد:

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

نازک شدن موقتی موها (تبدیل شدن موها در زمان کوتاه به کرک)

این مورد یک عارضه بسیار کمیاب و نادر است که بروز آن بسیار کم دیده شده است. اما از آنجایی که ما بنا را بر صداقت گذاشته ایم و میخواهیم آگاهی لازم برای کنار گذاشت این باور غلط را به دست آرید، سعی میکنیم تا تمامی موارد را که ممکن است مراجعان ما با آنها برخورد کنند را به شما ارائه دهیم. این مورد ممکن است پس از جراحی پیوند مو برای بیمار پدید بیاید و باعث نازک شدن برخی از موهای از قبل موجود شده فرد شود. روند بازگشت موهای نازک به حالت طبیعی خود به چند ماه زمان نیاز دارد، پس لطفا صبور باشید.

خون‌ریزی بعد از کاشت مو

احتمال دارد در بعضی از افراد که قصد کاشت مو و یا پیوند مو را دارند، شاهد خون‌ریزی در برخی از نواحی سر خود باشند که این مورد کاملا طبیعی است و با فشاری ساده، به سرعت متوقف خواهد شد و اصلا جای نگرانی نیست. اما در صورتی که شاهد خون‌ریزی مداوم بودید باید بدانید که این عارضه‌ ای نگران‌کننده محسوب می‌شود که ممکن است در کمتر از یک درصد موارد رخ دهد، توجه داشته باشید در کمتر از یک درصد. در این مورد که به ندرت اتفاق میافتد به بخیه یا دوخت اضافی نیاز می‌شود.

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

 کاشت مو درد ندارد

 در بررسی های صورت گرفته و مطالعات انجام شده، درد ناشی از جراحی پیوند مو بسیار نادر و نسبتاً کم پیدا شده است به این خاطر که که نیمی از افرادی که به علل مختلف به کلینیک کاشت مو مراجعه میکنند و اقدام به کاشت مو میکنند هیچ دردی را احساس نخواهند کرد و نیم دیگر نیز با مصرف مسکن و داروهای کاهنده‌ی درد به مدت چند روز بعد از عمل آرام خواهند شد؛ پس این باور اشتباه در خصوص درد کاشت مو را نیز از خود دور کنید.

بی‌حسی بعد از کاشت مو

برخی از افرادی که با بیماری ریزش مو دست وپنجه نرم می کنند، اعلام کرده‌اند که درجاتی از بی‌حسی به صورت گذرا و اجتناب‌ ناپذیر را تجربه می‌کنند. این بی‌ حسی اغلب در ناحیه بانک موی فرد یا همان ناحیه دهنده موی فرد اتفاق می افتد و در حالت کلی تقریبا به صورت میانگین بین ۳ الی ۱۸ هفته به طول می انجامد تا بهبودی حاصل شود.

سکسکه و ارتباط آن با کاشت مو

مطمئنا برایتان تعجب آور است اما بهتر است باور کنید که سکسکه یکی از عوارض احتمالی بعد از عمل جراحی کاشت مو و ابرو محسوب می شود که تا به امروز در میان بعضی از افراد مشاهده شده است. مطالعات و تحقیقات انجام شده در میان شماری از بیماران مراجعه کننده به کلینیک های متعدد کاشت مو مشاهده شده که تا به امروز علت ایجاد سکسکه های بعد از جراحی کاشت مو و ابرو به علت کاهش پوست سر رخ می باشد که البته کسانی که دچار این عارضه موقتی میشوند بسیار نایاب هستند و بعید به نظر میرسد که شما یکی از آنها باشید. اما در صورت مواجه شدن با این عارضه، لازم است بدانید که بعد از چند ساعت یا چند روز برطرف خواهد شد.

باز هم لازم به ذکر است که کاشت مو، کاشت ابرو، تزریق ژل، لیفت صورت و لیزر علاوه بر اینکه هر کدام در حوزه خودشان می توانند باعث زیبایی شما باشند و در ایجاد اعتماد به نفس شما نقش به سزایی را ایفا کنند، هیچگونه خطر یا خطراتی را برای آن دسته از افرادی که اقدام به این گونه جراحی های زیبایی میکنند به همراه نخواهد داشت.

خارش، عارضه‌ای طبیعی پس از کاشت مو

خارش یکی ازعارضه‌ هایی است که برخلاف عوارضعوارض ذکر شده در بالا که به اطلاعتان رساندیم در اکثر موارد رخ می‌دهد، اما به ندرت سخت و آزاردهنده می‌شود به این معنی که اکثر یا بهتر بگوییم اغلب کسانی که اقدام به کاشت مو یا ابرو میکنند با مشکل خارش نواحی ترمیم مو یا پیوند خورده مواجه خواهند شد که در همین طیف از افراد، تعدادی بسیار ناچیز و نادر هستند که از این عارضه رنج ببرند به این خاطر که خارش سر و نواحی ترمیم شده و پیوند خورده فقط به مدت چند روز به طول می انجامد و شامپو زدن موها و استحمام روزانه ناراحتی ناشی از آن را بر طرف خواهد کرد.

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

ورم کردن نواحی پیوند خورده پس از کاشت مو یا کاشت ابرو

تورم ناحیه که مورد جراحی قرار گرفته است و پیوند خورده یا ترمیم شده به ندرت بروز می دهد اما در صورت بروز این عارضه پیشانی و اطراف چشم نیز تاثیر پذیر خواهند بود که با ماساژهای ملایم همین نواحی طی ۱ الی ۲ روز بهبود می‌یابد.

التهاب یا عفونت فولیکول مو بعد از کاشت مو

سوالی که بیشتر اشخاصی که میخواهند اقدام به انجام جراحی های زیبایی مانند کاشت مو یا ابرو کنند در کلینیک های مختلف و از پزشکان مختلف میپرسند همین است که آیا امکان دارد که کاشت مو یا ابرو سبب ایجاد التهاب یا عفونت در نواحی کاشت شده را به همراه داشته باشد یا خیر؟ پاسخ ما به این دسته از اشخاص این است که التهاب یا عفونت پس از کاشت مو به ندرت و با احتمال یک در هزار اتفاق می‌افتد که البته در صورت وقوع به راحتی و با آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشکان مستقر در کلینیک کاشت مو درمان می‌شود.

زخم، آیا نواحی پیوند خورده یا کشت شده ممکن است زخم شوند؟

زخم کلوئید که به عنوان زخم اسکار نیز شناخته می شود، یک زخم قرمز رنگ در نواحی کاشت و برداشت شده است که به ندرت در افراد بروز می دهند.

درباره خطرات و عوارض کاشت مو چقدر میدانید

ایجاد کیست بعد از کاشت مو

ممکن است در بین افرادی که به کلینیک برای کاشت مو یا کاشت ابرو مراجعه می‌کنند یک یا چند کیست در منطقه گیرنده مو به وجود بیاید. طی بررسی و تحقیقات انجام شده در بین تعداد بسیار زیادی از بیماران و مراجعان به کلینیک کاشت مو مشخص شده که این کیست‌ها اغلب بع خودی خود و همچنین پس از گذشت چند هفته و بعضا بلافاصله پس از جراحی با درمان‌های مختلف، ساده و راحت ناپدید می‌شوند. لازم به ذکر است که کیست های ذکر شده در بالا اغلب به قطری حدود ۲ الی ۳ میلی‌متر و در اندازه‌ی یک جوش کوچک در ناحیه پیوند خورده پدیدار میشوند که جای نگرانی را برای بیماران پدید نمی‌آورد چرا که به راحتی این کیست ها قابل رفع هستند.

 اکثر مردم همچنان بر این باور هستند که اگر کاشت مو و ابرو و جراحی هایی از این قبیل را انجام دهند، به سلامتی خود آسیب زده و میتواند نتایج زیان اور و خطرناکی را به همراه داشته باشد. لازم است بدانید که این باوری اشتباه است و اگر کاشت مو خطرناک بود، بسیاری از بازیگران و مجریان مطرح این کار را انجام نمی دادند اگر به کاشت موی احسان علیخانی توجه کنید خواهید دید که کاشت مو بسیار تاثیر گذار و بدون خطر است. با توجه به پیشرفت علم پزشکی بسیاری از از پزشکان متخصص با بهره گیری از جدید ترین متد های روز قادر به انجام این پیوند برای افراد می باشند. در صورتی که فرد بیمار بعد از انجام جراحی، تمامی توصیه های تجویز شده توسط پزشک را به درستی انجام دهد، بهترین نتیجه حاصل خواهد شد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامت

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن