درمان خانگی ریزش موی سر با سیر

درمان خانگی ریزش موی سر با سیر

درمان خانگی ریزش موی سر با سیر: یکی از اصلی ترین دغدغه های خانم ها و آقایان، ریزش مو است. حتما میپرسید ژنتیک چه تاثیری بر ریزش مو در مردان دارد؟ اما باید بدانید زمانی که علت ریزش مو، ارثی و ژنتیکی باشد، تا حدودی جلوگیری و برطرف کردن آن دشوار است اما ممکن است با رعایت مصرف قرص فیناستراید و یا محلول ماینوکسیدیل بتوان تا حدودی این مسئله را کنترل کرد. روش ها و راه های درمانی ریزش مو در خانم ها با آقایان متفاوت می باشند.  درصورتی که برای جلوگیری از ریزش مو بخواهید از روش های گیاهی و یا شامپو استفاده کنید، نیاز به استمرار و صبر بسیار است چراکه مدت زمان زیادی به طول می انجامد تا نتیجه ای حاصل شود. اما خوشبختانه، برخی از این روش های دارویی با مصرف مداوم تاثیر خود را می گذارند.

برخی از راه های گیاهی مانند استفاده از آب پیاز ممکن است به صورت موقتی تاثیر گذار باشند. در مواردی که با ریزش مو شدید مواجه شدید باید از داروهای ریزش مو استفاده کنید که حتما باید تحت نظر پزشک انجام شود. اما در صورتی که از ریزش مو شدید رنج نمیبرید، به درمان های خانگی و گیاهی اکتفا کنید. می توانید از سیر که بسیار پرفایده است، استفاده کنید تا به صورت موقتی متوجه تاثیر وآن که متوقف شدن ریزش مو می باشد، شوید. سیر، میوه‌ای شگفت‌انگیز با فواید بسیار زیاد است که می­تواند مورد دیگری را به فهرست بلند کاربرد درمانی خانگی اضافه کند: درمان ریزش مو با استفاده سیر. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی آن بپردازیم.

درمان خانگی ریزش موی سر با سیر

تحقیقی در در ژورنال هندی پوست در خصوص امراض دستگاه تناسلی و بیماری ­‌های جزامی در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است و این پژوهش توسط متخصصان متخصصان پوست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ایران صورت گرفته است. آنها متوجه شدند که ژل سیر را اگر به صورت موضعی در نواحی که کم مو است، استفاده کنید باعث می شود که آن نواحی مورد نظر که قبلا طاس و یا کم مو بوده از، مجدد موها رشد کنند. به بیان ساده تر، منجر به کاهش اندازه­‌ی تکه­‌های طاس و افزایش تراکم مو و در نهایت ترمیم مو می­‌شود.

وجود دو ماده به عنوان سولوفور و سلنیوم موجود در سیر باعث تقویت ساختار ساقه مو می شود، به بیان دیگر، سیر نه تنها به پرکردن مجدد جای موی ریخته شده کمک فراوان می­‌کند بلکه می­‌تواند موهای فعلی را نیز تقویت کند. ویتامین­‌ها و مواد معدنی در هر حبه سیر هم می­‌تواند به صورت طبیعی بر موهای‌تان در زمان تقویت تاثیر بگذارد.

چگونگی استفاده از سیر برای جلوگیری از ریزش موی سر

درست است که استفاده سیر در غذا به روش های بسیار متعدی انجام می شود و خواص بسیار فراوانی را برای سلامت بدن دارد. اما اگر قصد استفاده از سیر برای رشو مجدد موهای خود دارید باید بدانید که بهتر است آن را به صورت موضعی (روغن یا ژل سیر) به صورت مرهم استفاده کنید. به این خاطر که قدرت درمانی سیر برای درمان ریزش مو و همچنین ترمیم مهار شود. در اداکه به چگونگی کنترل آن پرداخته ایم:

درمان خانگی ریزش موی سر با سیر

آب سیر و عسل برای رشد موها

ابتدا با استفاده از ۸ حبه سیر، آب آنها را از سر حبه ها بگیرید. برای انجام این کار لازم است که پوست هر حبه را در آورده و توسط دستگاه پرس سیر، آب آنها را بگیرید. در نهایت حدودا یک قاشق چای خوری آب سیر به دست می آید. لازم است آن را با همان مقدار عسل مخلوط کرده و به صورت مرهم بر روی پوست سر و موها بمالید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بر روی موهایتان باقی بماند. سپس آن را آب بکشید.این کار را می­‌توانید دو یا سه بار در هر هفته یا هر چند بار که می­‌خواهید انجام دهید.

آب سیر و روغن نارگیل برای مبارزه با ریزش مو

مخلوط آب سیر و روغن نارگیل به مقدار برابر، یکی دیگر از مرهم هایی است که به درمان ریزش مو کمک بسیار می کند. آب سیر را به همان روشی که ذکر شد، بگیرید و سپس با روغن نارگیل به میزانی برار مخلوط کنید. بهتر است که در ابتدا روغن نارگیل را با استفاده از روش بن ماری، نا خدودی گرم کنید. سپس به مدت ۲۰ دقیقه محلول را بر روی پوست سر و موهای خود ماشاژ دهید و بعد آبکشی کنید. این کار را می‌­توانید دو یا سه بار در هر هفته یا هر چند بار که می­‌خواهید انجام دهید.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن