درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی: یکی از دغدغه های رایج میان مردن از گذشته تا به حال، ریزش موها بوده است. جالب است بدانید که در طب سنتی ایران، عشایر برای درمان ریزش مو راه جالب و تاثیر گذاری را کشف کرده بودند. به این صورت که دیرباز یک خیار درشت و آبدار را که کامل رسیده و پوست آن زرد شده را به همراه مقداری جوی پوست‌نکنده در وسط آن به کار می برده اند. اتفاقی که در مرحله بعد می افتد این است که جوها با استفاده از اب موجود در خیارريال رشد می کنند و جوانه می زنند. سپس خیار را با جو و جوانه آن خشک کرده و بکوبیدند. میزان کمی از آن را خورده و باقی مانده ان را بر روی سر خود می مالیدند. لازم به ذکر است که جو سرشار از مواد مغذی و همچنین ویتامین ب است که به رشد مجدد موها کمک بسیار می کند.

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

کندی جریان خود در کف سر از دیگر عواملی است که سبب ریزش مو می شود. به همین خاطر یکی از راه حل های درمانی که باید در نظر گرفت این است که از روش هایی استفاده کنید که به تحریک پوست سر و افزایش گردش خون بیانجامد. برای استفاده از این گیاهان، باید از متخصص و پزشک کمک گرفت و تست انجام دهید تا حساسیت داشتن و یا نداشتن به آن گیاه یا دارو مشخص شود. در صورتی که به این مواد گیاهی حساسیت نداشتید، استفاده از شیره ی جوشانده برگ انجیر و خود آن بر روی سر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نحوه تهیه این جوشانده به این صورت است که چند برگ انجیر را بجوشانید و در شیشه ای بریزید. سپس مقدار کمی از آن را بردارید و در این حد که سرتان خیس شود از آن بر روی موهای خود بمالید. توجه کنید که جوشانده بر روی پوست صورت و یا بدنتان نریزد. موهای سر خود را ماساژ دهید و برس بکشید، به شرط آنکه پوست سر ملتهب نبوده، غدد زیر پوست کمبود مواد معدنی نداشته و خراب نشده باشند. شستشو و تمیز نگه داشتن موی سر نیز در بهبود جریان خون سر و تنفس مو، بسیار سودمند است.

روغن بذر کتان

این روغن منجر به تحریک فولیکول ها میشود و شرایطی را با توجه به افزایش گردش خون در پوست سر، برای رشد مجدد موها به وجود می آورد. جالب است بدانید که روغن این گیاه از ویتامین هایی سرشار است که به ترمیم پوست شر کمک بسیار زیادی می کند.

تخم مرغ

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

یکی از مواد تاثیر گذار در جلویگری ار ریزش مو تخم مرغ است. به این صورت می توان از آن استفاده کرد که در ابتدا سفیده را از زرده جدا کرده و سپس آن را بر روی موها و پوست سر خود بمالید. به مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید که تخم مرغ بر روی پوست سرتان باقی بماند و سپس با استفاده از آب سرد آن را آبکشی کنید. توجه داشته باشید که برای شست و شو تخم مرغ هرگز از آب داغ استفاده کنید. چراکه زرده تخم مرغ به صرعت صفت خواهد شد. تخم مرغ درمان بسیار عالی برای درمان موهای نازک است به این خاطر که سرشاز از مواد مغذی است و آنها بلافاصله توسط فولیکول ها جذب می شوند که همین مورد منجر به رشد مجدد موها و همچنین از ریزش مو جلوگیر کی کند.

سرکه سیب

سرکه سیب نیز از درمان های خانگی محسوب می شود که برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است. به این صورت می توان از آن استفاده کرد که نصف فنجان سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کنید و سپس با استفاده از آن موهای خود را بشویید. بهتر است ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس از محلول سرکه سیب استفاده کنید. بعلاوه، در زمان شست و شو نیز می توانید از سرکه سیب استفاده کنید. لازم به ذکر است، سرکه سیب منجر به بازگرداندن سلاتی موهای شما می شود و از شکنندگی آنها نیز محافظت می کند. رشد مجدد موها نیز با استفاده افزایش گردش خون در مویرگ ها، کمک میکند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در بالا شما می توانید از درمان خانگی ریزش موی سر با سیر نیز استفاده کنید.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن