درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک:

سلولیت چیست

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک: کسانی که مبتلا به چاقی مفرط و یا موضعی هستند، چربی بسیار زیادی در برخی نقاط بدن تجمع می یابد و ظاهر پوست به صورت پرتقالی، برآمده و فرورفته خواهد شد به صورتی که چربی های تجمع یافته به صورت کیسه های کوچکی در زیر بافت همبند قرار دارند. لازم به ذکر است که این اتفاق معمولا در قسمت هایی مانند کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت بازوها و حتی در برخی موارد در سینه ها بروز می‎دهد که باعث می‎شود تا بافت این قسمت ها تحت فشار قرار بگیرد و پوست حالتی مانند پرتقالی را به خود بگیرد.

علت ایجاد سلولیت

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

سلولیت معمول در خانم ها بیشتر بروز می‎دهد و در موارد بسیار نادری در آقایان دیده می‎شود. به این خاطر که پوست مرد ها محکم تر است و همچنینبه علت نحوه ی قرار گرفتن فیبر های بافت همبند در زیر پوست آنها می باشد. علاوه بر این، فیبرهای موجود در زیر پوست مردها به حالت عمود بر پوست قرار دارند و کاملا برعکس  نحوه قرار گیری در زیر پوست خانم ها است که در آنها فیبرها به صورت متقاطع می باشد. به همین علت است که سلولیت در خانم ها یکی از مشکلات و معضلات پس از اضافه وزن محسوب می شود. هورمون های تعدیل کننده سوخت و ساز در خانم ها و همچنین ذخیره چربی از دیگر موارد مبتلا به سلولیت است. خانم ها توجه داشته باشند که هورمونهای بدن خانم ها در دوران بلوغ، سندرم پیش از قاعدگی، یائسگی و در ماه های اول استفاده از قرص های بارداری، دچار تغییرات زیادی می‎شود که با تغییر وزن (افزایش و کاهش) سلولیت بروزمی‎دهد.

نداشتن تحرک کافی و نداشتن ورزش در برنامه روزانه از دیگر علل ایجاد سلولیت است. توجه داشته باشید، هنگامی که ورزش و تحرک کافی در برنامه روزانه شما وجود داشته باشد، فرایند خون رسانی صورت خواهد گرفت و در نهایت چربی های اضافه زیر پوست به راحتی از بین میروند. توجه داشته باشید، عواملی نیز همانند ژنتیک، مصرف دخانیات، عدم مصرف به اندازه آب در طول روز، مصرف غذاهای چرب و ناسالم از نظر تغذیه ای، جریان ناکافی سیستم لنفاوی، جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت زیاد، آلرژی و حساسیت نسبت به بعضی از غذاها و رژیم های سخت غذایی به منظور کاهش وزن به عنوان سایر دلایل ابتلا به سلولیت عنوان شده است.

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

مشکلات سلولیت

توجه داشته باشید که حاصل چربی های اضافه در زیر پوست، سلولیت است که وجود آن سبب عدم  سوخت و ساز چربی ها می شود، علاوه بر این، بعضی از مواد سمی در زیر پوست تجمع می یابد. در نتیجه به مرور زمان به سیستم عروق آسیب های جدی وارد می‎کند. از سوی دیگر زیبایی پوست را از بین خواهد برد.

درمان سلولیت

لازم است بدانید که از بین بردن چربی هایی که در یکجا جمع و ذخیره شده اند، تا حدودی دشوار است. ورزش، مصرف غذاهای سالم و … راه حل هایی هستند که به منظور پیشگیری از ابتلا به سلولیت کاربرد بسیار دارند. اما زمانی که این مشکل بروز می دهد، با ورزش، رژیم غذایی لاغری ، مصرف آب و … نمی توان به راحتی بر آن غلبه کرد. از طرفی دیگر در پیش گرفتن یک زندگی سالم به همراه ورزش و تحرک، فقط بدن را به صورت کلی لاغر می‎کند و کاهش وزن به صورت موضعی صورت نمیگیرد. در نهایت قسمت هایی از بدن که به سلولیت مبتلا شده اند همچنان به همان حالت باقی می‎مانند. به همین خاطر لازم است به دنبال راه های دیگری در جهت حذف سلولیت ها بود. در این میان می‎توان از روش‎های مزوتراپی، کویتیشن CAVITATION، کرایولیپولیزر، ال پی جی LPG استفاده کرد که برای سلولیت های کوچک قابل استفاده هستند. هنگامی که فرد به سلولیت در حجم وسیعی مبتلا باشد، توصیه می شود از روش لیپوماتیک استفاده کند.

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

نحوه درمان سلولیت با استفاده از روش لیپوماتیک

زمانی که برای طولانی مدت چربی های اضافه در بدن باقی میمانند، از بین بردن آنها دشوار نیز می‎شود. به اصطلاح به آنها چربی های کهنه گفته می‎شود که در زیر پوست کاملاً سفت شده اند و منجر به ایجاد ناهمواری در پوست می‎شوند. گفتنی است، در روش لیپوماتیک یک لوله بسیار نازک به نام کانولا از زیر پوست عبور می کند که اشعه های لیزری را به زیر پوست می‎تاباند. این امر سبب از بین رفتن و شکسته شدن چربی های تجمع یافته شده در زیر پوست می‎شود. در نهایت بدون هیچ دردسری به راحتی، در کمترین زمان و بدون آسیب می‎توان سلولیت را از بین برد. این روش درمانی تنها در یک جلسه صورت می گیرد. ضمن اینکه می‎تواند در چندین نقطه از بدن انجام شود. درمان سلولیت با استفاده از روش لیپوماتیک با تخلیه چربی ها بدون خطر آمبولی انجام می شود و هیچ خطری نیز بیمار را تهدید نمی کند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن