درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد:

لیپوماتیک و اولترازد

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد: به منظور درمان چاقی های موضعی روش های بسیار زیادی وجود دارد که میتوان به لیپوماتیک و اولترازد اشاره کرد. هر دو این روش ها هدفی بجز لاغری موضعی ندارند و همچنین چربی های ناحیه خاصی از بدن را حذف می کنند. هدف دو روش ذکر شده مشترک است اما روش های آنها متفاوت می باشد. به منظور روشت شدن این تفاوت که در ادامه توضیح داده شده است، با ما همراه باشید.

لاغری موضعی با اولترازد

یکی از جدیدترین روش های کاهش چربی و لاغری موضعی شناخته شده، اولترازد می باشد که در مدت زمانی کوتاه با استفاده از ایجاد فشار منفی و حباب های افزایش یابنده به درون سلول های چربی و همچنین عدم تحمل افزایش حجم ایجاد شده در آنها، منجر به انفجار چربی های ائد و در نهایت کاهش وزن می شود. پس از شکسته شدن این سلول ها، آنها تبدیل به مایع شده و از بدن خارج و تخلیه می شوند. ایجاد امواج اولتراسوند یا امواج HIFU، اساس کار دستگاه اولترازد است که با استفاده از تمرکز و تراکم بالا موجب تحریک فیبروبلاستها می‎شوند. لازم به ذکر است که این روش فقط به یک جلسه نیاز دارد و در همان جلسه علاوه بر کاهش چربی ها، جراحی، کلاژن سازی و لیفتینگ پر قدرت پوستی نیز انجام می شود. با توجه به موارد ذکر شده به این مزیت نیز پی خواهید برد که  بیمار علاوه بر لاغری موضعی می‎توان لیفتینگ پوست نیز انجام شود.

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

این دستگاه قابلیت تنظیم فرکانس و همچنین توان خروجی متفاوتی را داراست و پزشک متخصص قادر است  با استفاده از این دستگاه امواج را طبق نیاز تغییر، کاهش یا افزایش دهد که امنیت و حفظ سلامت بیمار را به همراه دارد. به صورتی که اگر در یک قسمت از بدن چربی ها کمتر باشد، به همان میزان می توان امواج را کاهش داد که به دیگر نقاط  بدن مانند عروق خونی و ماهیچه هیچ آسیبی وارد نشود. در نهایت می‎توان تنها سلول های چربی را بدون آسیب به دیگر بافت های بدن از بین برد. این دستگاه به دو صورت مستمر و پالسی عمل می‎کند.  توجه داشته باشید که دستگاه های مستمر قادر به تولید انرژی بیشتری هستند و در جهت لاغر کردن مناطق بزرگتر مانند شکم، ران، بازو و یا پهلوها مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که پالسی در جهت مناطق کوچکتر از قبیل زانو، غبغب و ۶ تکه کردن شکم قابل استفاده است.

لاغری موضعی با لیپوماتیک

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

لیپوماتیک هم مانند روش اولترازد بخ منظور لاغری موضعی استفاده می شود اما با استفاده از حرکات ارتعاشی. لازم به ذکر است، حرکات کانولا سلولهای چربی را از محل اتصالات به یکدیگر، جدا و در نتیجه بدون تخریب سلولهای چربی،  آنها را به صورت سالم از زیر پوست تخلیه می‎کند. چربی هایی که با استفاده از روش لیپوماتیک از بدن خارج می‎شوند، می‎توانند به عنوان فیلر به منظور حجیم سازی و برجسته سازی صورت یا دیگر ناحیه های بدن مورد استفاده قرار گیرند. به این خاطر که چربی های خارج شده دارای دوام بسیار زیاد و همچنین تورم کمتری می باشند و از سلامت بیشتری هم برخوردار اند. در نهایت استفاده از این روش لاغری، حالتی یک نواخت در زیر پوست بیمار را به وجود می آورد و بقایای مانده از چربی که در روشهای دیگر به صورت گلوله مانند در زیر پوست قابل لمس است، دیده نمی شود. در پایان انجام درمان با روش لیپوماتیک، ضروری است که بیمار حدودا به مدت دو هفته از گن استفاده کند. تا جمع شدگی پوست به حداقل ممکن برسد و به ترابکولاهای پوستی صدمه کمتری وارد شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن