ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید

ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید

ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید

ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید: حتی اگر شما چشم های زیبایی داشته باشید اما ابروانی به هم ریخته و یا کم پشت، زیبایی آنها دیده نخواهد شد. ابرو یکی از مهمترین عواملی است که سبب دیدن بهتر و واضح تر زیبایی چشم ها می شود. پس یکی از مهمترین آیتم های صورت، داشتن ابرو هایی بلند و پرپشت است.

در صورتی که شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تصمیم به انجام کاشت ابرو گرفته اید، بهتر است این ۱۰ مورد را قبل از عمل بدانید:

۱٫ کسانی که موهای صافی دارند بهترین کاندید برای انجام کاشت ابرو محسوب می شوند. لازم است بدانید که موهای مجهد برای این کاشت مناسب نیست.

۲٫ تاج ابرو (head)، بدنه ابرو (body) ، دم ابرو (tail)، ۳ مرحله کاشت ابرو هستند که برای کاشت هرکدام از این قسمت ها لازم است نکاتی را رعایت کرد. در ابتدا برای کاشت تاج ابرو زاویه مناسب موها باید رو به بالا باشند تا حالت ابروهای شما عمودی نباشند. برای کاشت بدنه هم لازم به رعایت یک سری قوانین است به این صورت که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست صورت کاشته شود. حتی پزشکان متخصص این نکته را در نظر میگیرند که نوع موهایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند، دارای قطری مناسب همسان با موهای ابرو باشند و از موهای ضخیم برای ابرو استفاده نکنند.

یکی از موارد بسیار حائز اهمیت همین نکته است که قطر منافذ کاشت موها در ابروها باید کوچکتر انتخاب شود به این خاطر که خروجی موهای ابروها در صورتی که منافذ بزرگ باشند، ضخیم و غیر طبیعی خواهند بود. محل قرار گیری موها در مرحله کاشت نیز اهمیت بالایی دارد به این خاطر که پوست ابرو نباید مشخص باشد و بهتر است که موها نزدیک به هم و با تراکم بالا کاشته شوند.

ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید

۳٫ کاشت ابرو اغلب به افرادی پیشنهاد می شود که بنا به عواملی مانند مادرزادی، بیماری، عفونت یا زیر ابرو برداشتن زیاد از حد، ابروهای کم پشتی دارند یا ابرو ندارند.

۴٫ اشخاصی که راغب  کاشت و پیوند ابرو هستند باید دقت کنند که این کار از نظر انتخاب بیمار مناسب، تکنیک انجام کار و بسیاری نکات فنی و پزشکی دارای حساسیت بسیار بالایی بوده و لازم است همیشه توسط متخصص پوست و مو که دارای تجربه کافی در این زمینه باشد انجام پذیرد، متاسفانه در چند سال اخیر ما شاهد آگهی های تبلیغاتی نادرست  بوده ایم که بیمار را به سادگی گول زده و با هدف سودجویی خسارات جبران ناپذیری به مراجعین وارد می کنند. توصیه می کنیم که در انتخاب پزشک معالج خود دقت و وسواس زیادی به خرج دهید.

۵٫ پوست سر ناحیه ای است که برای اهدا مو در کاشت از آن استفاده می کنند و هنگامی که این ناحیه به ابرو پیوند زده می شود، رشد ابرو بسیار طبیعی خواهد بود و معمولا در ماه یکبار باید اصلاح شود.

۶٫ مراحل کاشت ابرو بر خلاف تصور رایج، ساده می باشد و نیازی به بستری فرد در بیمارستان نیست و همچنین با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.

۷٫ همانطور که به این مورد اشاره شد، باید فاصله کاشت ابرو ها به یکدیگر نزدیک باشند که ظاهر ابرو یکدست و صاف باشد. در اینجا فولیکول های مو که قرار است در ناحیه مورد نظر پیوند زده شود، با استفاده از سوزن های بسیار ظریفی جدا می شوند تضمیaن کننده این مساله باشد که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نمی شود بهترین ناحیه  برای برداشت مو پشت گوش ها است.

ده حقيقت که بايد قبل از پيوند ابرو بدانید

۸٫ مراقبت و صبور بودن بعد از کاشت یکی از مهم ترین نکات برای رسیدن به نتیج ای مطلوب است که بیمار باید نهایت توجه به آن را داشته باشد. رشد ابرو ها در ابتدا کند خواهد بود چرا که موهای کاشت شده از خود ابروها گرفته نشده است. برای مشاهده بهتر رشد ابرو ها باید ۶ الی۹ ماه صبر کنید. پس وقتی با کندی رشد موهای ابروی خود مواجه شدید  سریع دوباره اقدام به کاشت ابرو نکنید.

۹٫ پیوند ابروها نسبتا شبیه به کاشت مو می باشد. به همین خاطر مقداری تورم و التهاب در اطراف ناحیه کاشت شده کاملا طبیعی است. برای کاهش تورم می توان از کمپرس گرم استفاده کرد. البته بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

۱۰٫ کمی خونریزی، دلمه بستن زخم بعد از پیوند از جمله عوارض طبیعی است که باید بعد از کاشت مو منتظر بروز آنها باشید. این عوارض بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. ممکن است کمی احساس خارش کنید که کاملا نرمال است و بتر است اصلا ابرو خود نخارانید تا کاملا خوب شود. اگر پس از زمان توصیه شده توسط پزشک بعد از کاشت ابرو، برخی از علائم عدم بهبود هنوز در شما وجود داشته باشند، به پزشک خود مراجعه کنید.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن