راه های مقابله با موهای زائد

راه های مقابله با موهای زائد

علت وجود موهای زائد در خانم ها

راه های مقابله با موهای زائد: افزایش سطح هورمون های مردانه عللی اساسی و اصلی در خانم ها است که سبب به وجود آمدن موهای زائد می شود. حتما برایتان عجیب است که چرا برخی از خانم ها دارای موهای زائد نیستند؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است. همانطور که می دانید عملکرد بن های افراد متفاوت، با یکدیگر متفاوت است پس این مورد نیز استثناء نیست. افرادی که دارای موهای زائد هستند، هرمون های مردانه بیشتری را در خون خود دارند. عوامل متعددی می توان سبب وجود بیشتر هورمون های مردانه در بانوان شوند که برخی از آنها عبارت اند از : بیماری هایی مانند  بیماری تخمدان پر از کیست یا همان PCO، تومور تخمدان و تومور غدد فوق کلیوی. از سوی دیگر، برخی از بانوان هستند که با وجود متناسب بودن هورمونهای مردانه بدنشان که با استفاده از آزمایش خون مشخص می شود، باز هم شاهد موهای زائد در اندام خود می باشند. علت این مشکل را حساسیت بیش از حد معمول پوست انها نسبت هورمون های مردانه بیان کرده اند. بعلاوه استفاده از داروهایی از قبیل قرص های جلوگیری از بارداری ، کورتون ها و هورمون ها جزو داروهایی می باشند که منجر به ایجاد و رشد موهای زائد در بدن فرد می شوند.

راه های مقابله با موهای زائد

البته عوامل دیگری هم وجود دارند که سبب بروز موهای زائد می شوند. مانند ژنتیک و  وراثت که نقش بسیاز زیادی را در اینجا ایفا می کنند. توجه داشته باشید که هر چه سن فرد بالا تر می رود، امکان ایجاد موخای زائد نیز بیشتر می شود اما در مواردی که مربوط به مورثی بودن این مشکل است، اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که اغلب مادر، خواهر، عمه یا خاله هم از همین مشکل رنج می برند.

راه های مقابله با موهای زاند بدن

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید به منظور مقابله با موهای زائد انجام شود، کاهش وزن است چراکه با اقدام به کاهش وزن، میزان هورمون های مردانه موجود در خون کاهش می یابند و همین امر باعث جلوگیری رشد موهای زائد می شود.

علاوه بر مورد بالا، برای مقابله با این مهمان های ناخوانده اقدامات دیگری را نیز میتوان انجام داد که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

گاهی ممکن است بنا بر تشخیص پزشک متوجه شوید که وجود موهای زائد شما به علت مشکلات هورمونی نیست و همچنین پرمویی شما از نوع خفیف است.پیشنهاد ما در این موقعیت این است که اصلا به دنبال درمان نباشید چرا که وجود موهای زائد، هیچ خطری را برای شما به همراه ندارد. اما گاهی از نظر زیبایی نیز برای فرد مشکلاتی ایجاد می شود که در این صورت می توانید به درمان های موضعی روی آورید و در صورتی که نتیجه ی مورد نظر حاصل نشد، باید از دارو استفاده کنید که یمی از بهترین و درواقع شایع ترین داروی تجویز شده توسط پزشک، سیپروترون استات و اسپیرونولاکتون می باشد.

راه های مقابله با موهای زائد

مهم ترین روش های درمان موضعی موهای زائد هم عبارتند از: تراشیدن مو، استفاده از موبر، چسب های سفید کننده، بند انداختن و استفاده از موم ، الکترولیز و لیزر موهای زائد.

داروهای ضد هورمون های مردانه

داروهایی که سبب کاهش تاثیر هورمون های مردانه در بدن می شود که ممکن است بین ۳ الی ۶ ماه اثر کردن و مشاهده تاثیر آن به طول بیانجامد. از جمله مزیت های این دارو ها، جلوگیری از رشد موهای زائد جدید نیز می باشد. به بیان دیگر، این داروها خیلی کار چندانی برای موهای زائد قدیمی شما نخواهند کرد.

جالب است بدانید که دارویی مختص جلوگیری از رشد موهای زائد صورت ساخته شده است. به صورت کرم این دارو در بازار عرضه شده است که نحوه استفاده آن به این صورت است که فقط کافیست روی صورت و چانه مالیده می شود. مدت زمانی که ممکن است شاهد نتیجه آن باشید بین ۴ الی ۸ هفته می باشد که در برخی از افراد ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

برای مطالعه مطالب بیشتر برای کسب آگاهی کافی، توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو را مطالعه بفرمایید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن