روش های ترمیم مو چیست

روش های ترمیم مو چیست

روش های ترمیم مو چیست

روش های ترمیم مو چیست: بخشی از اجزای تشکیل دهنده ما، موهایمان هستند که نقش بسیار مهمی در زیبایی ما انسان ها را ایفا می کند. موها همچنین منجر به حفظ و نگهداری گرما هم کمک می کند و از آسیب های فیزیکی و ضربه ها نیز محافت می کند. به همین خاطر، نازک شدن موها و همچین ریزش آنها که می توان عوامل بسیاری در این امر دخیل باشند، نگرانی هایی را در پی دارد. یکی از بهترین و ایمن ترین راه کار هایی که میتوان انجام داد، کاشت مو طبیعی است که زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود و پرونده نگرانی از دست دادن موهایتان را یک بار برای همیشه خواهید بست.

روش های انجام ترمیم مو

روش های ترمیم مو چیست

  • روش FIT
  • روش FUT
  • روش ترکیبی

در سال ۲۰۰۲ روش کاشت مو FIT مرسوم شد. افرادی مناسب این روش کاشت مو هستند که در ناحیه پشت سر خود دارای موهای مشکی و ضخیم و پرپشت هستند. در این روش از کاش مو فولیکول و یا گرافت های مو حاوی ۱ تا ۴ تار مو ار پشت سر خارج می شوند و سپس یا استفاده از پزشک ماهر و حاذق آنها را در قسمت طاس سر قرار می دهند.

در ابتدا برای انجام این کار لازم است که تمامی موهای سر خود را کوتاه کنید. سپس پزشک متخصص شروع به انجام مراحل حساس و مهم طراحی خط رویش مو در جلوی سر می کند.

پوست سر در مرحله بعدی ضد عفونی می شود و پی از آن، برداشت فولیکول ها به کمک پانچ های کوچک و ظریفی که یه قطر  ۷۵/۰ تا ۲/۱ میلی متری یا میکرومتر هستند آغاز می شود. البته به خاطر داشته باشید که قبل از شروع به برداشت فولیکول ها، با استفاده از بی حسی موضعی محل مورد نظر را بی حس می کنند. با توجه به گرافت ها، این مرحله ممکن است چند ساعتی به طول بیانجامد. در نهایت پشت سر پانسمان می شود.

پزشک تاحیه طاس سر را استفاده زا بتادین ضد عفونی کرده و سپس بی حس می کند. بعد از آن، توسط تیغ های بسیار نازک و کوچک شکاف و یا سوراخ هایی به اندازه  ۰٫۸-۱٫۵ میلیمتر و عمق ۳-۴ میلیمتر ایجاد می کند که وارد مرحله نهایی کاشت شود.

کاشت فولیکول ها در داخل شکاف های پوست سر با توجه به تعداد آن ها ۲ یا ۳ ساعت طول می کشد پس از بازبینی نهایی سر بیمار پانسمان شده و او ترخیص می شود.

توجه داشته باشید که در کاشت مو به روش FUT احتیاجی به تراشیده شدن تمامی موها نیست. همچنین بی حسی در چند نقطه از پوست سر تزریق می شود. پس از حاصل شدن بی حسی، نواری به عرض یک تا دو سانتی متر و به طول ۲۰-۳۲ سانتی متر از پوست پشت سر بر می دارد و محل برداشته شده بخیه می شود.

روش های ترمیم مو چیست

گرافت هایی که هر یک حاوی ۱ تا ۴ تار مو است با استفاده از میکروسکوپ از نوار پشت سر برداشته و جدا می شوند. سپس خط مویی جدید در ناحیه بدون مو طراحی شده که این طراحی توسط پزشک انجام می شود و گرافت ها با دقت در شکاف های ریز و کم عمق ایجاد شده روی پوست کاشته می شوند. در نهایت فولیکول های کاشته شده بازبینی شده و سر بیمار پانسمان می شود.

استفاده از کاشت ترکیبی (FUT+FIT) باعث می شود که تعداد تار موی بیشتری حاصل شود و پشت سر دچار اسیب نشود. در این روش معمولا روز اول را به روش FUT و روز دوم را به روش FIT اختصاص می دهند و در هر مرحله یک قسمت از طاسی مو پر می شود.

متناسب با انعطاف پذیری پوست ناحیه پشت سر و همچنین تراکم موهای آن ناحیه از سر، تعاد فولیکول ها مشخص می شوند چراکه در افراد مختلف این تعداد نیز متفاوت است.

در صورتی که کاشت مو توسط پزشکی حرفه ای و با تجربه انجام شود،  نتیجه  به دستآمده و عوارض ناخوشایندی همچون تراکم کم ، اسکار در پشت سر و خط موی غیر طبیعی در جلوی سر پدید نمی آید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن