روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند: از پرطرفدار طرین و به روز ترین جراحی های زیبایی می توان به کاشت ابرو و کاشت مو اشاره کرد. این جراحی ها تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر و زیبایی فرد ایفا می کند. فردی که قصد انجام یکی از این دو جراحی زیبایی را دارد، سوالات زیادی ذهنش را درگیر می کند که عبارت اند از: سن مناسب کاشت مو، قیمت کاشت موی طبیعی، موهای کاشته شده کی رشد میکنند، عوارض کاشت موی سر، روش های کاشت مو و … . فرد باید بداند که اصلا جای نگرانی نیست چراکه پاسخ تمامی این سوالات توسط پزشک در جلسه مشاوره به وی داده می شود. علاوه بر این، لازم است به این نکته هم واقف باشید که فقط کاشت مو نیست که سبب طبیعی نشان دادن موهای شما می شود بلکه باید نکاتی را هم از قبیل نحوه شستشوی سر بعد از کاشت مو، بعد از کاشت مو چه بخوریم و به طور کلی مراقبت های بعد از کاشت مو بدانید و رعایت کنید.

مانند دلمه های بعد از کاشت مو، ورم صورت از جمله عوارضی هستند که کاشت مو به دنبال دارد اما خبر خوب این است که این موارد موقتی هستند و بعد از مدتی از بین خواهند رفت. یکی از راه هایی که سبب می شود استرس شما برای انجام کاشت مو از بین برود و یا کاهش یابد، پرسیدن سوالاتی از فردی است که قبلا کاشت مو را انجام داده است. این سوالات به این صورت اند که : موهای کاشته شده چه زمانی رشد میکنند؟ آیا موهای کاشته شده می ریزند؟، مراحل رشد مو بعد از کاشت چه زمانی و به چه صورت است و بسیاری سوالات دیگر که علاوه بر پزشک از افرادی که تجربه دارند می توانید در مورد نتیجه نهایی کاشت مو بپرسید.

کاشت مو جزو آن دسته از جراحی های زیبایی است که برای تمام افراد مفید است. حتی کسانی که از بانک مو کم پشت و ضعیفی برخوردارند. این افراد میتوانند کاشت مو را با پیوند مو از بدن به سر انجام دهند.کاشت مو برای پیشانی بلند هم انجام میشود و اگر به پزشک متخصص و مرکز خوبی مراجعه کنید قطعا با بهترین نتیجه مواجه خواهید شد.
کاشت مو و کاشت ابرو هر دو تقریبا با روش های شبیه به هم انجام می شوند در ادامه به طور کامل در رابطه با این دو عمل موثر و روش های کاشت توضیح می دهیم. پس اگر مدام از خود میپرسید که روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند، با ما همراه باشید.

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

روش‌های معمول کاشت مو و ابرو کدامند ؟

برای اولین بار واحدهای فولیکولی یا به اختصار FUT  یا عبارت کامل‌تر آن Follicular Unit Transplant توسط برنشتاین و راسمن در سال ۱۹۹۵ استفاده شد که در آن زمان توانست به طور چشمگیری مهارت های مورد نیاز جراحان و کارکنان اعمال زیبایی اعم از کاشت مو و کاشت ابرو را افزایش داد. در ابتدا که انجام این جراحی شروع شده بود، جامعه پزشکی با اکراهی در خصوص مقاومت واحد های فولیکولی روبرو بودند. پند سال بعد و در سال ۲۰۰۰، این مسئله ( پیوند واحدهای فولیکولی) تبدیل به یکی از بخش های اصلی کاشت مو شد و امروزه هم شاهد استفاده از این مورد در تمامی کلنیک ها و جراحی های زیبایی کاشت مو هستیم.

روش FUT و یا کاشت به روش واحدهای فولیکولی

در این روش لازم است که ابتدا نواری از موها که معمولا در پشت سر و اطراف گوش ها است، برداشته شده و واحد های فولیکولی را جدا کرده و آماده پیوند مو می شوند که در محل مورد نظر آنها را کاشت می کنند. این روش نتیجه عالی از کاشت مو طبیعی را برای فرد به دنبال دارد.

روش FIT یا اصلاح معایب  FUT

این روش درواقع برای اصلاح معایب روش قبلی به وجود آمده است. لازم است بدانید که یکی از بهترین روش های کاشت مو، این روش می باشد. مزیت این روش نسبت به روش FUT این است که در این روش از نوار پوستی استفاده نمیکنند بلکه فولیکول های مو را به صورت جداگانه و مستقیم از سر فرد برداشته و به محل مورد نظر جدید پیوند می دهند.

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

ظهور دستگاه های SAFER در کاشت و پیوند مو

بعد از گذشت چندین سال،  روش های دیگر جدیدی به جای برداشت دستی فولیکول‌ها و گرافت های مو از ناحیه‌ی پر مو و به اصطلاح ناحیه های دهنده مو پزشکان و جراحان از دستگاه‌هایی استفاده کردند که البته نیاز به اپراتور داشت ولی به مرور این دستگاه به دلیل نداشتن ایمنی و استاندارد لازم کنار گذاشته شد و شرکت سازنده‌ی آن دستگاهی با استاندارد و ایمنی لازم را با نام SAFER  یا به عبارت کامل تر Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation را وارد بازار کردند. این روش به علت نواقصی که داشته و البته هنوز هم دارد در حال حاضر بیشتر به جهت آموزش تکنسین‌های مبتدی کاشت مو استفاده می‌شود.

کاشت مو به روش BHT یا پیوند مو از بدن به سر

این روش را به طور خلاصه می توان به این صورت بیان کرد که کاشت مو به روش BHT به این گونه صورت می گیرد که در ابتدا موهای مورد نیاز از بدن و یا پشت سر فرد با استفاده از روش FIT برداشته شده و سپس در محل مورد نظر کاشته می شوند. روش FITخوشبختانه این فرصت را فراهم کرده که برای کاشت مو افرادی که از بانک مو ضعیفی برخوردارند، بتوان از موهای بدنشان برای کاشت مو استفاده کرد.

روش SUT یا کاشت با تراکم بالا

در این روش از کاشت مو، موها با خط رویش طبیعی و با تراکم بالا کاشته می شوند. با توجه به اینکه در روش FIT تعداد جلسات و زمان زیادی را باید صرف می کرد. این روش جدید به منظور تکمیل کردن روش قبلی اختراع شد و دیگر نیازی به صرف زمان بسیار زیادی نیست بلکه فقط در یک جلسه با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و همچنین بدون دخالت دست متخصص کاشت مو انجام داد و همین موارد پیشرفته سبب به دست آوردن بهترین نتیجه با کمترین عارضه و بدون درد و خونریزی و نیاز به بی‌هوشی می شود. در حال حاضر کاشت مو به روش sut،  بهترین روش کاشت مو محسوب می‌شود . علاوه بر این، ترمیم مو به روش sut هم می تواند صورت گیرد. قیمت کاشت مو به روش sut با توجه به میزان تراکم موها متفاوت و متغیر است.

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

روش HRT برای افرادی که بانک مو ندارند

 یکی از روش هایی از کاشت که غیر قابل رشد محسوب می شود، روش HRT استو این روش برای افرادی که بانک مو کم پشت و ضعیفی دارند، بهترین روش می باشد. به طور کلی، میتوان گفت که تمامی روش های کاشت مو که در بالا توضیح داده شد برای افرادی مناسب هستند که از بانک مویی مناسب در پشت سر و یا در برخی نواحی از بدن برخوردار هستند. به بیان دیگر میتوان گفت که ناحیه دهنده در بدنشان یافت می شود. اما اگر فردی که اقدام به انجام کاشت مو می کند،  بانک مو ضعیفی داشته باشد چاره چیست؟  این روش دقیقا مختص این افراد اختراع شده است. خوشبتنانه پیشرفت علم پزشکی و به وجود امدن این روش باعث شد که اگر فردی به همر دلیلی مانند بیماری های خاص و یا … از بانک مو کم پشتی برخوردار است و یا اصلا امکان استفاده از موهای طبیعی فرد مورد نظر نیست، از موهایی استفاده شود که از نظر رنگ و جنس دقیقا مشابه موهای طبیعی فرد هستند و همچنین قابلیت سشوار، تافت، ژل و حالت‌گیری را دارند، برای ترمیم مو در روشی به نام HRT استفاده شود. هزینه کاشت مو و ترمیم به این روش با توجه به میزان گرافت ها متفاوت است. این روش هم مانند دیگر روش ها دارای معایبی است که باید به بررسی آنها پرداخت.

مزوتراپی یا کاشت مو به روش سلولهای بنیادی PRP

روش های معمول کاشت مو و ابرو کدامند

افرادی که بنا به هر دلیلی مبتلا به ریزش مو هستند به کاشت مو و روش های متفاوت آن روی می آورند. این مسئله به این معناست که ترمیم مو در اکثریت قریب به اتفاق مردان و زنانی که از ریزش موی رنج می‌برند استفاده میشود و کاربرد دارد. بهره بردن از دارو درمانی یا مصرف خوراکی و قرص هایی که قادر به از جلوگیری ریزش موی افراد شوند از قبیل فیناستراید فقط و فقط در کنار روش‌های پیشرفته پیوند مو کارساز هستند و این فرصت را فراهم می کند  تا بسیاری از بیماران طی دو جلسه به اهداف خود از کاشت موی سر برسند، اما این دسته از افراد برای برگشت رشد موی خود نمیتوانند به قرص ها و دارو ها تکیه و اکتفا کنند. روش های ذکر شده در بالا مختص خانم ها و آقایانی است که از ریزش مو رنج می برند. اما اگر از جراحی می ترسید و یا به هر دلیلی ترجیح می دهید که از روش های جراحی استفاده نکنید، باید گفت که یک روش غیر جراحی هم وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. این روش روش مزوتراپی یا PRP  یا به عبارت کامل‌تر  Platelet Rich Plasma نام دارد. نحوه انجام این روش به این صورت است که جراحان با استفاده از پلاسمای حاوی پلاکت که قبل تر از خون خود فرد متقاضی دریافت کرده اند آن را به سر بیمار تزریق میکنند تا با استفاده از خاصیت تحریک پذیری موجبات رشد مجدد پلاکت ها را فراهم کنند و دوران جدیدی را از افزایش رشد طبیعی مو در پوست سر برای افراد مبتلا به ریزش مو ایجاد کنند. پی آر پی مو در زنان و مردان میتواند با بهترین نتیجه انجام شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن