رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک

Post-Lipomatic Diet

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک:

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک: روشی که به منظور حذف چربی های اضافه استفاده می شود و FDA آنرا تائید کرده است را لیپوماتیک می گویند. لازم به ذکر است، این روش لاغری برای قسمت هایی از بدن و همچنین افرادی مفید است که با استفاده  از ورزش و رژیم های سخت لاغر نمی شوند و در واقع موفق به چربی سوزی نمی شوند. انجام جراحی لیپوماتیک مستلزم  دقت و تمرکز بسیار بالایی است و با توجه به دوره ی نقاهت کوتاه مدتی که دارد، تنیجه عمل سریعتر از دیگر روش های لاغری قابل روئیت است. علاوه بر این، در مقایسه با سایر روش های لاغری، لیپوماتیک از ریسک کمتری برخوردار است. با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد نیاز است توجه کنید که قبل از انجام هر گونه اقدامی برای انجام جراحی لاغری، ضروری است در ابتدا پزشک متخصصی را ملاقات کرده و در خصوص در خصوص تمام اقدامات قبل و بعد از جراحی  و دوران نقاهت اطلاعات کافی را کسب کنید.

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک

گفتنی است، رسیدن به اندامی ایده آل  فقط با انجام لیپوماتیک صورت نمیگیرد بلکه دوره ی بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است و رسیدن به نتیجه ای مطلوب را مهیا می سازد به این صورت که فرد باید تمام  تلاش خود را به کار گیرد که مانع از بازگشت چربی های اضافه شود. برای جلوگیری از بازگشت چربی های اضافه روش های بسیاری وجود دارد اما یکی از بهترین راه ها که به شما پیشنهاد می شود استفاده از رژيم غذایی و ورزش کردن است که در نهایت سبب کنترل کردن وزن شما می شود.  با توجه به تحت درمان قرار گرفتن فرد، توصیه می شود بلافاصله بعد از جراحی اقدام به ورزش کردن نکنید تا زمانی که دوره ی اولیه بهبودی خود را طی کنید و فقط کافیست در خصوص موارد غذایی مصرفی خود مراقب باشید. بعد از پشت سر گذاشتن این دوره شما قادر به گرفتن رژیم های غذایی اساسی تر خواهید بود و همچنین با مشورت پزشک متخصص خود می توانید به انجام ورزش در کنار رژیم خود نیز اقدام کنید.

لازم است بدانید که لیپوماتیک سبب خارج شدن مقداری از چربی‌های بدن شما می‌شود. همچنین، پس از جراحی مقداری از سایر چربی‌های بدن بدون انجام هیچ‌گونه فعالیت خاصی از بین خواهند رفت. در نتیجه فرایند توضیح داده شده، بدن به صورت خودکار اقدام به تولید چربی می‌کند. فرد باید رژیم غذایی مناسبی را به‌صورت دائمی برای مدت زمان طولانی ادامه دهد که با این مشکل مقابله کند و قادر به ثابت ماندن وزن خود باشد.

متناسب با محل درمان، جزئیات رژیم غذایی که برای افراد در نظر گرفته می شود متفاوت هستند اما برنامه ای کلی که به بیماران ارائه داده می شود به شرح زیر میباشد.

حجم غذای مصرفی خود را در طول روز کم کنید اما تعداد وعده های مصرفی خود را افزایش دهید چراکه غذای دریافتی سبب سوخت و ساز بدن می شود و بدن چربی اضافی تولید نخواهد کرد.

از خوردن غذاهایی که فیبر زیاد دارند، پر چرب هستند و شرینی جات اجتناب کنید. صرف نظر از این مواد غذایی ذکر شده باید بدانید که بدن بعد از جراحی تحمل این حجم از مواد را ندارد و همچنین یکی از عوامل ایجاد چربی و همینطور چاق شدن، شکر است.

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک

استفاده از موادی با پروتئین بالا به بهبود سریع و و پشت سر گذاشتن دوره ی نقاهت کمک بسیار می کند.

توجه داشته باشید که در زمان صرف وعده ی غذایی خود از مصرف بیش از حد آب بپرهیزید چرا که میزان آب بر مقدار غذایی که می خورید تاثیر گذار است.

فرد بعد از به اتمام رساندن دوره ی نقاهت خود نیاز است که برخی از غذا ها را فقط با صلاح دید پزشک مصرف کند. از خوردن غذا های سرخ کردنی نیز دوری کنید. اگر فرد به غذاهای فست فودی همانند سیب زمینی سرخ کرده علاقه دارند، به منظور پخت سیب زمینی می توان از مایکروویو استفاده کنند. علاوه بر این، استفاده از  از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن کنجد برای سرخ کردن توصیه می شود.

بعد از گذشت از دوره ی درمان و عادت کردن بدن به  این حال جدید، بیمار می تواند از رژیمی معتدل تر استفاده کند. اما به خاطر داشته باشید که حتی تا آن زمان چربی های حذف شده دوباره جایگزین نشوند. بنابراین نتایج درمان تا زمانی که از بدن مراقبت نشود (با گرفتن رژیم های غذایی  و فعالیت های ورزشی سبک) نمود چندانی پیدا نمی کنند و لیپوماتیک بی حاصل می شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن