ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است: همه ی ما شاهد حجم بسیار زیادی مو در برس هایمان هستیم که گاهی این مورد سبب نگرانی برخی از افراد می شود. توجه داشته باشید که در روز به طور معمول ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو کاملا نرمال است. در فصل های متفاوت، میزان ریزش مو نیز متغیر است برای مثال در پاییز بیشتر شاهد ریزش مو هستید و در تابستان کمتر. گاهی ممکن است شاید ریزش مو های خودبه صورت سکه ای باشید و منجر به طاس شدن برخی از بخش های پوست سر می شود. هنگامی که با این مشکل مواجه می شود باید هرچه سریعتر دست به کار شوید که قادر به جلوگیری از مشکلات بعدی باشید.

عوامل روزمره دیگری هم می‌توانند روی افزایش ریزش موی موقتی تاثیر بگذارند:

شروع یا توقف مصرف قرص‌های ضدبارداری، تغییر شدید و ناگهانی رژیم غذایی و بچه دار شدن را می توان از جمله عوامل ریزش مو در نظر گرفت. اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، برگشت به عقب است و بررسی وضعیت به این صورت که آیا بین وقوع این رویدادها و ریزش مو تاخیری وجود دارد یا نه(تا حدود شش ماه)، و آیا حالا که هوا سرتر شده کمتر موهای‌تان را شستشو می‌دهید، چک کنید که آیا در زمان شستشو موهای بیشتری را از دست می‌دهید. در صورتی که متوجه خالی شدن سکه ای پوست سرتان شدید حتما بلافاصله به پزشک متخصص مراجعه کنید. خالی شدن پوست سر از مو ها امکان دارد طاسی منطقه ای یا alopecia areata باشد. این بیماری به این صورت است که سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو حمله می‌کند. اما جای نگرانی نیست چراکه در صورتی که سریع اقدام به درمان این مشکل کنید، تزریق کورتیوزن این بیماری را درمان خواهد کرد. در صورتی که پس از بروز هرگونه مشکلی در خصوص ریزش مو های ناحیه ابرو  تصمیم به کاشت ابرو داشتید، حتما مهمترین اطلاعات درمورد کاشت ابرو را به دست آورید.

ریزش مو تا چه اندازه طبیعی است

در صورتی که متوجه علائمی مانند خارش پوست، قرمز شدن پوست سر، پوسته پوسته بودن پوست سر، احساس نا صافی و یا بر آمدگی کردید حتما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید چراکه عوامل ذکر شده می توان نشان دهنده ی مشکلی جدی و یا آلرژی داشته باشید. توجه داشته باشید که التهاب طولانی‌مدت می‌تواند منجر به ریزش مو شود.

در صورتی که ریزش موهایتان کاملا ناگهانی شروع به ریزش بیش از حد معمول کردند و حدودا به مدت یک ماه ادامه داشت، حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است بانوان در ناحیه گیجگاه و جلوی خط رویش موی‌شان دچار ریزش شوند که درواقع ریشه ی ژنتیکی داشته باشد، باز هم شاهد اینگونه علائم خواهند شد.

اگر به کوتاه لودن قد بخشی از موهایتان شده اید باید بدانید که علت آن، شکستگی موهای شما می باشد که به علت استفاده ی بیش از حد از اتو مو می باشد. حتما به بهترین نحو از موهای خود مراقبت کنید. استفاده از حالت دهنده ها و نرم کننده ها به موهای شما حالتی ارتجاعی می دهد. محصولاتی را که برای مراقبت از موهای خود تهیه میکنید توجه داشته باشید که برای پوست سر هم مناسب باشند چراکه اگر پوست سر، خشک و ترک‌ خورده شود، سبب آسیب‌پذیری، شکنندگی و سستی موها می‌شود.

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن