عمل لیپوماتیک بازو چگونه است

عمل لیپوماتیک بازو مانند است

عمل لیپوماتیک بازو چگونه است:

هر آنچه که باید درباره لیپوماتیک بازو بدانید

عمل لیپوماتیک بازو چگونه است: عوامل بسیار زیادی می تواند سبب شل شدن و آویزان شدن بازو ها شود که تجمع چربی، اضافه وزن و افزایش سن از مهم تزین عوامل آن به شمار می روند. در صورتی که خواهان از بین بردن پوست اضافی و چربی های زائد دور بازو هستید باید بدانید که ورزش شما را به آنچه که می خواهید نمی رساند و بهترین روش درمان اسن مشکل، استفاده از لیپوماتیک بازم است. بروز این عارضه در زنان بیشتر از مردان می باشد که با استفاده از لیپوماتیک بازو بر طرف خواهد شد. اصطلاح پزشکی این عارضه که افراد دچار افتادگی بازو می شوند، لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو می باشد.

 آن دسته از افرادی که مبتلا به این عارضه هستند، به منظور مخفی کردن بازو های خود، علی رغم میل باطنی شان مجبور اند از لباس هایی که از سایز اصلی شان بزرگتر است، استفاده کنند. برخی از افراد بنا بر دلایل مورثی، بازو هایی آویزان دارند و لازم است بدانند که ورزش به آنها در جهت لاغر شدن بازو ها کمک بسیاری می کند اما بازده زمانی بسیار طولانی و همچنین تداوم و اراده ای آهنین را نیازمند است. به همین خاطر توصیه ما به این افراد، استفاده از جراحی لیپوماتیک است که در سدد بالا بردن اعتماد به نفس آنها نیز تاسیر بسزایی دارد. حس رضایتمندی از خود و کوتاه بودن مدت زمان جراحی و دوره ی بهبودی  نیز شامل مزایا لیپوماتیک بازو است.

عمل لیپوماتیک بازو مانند است

چگونگی لیپوماتیک بازو

مراجعه به پزشکی ماهر و با تجربه، اولین قدم در جهت انجام جراحی لیپوماتیک بازو می باشد. پزشک پس از معاینه ها و بررسی های لازمريال به شما اطلاع می دهد که آیا فرد مناسبی برای این عمل هستید و یا خیر. افرادی گزینه ی مناسبی برای این جراحی محسوب می شوند که دارای بازو هایی حجیم باشند که به علت عوامل مورثی و رژیم های سنگین مبتلا به این عارضه شده اند. بعد از گذراندن مراحل ذکر شده در بالا، لازم است آمادگی شما برای جراحی را تائید کند. مرحله بعدی مربوط به بررسی بازو بیمار است که به منظور استخراج چربی در نواحی مورد نظر صورت می گیرد. تعیین مناطق مورد نظر برای استخراج چربی ها یکی از مهمترین و حساس ترین مراحله لیپوماتیک بازو می باشد چرا که اگر به درستی صورت نگیرد، پزشک قادر به تخلیه درست چربی های زائد نخواهد شد که این امر، ایجاد ناهمواری در زیر پوست را به دنبال دارد. حال نوبت به مرحله جراحی می رسد. برای جراحی کانولاهای مناسب و با کیفیتی توسط متخصص به منظور تخلیه چربی‌های زائد بازو انتخاب می شود و با کمک آن، چربی‌ها بیرون کشیده می‌شود. جراحی حجم بازو را به صورت بسیار چشمگیری کاهش می دهد و همچنین منجر به لیفت پوست بیمار می شود. لیپوماتیک بازو با استفاده از بی هوشی موضعی انجام می شود و حدودا به مدت ۲ الی ۳ ساعت به طول می انجامد. توجه داشته باشید که در صورت تمایل، میتوان چربی های تخلیه شده را به سایر نقاط بدن به منظور برجسته سازی تزریق کرد.

مراقبت های قبل از لیپوماتیک بازو

 •  آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید
 •  سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 • از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب دوری کنید چراکه سبب افزایش خونریزی می شوند.
 •  داروهایی که مصرف می کنید را به همراه مقدار دوز آن به دکتر اطلاع دهید.

لیپوماتیک بازو مناسب چه افرادی است؟ آن دسته از افراد که دچار افتادگی پوست بازو  بسیار زیادی باشند. علاوه بر این، افرادی که دارای وزن ثابتی می باشند و اضافه وزن زیادی ندارند نیز می توانند این درمان را انجام دهند و شاهد نتایج مطلبی باشند.

مراحل درمان لیپوماتیک بازو

بیهوشی

هدف از بیهوشی، راحتی بیمار و همچنین اجرای بهتر جراحی لیپوماتیک بازو می باشد. توصیه می ش.د که بیهوشی کامل در طی جراحی انجام شود اما با این حال، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عمل لیپوماتیک بازو مانند است

 ایجاد خراش

متناسب با میران وحجم چربی که باید تخلیه شود، طول و الگو برش مشخص می شود. این مورد توسط پزشک متخصص انجام می شود. این برش ها اغلب در داخل و یا پشت بازو ایجاد می شوند که لوله نازک (کانال لیپوماتیک) وارد شود. سپس با استفاده از مکش چربی های زائد استخراج می شود. بسته به شرایط خاص تا حدودی خراش کم و یا زیاد می شود. بافت بریده شده با بخیه داخلی دوخته شده و در نهایت پوست جدید بر روی زخم ایجاد می شود.

بستن خراش

خراش ایجاد شده برای جراحی را می توان با استفاده از بخیه جذب شدنی یا بخیه ای که بتوان ۳ الی ۴ هفته بعد آن را کشید دوخته می شود.

نتیجه درمان

تنیجه به دست آمده بعد از جراحی برای شما پوستی هموار تر و نرم تر را به ارمغان می آورد که کشیدگی پوست نیز از بین رفته است. وجود تورم و خون مردگی بعد از عمل کاملا طبیعی است پس جای هیچ نگرانی نیست. بعد از مدتی ازبین خواهد رفت وشما شاهد نتیجه مطلوبی خواهید بود.

بعد از جراحی در دوره ی بهبودی لازم است از بانداژی تمیز بر روی زخم استفاده کنید. استفاده از باند الاستیک یا باند فشاری سبب کاهش تورم می شود و درمانی بهتر در این دوره به حساب می آید. به منظور تخلیه خون و مایعات اضافیدر زیر پوست لوله ای نازک به کار گذاشته می شود.  پس از به اتمام رسیدن عمل، دستورات و داروهایی توسط پزشک به شما داده می شود. همچنین بهتر است در زمان مشاوره با پزشک متخصص خود سوالات زیر را از او بپرسید:

سوالات متداول لیپوماتیک بازو

 • چه داروهایی باید قبل یا پس از عمل لیپوماتیک مصرف گردند؟
 • دوره بازیابی و مراقبت چه زمانی پایان می یابد؟
 • چه زمانی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید؟
 •  آیا باید پس از عمل از بانداژ خاصی استفاده شود؟
 • بخیه ها چه زمانی به صورت کامل از بین می روند؟
 • تا چه زمانی باید از آنها استفاده کنید و چه زمانی می توانید آنها را بردارید؟

عمل لیپوماتیک بازو مانند است

عوارض و خطرات لیپوماتیک بازو

عوارض لیپوماتیک بازو ر مقایسه با سایر لیپوماتیک ها، بسیار کمتر می باشند و در واقع می توان گفت در جهت شروع کار و کسب تجربه پزشکانی که به تازگی وارد این عرصه شده اند بسیار مناسب است. اما این درمان ممکن است با برخی از عوارض همراه باشد که در ادامه رایج ترین آنها را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

 • خطرات بیهوشی
 • بروز خونریزی از سایر عوارض ناشی از لیپوماتیک بازو است.
 • عفونت
 • ترمیم دیر هنگام جای زخم
 • ایجاد زخم در درون بافت بازو
 • آسیب پذیر شدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ ها و عصب های بازو
 • از بین رفتن بافت چربی زیر پوست
 • امکان دارد بخیه جذب نشود اما پوست بر روی زخم ایجاد شود که در این صورت منجر به قرمز شدن و سوزش می شود.
  احتمال درمان مجدد
 • امکان آسیب دیدن سیستم عروقی و عصبی در این درمان وجود دارد. اگر چه به نسبت دیگر درمانهای لیپوماتیک از درصد کمتری برخوردار است اما به صورت کلی نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
 • تجمع آب زیر پوست (آمبولی شدن) نیز از دیگر عوارضی است که امکان دارد بعد از درمان با آن مواجه شد. لازم به ذکر است، میزان تجربه و تبحر پزشک نقش به سزایی درکمتر شدن احتمال به وجود آمدن این عارضه خواهد داشت.
 • بروز ناهمواری بر سطح پوست و عدم تقارن بازوها نیز از دیگر عوارض شایع انجام لیپوماتیک می‌باشند. لذا به کلیه افرادی که قصد انجام این عمل را دارند توصیه می‌شود به منظور کاهش ضریب خطر و عوارض ناشی از عمل به پزشکان و متخصصین زیبایی حاذق و چیره دست مراجعه نمایند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن