عوارض لیپوماتیک چیست

عوارض لیپوماتیک چیست

عوارض لیپوماتیک چیست:

عوارض لیپوماتیک چیست: با توجه به تایید روش های لاغری های موضعی توسط محافل و سازمانها و افرادی که به منظور رسیدن به اندامی ایده آل به دنبال استاده از این روش هستند، این روش ها همچنان مخالف های خود را دارد. به این صورت که تمرکز مخالفین بر روی برخی از عوارض های احتمالی لیپوماتیک سبب شده است که به روشی خطرناک بدل شود. لازم به ذکر است، تمام بدبینی های مخالفان با استفاده از مدارک پزشکی و منطقی قابل رد هستند. از جمله عوارضی که لیپوماتیک به دنبال خواهد داشت به شرح زیر می باشند.

طولانی شدن مدت زمان درمان

اگر برای شما سوال است که عوارض لیپوماتیک چیست، در پاسخ باید گفت که طولانی بودن طول درمان یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک می باشد چرا که خستگی پزشک متخصص را به دنبال دارد. به این خاطر که از بین بردن پربی ها مستلزم دقت بیار بالا می باشد و در صورتی که پزشک خسته باشد ممکن است از عهده این کار به بهترین نحو بر نیاید . در نهایت نتیجه ی مطلوبی را به جای نخواهد گذاشت. در خصوص ایراد ذکر شده باید گفت که کاملا مردود است به این خاطر که اگر پزشک متوجه شود که بدن بیمار نیاز به حذف بیشتر بیمار دارد، تعداد جسلات را بیشتر می کند که در جلسات آتی به حذف سایر چربی ها بپردازد. از سوی دیگر، اگر یک جلسه کافی باشد و پزشک نیاز به استراحت داشته باشد در حین جراحی قادر به استراحتاست و سپس به ادامه ی کار بپردازد.

عوارض لیپوماتیک چیست

آسیب به سیستم امنیتی بدن بدلیل استفاده از امواج

لازم به ذکر است که دستگاه لیپوماتیک با ایجاد  ارتعاشات و لرزش هایی در کانولا، سبب تخریب سلول های چربی می شود. این در حالی است که مقدار کمی امواج اولتراسون ایجاد کرده که میزان آن بسیار خفیف است و هیچ خطری سلامتی بیمار را تهدید نمی کند.

زخم و عفونت ناشی از جراحی

جای باقی مانده از زخم ایجاد شده در لیپوماتیک بسیار کوچک است که مراقبت های بعد از جراحی در بهبودی آن بسیار موثر هستند. به بیان دیگر، در صورتی که بیمار به تمامی دستورالعمل های ارائه داده شده توسط پزشک عمل کند، زخم در مدت زمان بسیار کوتاهی درمان خواهد شد. توجه داشته باشید که بی توجهی که دستورات تجویز شده ی پزشک ممکن است عونت را به همراه داشته باشید.

خطر آمبولی شدن بدن بیمار

عارضه ی امبولی در گذشته به علت مجهز و پیشرفته نبودن دستگاه، بروز می داد. در این عارضه بعد از مایع شدن چربی ها، وارد بدن شده و رگ های خونی را مسدود می کرد. به دنبال این امر امکان دارد فرد به نقص عضو دچار شود و یا رگ های قلب او مسدود شده و در نهایت منجر به مرگ بیمار شود. اما در خصوص این ادعا که لیپوماتیک این عارضه را به دنبال داشته باشد، باید گفت سلول های چربی که از این طریق ذوب می شوند، به سرعت از بدن خارج می شود. البته این کار به میزان تخصص و مهارت پزشک بستگی دارد. هنگامی که پزشک بتواند با سرعت عمل بالا چربی های مایع را به سرعت خارج کند، از ورود آنها به بدن بیمار جلوگیری می شود.

عوارض لیپوماتیک چیست

صدمه وارد شده به بدن بیمار

دستگاه های قدیمی در گذشته امکان آسیب به قسمت هایی مانند عروق خونی، رگ ها، اعصاب و ماهیچه را به همراه داشت. به دنبال آسیب های ذکر شده، تمایل افراد نیز به استفاده از این روش بسیار کم بود. اما امروزه موارد ایمنی و سلامتی در دستگاه لیپوماتیک از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است و تعبیه سنسور در قسمت کانولا، صدمات را به حداقل ممکن رسانده است. کانولا به علت داشتن سنسور فقط چربی های اضافه را حذف کرده و در نتیجه زمان برخورد با سایر قسمتهای بدن متوقف می شود.

درد و خونریزی در زمان درمان

لیپوماتیک با توجه به کوچک و ظریف بودن برش ایجاد شده، کمترین میزان خونریزی را به دنبال خواهد داشت. بیمار باید توجه داشته باشد که بعد از جراحی، به مدت ۲ هفته باید از مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفارین اجتناب کند به این خاطر که این دسته از دارو ها سبب افزایش میزان خونریزی می شوند. همچنین در صورتی که خونریزی زیاد باشد، بیمار با مصرف داروی اپی نفرین می تواند از آن جلوگیری کند.

عوارض لیپوماتیک چیست

برگشت مجدد چربی ها

دستگاه لیپوماتیک قادر است که به راحتی سلول های چربی را به حالت مایع درآورده و از بدن خارج کند. این امر کمک بسیاری به ایجاد تغییر سایز و همچنین لاغری موضعی می شود. اما اینکه بتوان با اطمینان گفت لیپوماتیک روش برگشت ناپذیر است، تردید وجود دارد. به بیان دیگر هیچ گونه روشی که بتواند برای همیشه چربی های اضافه را حذف و از رشد مجدد آنها جلوگیری کند، وجود ندارد. بلکه این مراقبت های پس از جراحی لیپوماتیک است که مانع از بازگشت مجدد چربی های اضافه می شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن