عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد:

خطرات لیپوماتیک چه مواردی است؟

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد: به منظور از بین بردن چربی با ایمن ترین و مطمئن ترین روش، لیپوماتیک پیشنهاد می شود.  از سال ۱۹۹۶ این دستگاه و روش جانشین  لیپوساکشن در علم پزشکی شد و لازم است بدانید که با استفاده از ویبره کار می کند. برخلاف تمام مزایا ذکر شده این روش، برخی از افراد هچنین به این روش دیدگاهی منفی دارند و تصور می کنند که لیپوماتیک معایب بسیاری را به دنبال خواهد داشت. در ادامه برخی از رایجترین عوارض و خطرات لیپوماتیک را به شما رائه خواهید داد.

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

آسیب به عروق بدن به علت ضربات شدید ویبریشن

ویبریشن و ایجاد ارتعاش در این روشدر جهت شکستن سلول های چربی، اساس کار می باشد. افراد مخالف و بدبین معتقدند که ضربات ناشی از ویبره در این روش منجر به ایجاد آسیب به سایر نقاط بدن مانند عروق خونی خواهد شد در حالی که کانولا بسیار هوشمند و پیشرفته طراحی شده است به این صورت مه سنسور های از پیش تعیید و طراحی شده در کانولا به صورت خودکار در زمان برخورد با عروق خونی، ماهیچه و سایر قسمت های حساس بدن متوقف می‎شود. لازم اسن بدنید که این ویژگی از بروز هر گونه آسیب در بدن بیمار جلوگیری می‎کند و فقط بر روی چربی های اضافه معطوف می‎شود.

کوفتگی شدید بیمار به دلیل ضربات دستگاه

برخی از افراد تصور می کنند که این روش منجر به کوفتگی شدید بیمار می‎شود. در پاسخ به این افراد باید گفت که ضربات فقط بر روی چربی های اضافه بدن تمرکز و به صورت موضعی عمل می‎کنند. و دیگر نقاط بدن تحت تاثیر ضربان کانولا قرار نمی گیرند. به همین خاطر با اطمینان می‎توان این عارضه را رد کرد.

خطر آمبولی به دلیل ضربات دستگاه لیپوماتیک

هنگامی که یک ماده (جامد، مایع یا گاز) در درون رگ حرکت و به محل دیگری از بدن وارد می‎شود، آمبولی رخ می دهد. این عارضه منجر به انسداد شدن رگ های خونی و در نهایت منجر به بروز علائم نارسایی در عضو می‎شود. توجه به این عارضه از اهمیت بسیار ویژه ای بر خوردار است به این خاطر که ممکن است منجر به ایجاد نقص عضو شود. این انتقاد که عمل لیپوماتیک سبب ایجاد آمبولی در بدن می شود نیاز به بحث دارد اما باید بدانید که این روش، چربی ها را ذوب و سپس از بدن خارج می کند.  با توجه بهاین نکته، با این روش هیچ چربی به بدن وارد نخواهد شد که عامل مسدود شدن رگ های خونی باشد.

خونریزی در زمان جراحی

درصورتی که بیمار به توصیه های پزشک قبل از انجام جراحی توجه نداشته باشد، امکان بروز خونریزی زیاد است. به عنوان مثال، اگر به مدت دو هفته قبل از جراحی از مصرف دارو هایی مانند آسپرین و وارفارین خودداری نکنید، سبب خونریزی در حین جراحی می شوند. بنابراین توجه داشته باشید که در صورتی که به هر دلیلی بیمار توصیه های پزشک را عملی نکند منجر به بروز هرگونه مشکلی می توان شد.

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

جای زخم و دوره طولانی مدت درمان

این روش لاغری دارای دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی می باشد و بیمار بعد از جراحی به سرعت قادر به بازگشت به زندگی نرمال خود خواهد بود. در این روش نسبت به لیپوساکشن، جای زخم کوچک تر است و بعد از گذشت چند روز بهبود می یابد. توجه داشته باشید که بیمار با استراحت به مدت ۵ روز بهبود خواهد یافت.

خستگی پزشک و امکان اشتباه

با توجه به اینکه جراحی نیاز به زمان زیادی دارد، توجه و تمرکز عمل زیادی نیز می طلبد. افراد مخالف این روش معتقداند که پزشک در میانه کار احساس خشتگی کرده و همین امر سبب بالا رفت ریسک خطر می شود و با سبب بروز اشتباهی می شود. لازم به ذکر است که جراحی به صورت یکباره انجام نمیشود و در صورتی که پزشک نیاز به استراحت داشت، زمانی برای این کار در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، اگر پزشک تشخیص دهد که بیمار نیاز به بیش از یک جلسه دارد، چندید جلسه را به منظور جراحی در نظر خواهد گرفت و  تمام جراحی را در یک جلسه انجام نمی دهد.

برگشت پذیری لیپوماتیک

در لیپوماتیک همه ی چربی های زائد بددن بیمار بر اساس نظر وی از بدن تخلیه می شوند. با توجه به پیشنهاد پزشک باید بدانید که بعد از جراحی باید رژیم لاغری مناسبی را در پیش بگیرید. ضمنا، ورزش و تحرکات بدنی فراموش نشود. لازم به ذکر است که در هیچ کدام از روش های درمانی مربوط به کاهش وزن، تضمینی به منظور برگشت مجدد چربی های اضافه وجود ندارد. بنابراین رعایت توصیه های پزشک و مراقبت های پس از عمل ضرورت دارد.

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

جمع شدن آب در ناحیه جراحی شده

اگر جراح در کار خود با مهارت و با تجربه نباشد، مایع به درون منافذ کوچک نفوذ کرده که این امر با مهارت پزشک و همکاری بیمار قابل پیشگیری است.

حساسیت به لیدوکایین

لیدوکایین ماده بی حسی موضعی می باشد که در هنگام  جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است برخی بیماران به این ماده حساسیت داشته باشند. در صورتی که بیمار به این ماده حساسیت داشته باشد، قابل تشخیص و پیشگیری است.

عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک

برخی خیال می کنند که عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک امری غیر قابل اجتناب است. در صورتی که زخم ناشی از جراحی کوچک است و مراقبت از آن را دشوار نمی کند. از سوی دیگر اگر بیمار در شرایط کامل استریلازیسیون قرار بگیرد و پزشک نیز در حین عمل تمامی وسایل را ضدعفونی کند، خطر عفونت از بین می رود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن