عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

رابطه بین کاشت مو و بیماری های قلبی

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی: افراد بسیار زیادی شایعه هایی راجع به ارتباط میان کاشت مو  بیماری های قلب شنیده اند. در اینجا قصد داریم که نگرانی های از این قبیل را برطرف کنیم. با ما هراه باشید.

بی خطری کاشت مو برای بیماران قلبی

در ابتدا لازم است بدانید که تا به حال ارتباط مشخصی میان کاشت مو و بیماری قلبی و یا سرطان و دیگر بیماری ها دیده نشد است. کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود که اصلا اثری بر روی تپش قلب و یا دیکر بیماری های قلبی نخواهد داشت. به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی، پیشنهاد می شود که حتما قبل از انجام هرگونه اقدامی با پزشک متخصص خود مشورت کنید. ممکن است بارها شنیده باشید که کاشت مو، عوارض قلبی را به همراه خواهد داشت اما تا به حال چیزی مبنی بر این مشکل گزارش و یا ثبت نشده است.

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

یکی از دلایلی که نشان میدهد بیماری قلبی در فرد در حال افزایش است، عقب رفتن خط مو می باشد. مطالعاتی که در سال های اخیر در خصوص ریزش مو مردان انجام شده است، بیان می کند که آن دسته از افرادی که در ناحیه تاج سر خود دچار طاسی می شوند، حدود ۲۶ درصد از دیگر افراد، ریسک در معرض قرار گرفتن بیماری های قلبی و عروقی بیشتر است. این نتایح به دست آمده حاصل یازده سال آزمایش است که بر روی بیش از بیست و دو هزار مرد انجام شده است. همین تحقیقات و ازمایشات باعث شده است که پزشکان در یابند که ریزش مو با فشار خود و کلسترول بالا ارتباط مستقیم دارد. به همین خاطر، ریزش مو بیشتر خواهد شد اگر این دو فاکتور نیز افزایش یابند.  دستاورد های این مطالعات شناسایی کده است که الگوی های مختلف طاسی در تمام سنین میزان خطر ابتلا به بیماری قلبی در مردان است. بعلاوه، این مطالعه در بین سنین ۴۰ تا ۸۴ و از میان بررسی ۱۹۱۱۲ مورد بیمار قلبی عروق کرونر بر روی بیماری عروق کرونر قلب انجام شده. لازم به ذکر است که این بررسی ها هر شش ماه یکبار در سال انحام می شوند. این مطالعات و بررسی های انجام شده، نشان داده است که افرادی که کاملا طاس هستند، ۳۶ درصد از سایر افراد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری کرونری هستند. آن دسته از افراد که تاج سرشان دچار ریزش شده است، ۳۲ درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی دارند و  افراد با طاسی خفیف ۲۳ درصد احتمال وقوع خطر حمله قلبی را خواهند داشت.

عوارض کاشت موی طبیعی برای بیماران قلبی

خطر احتمال بیماری کرونری در مردان با ریزش موی جلوی سر، ۹ درصد به نسبت دیکر افراد بیشتر است. این مطالعات نشان می دهد، آن دسته از افراد طاسی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، نزدیک به دو برابر نسبت به افراد عادی شاید تجربه بیماری قلبی را بیشتر داشته باشند. همچنین افراد طاسی که کلسترول بالا دارند سه برابر بیشتر از افرادی که کلسترول بالا دارند و غیر طاس هستند احتمال تجربه کردن بیماری های قلبی را خواهند داشت.

کاشت مو هیچ عوارضی برای بیماران قلبی ندارد

همانطور که نتایج آزمایشات انجام شده در بالا نشان داد، آمار قطعی و ثابت شده ای وجود ندارد که نشان دهنده عارضه ای از کاشت مو بر روی قلب وجود دارد. طاسی و نوع آن از مهمترین فاکتور ها بای بیماری قلبی است. اکثر افرادی که دچار طاسی هیتند و قصد انجام کاشت مو دارند باید بدانند که ابتدا لازم است نوع طاسی انها مشخص شود چرا که ممکن است از نشانه های ابتلا به بیماری های قلبی باشد. درصورتی که فردی از اطرافیان خود را می شناسید که اقدام به کاشت مو کرده و بعد از چند وقت به بیماری قلبی مبتلا شده است، بدانید که هیچ رابطه ای میان بیماری قلبی و عوارض کاشت مو نیست.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن