عوارض کاشت مو به روش PRP

عوارض کاشت مو به روش PRP

عوارض کاشت مو به روش PRP

عوارض کاشت مو به روش PRP: کاشت مو به روش PRP برای بیمارانی مناسب است که به تحریک رشد موهای خود نیاز دارند. این تحریک برای رشد مجدد به علت ریزش زیاد، نیاز است. کاشت مو به روش PRP بدون جراحی انجام می شود.روش درمانی جدیدی براساس ترمیم و درمان مو به وجود آمده است که روش PRP یکی از ارکان مهم آن محسوب می شود. پژوهش ها و مطالعات علمی انجام شده مشخص کرد که تنها روش کاشتی که نتیجه ی بسیار طبیعی را به دنبال دارد، روش PRP است که برای کاشت ابرو، کاشت مو و حفاظت از پوست و زیبایی به کار می رود. تحقیقات بسیار زیادی به منظور بررسی و ارزیابی اثرات جانبی و عوارض کاشت مو به روش PRP انجام شده است که تعداد بسیار زیادی از آنها ثبت و انتشار نیافته اند. با اینحال همچنان انجمن ترمیم و بازسازی مو اصرار به استفاده گسترده از این روش برای کاشت مو و ابرو می ورزد.

جالب است بدانید که خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و همچنین فاکتورهای حیاتی می باشد که از عوامل اصلی رشد  و  تولید مجدد بافت ها و در نهایت ترمیم آنها هستند. مقالات و اطلاع رسانی های کمی در زمینه کاربردی  ایمنی بودن این روش عرضه شده است در صورتی که تا به حال هیچگونه گزارشی مبنی بر وجود عوارض جانبی عمده ای ثبت نشده است.

 

عوارض کاشت مو به روش PRP

از سال ۱۹۸۷ از این روش استفاده شده است. این مشخص میکند که روش جدیدی نمی باشد. از این روش در گذشته به منظور درمان های بافت های صدمه دیده از قبیل مفاصل و استخوان ها استفاده شده است. علاوه بر این، این روش در ارتوپدی، جراحی های دهان، جراحی مغز و اعصاب، جراحی پلاستیک و زیبایی و درمان های ورزشی نیز نقشی اساسی ایفا کرده است. تاثیر و ایمنی روش کاشت مو PRP به منظور جلوگیری از ریزش نیز مورد بررسی قرار گرفته است، اما اثرات جانبی جدی گزارش نشده است.

وجود نداشتن هیچگونه مدرکی مبنی بر عوارض این روش، به معنای این است که این روش از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. درواقع استفاده از خون بیمار برای درمان سبب قانع شدن پزشکان شده است که این روش هیچگونه عوارضی را به دنبال نخواهد داشت. بلکه به درمان ریز مو، بازسازی و ترمیم مو بسیار کاربردی است. با وجود تمام موارد ذکر شده در بالا باز هم به علت تازه کار بودن روش PRP، نمیتوان ادعا کرد که این روش میتواند جایگزین روش  DHT شود و تایید FDA را بگیرد.

می توان گفت حدودا اکثر محققین بر این باورند که استفاده از این روش کاشت مو، روشی مطمئن در جهت مبارزه با الگو های ریزش مو در خانم ها و آقایانی است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

آن دسته از افرادی که سابقه استفاده از دخانیات، ، مشروبات الکلی و مواد مخدر را دارند، از این روش نباید استفاده کنند. علاوه بر این، افرادی که مبتلا به بیماری های سندرم اختلال پلاکت، thrombocytopenias، hypofibrinogenaemia، ناپایداری همودینامیک، عفونت، عفونت های حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی، درمان آنتی کلاژن، بیماری های مزمن پوستی و یا سرطان، اختلالات در سوخت و ساز بدن و اختلالات سیستمیک شناسایی شود نباید اقدام به این درمان کنند.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن