لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است

لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است

لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است: مشکل بسیاری از افراد که در نگاه اول چاق به نظر نمی رسند، لاغری موضعی است. چاقی همیشه به معنای اضافه وزن نیست بکله گاهی پیش می آید که فرد اندامی متناسب دارد اما خود از آن راضی نیست. اگر با این دسته از افراد صحبت کنید، متوجه خواهید شد که آنها در واقع از تجمع چربی در نواحی از بدن خود به ویژه در ناحیه شکم و پهلو ها راضی نیستند.  تخلیه کردن چربی های این ناحیه از بدن به معنی بر هم ریختن تعادل میان اجزای بدن است و امکان دارد برخی از نقاط بدن بیش از حد لاغر شوند که در نهایت باز هم بیمار از اندام خود رضایت کافی را ندارد. لاغری مفرط به مراتب راحت تر از لاغری موضعی است چرا که در لاغری مفرط بیمار با استفاده از رژیم های غذایی و برنامه های ورزشی به اندام یده آل خود دست یابد اما لاغری موضعی با هیچکدام از این روش ها و لیپوماتیک قابل دسترسی نیست و حتی اگر باشد هم نیاز به اراده و صرف وقت و پشتکار بسیار دارد. یکی از بهترین روش های لاغری که در مدتی کوتاه و بدون استفاده از جراحی می تواند اندامی متناسب را برای شما به ارمغان بیاورد، کویتیشن است.

لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است

لاغری موضعی با روش کویتیشن

نیاز به بستری شدن، بیهوشی و حتی دوران نقاهت در مراحل روش کویتیشن جایی ندارد. این روش با استفاده از دستگاهی صورت می گیرد که سلول های چربی را در یکدیگر می شکند و سپس به دام انداخته و از بین می برد. نوع موجی که این دستگاه استفاده می کند، اولتراسوند می باشد که  در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب  میان بافتی سبب ایجاد حبابهای ریزی در اطراف سلول های چربی می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسوند قرار گرفته و سپس فوران شده و با دیوار سلول های چربی برخورد می‎کنند. حباب ها در اثر این برخورد پاره می‎شوند و منجر به بیرون ریختن چربی ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می‎شود.

مکانیسم دستگاه کویتیشن

 چربی های درون سلولی در دستگاه کویتیشن توسط آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می‎شود. لازم به ذکر است که گلیسرول نوعی چربی که در آب حل می شود، می باشد و پس از کویتیشن وارد گردش خون می‎شود. هر سلولی که به انرژی نیاز داشته باشد گلیسرول را از خون جذب می‎کند و عملیات متابولیسم صورت می گیرد. اسیدهای چرب که به صورت غیر محلول در آب موجود هستند، توسط سیستم گردش لنفاوی به کبد وارد شده و سپس به مولکول های دیگری تبدیل می‎شوند تا برای سوخت و ساز مورد استفاده قرار گیرند. تعداد بسیار زیادی از سلول های چربی در هر جلسه لاغری توسط این روش، حذف می شوند و خبر خوب اینجاست که بازگشت آنها غیر ممکن است. همین امر سبب جلوگیری از چاقی مجدد می شود. توجه داشته باشید که ماندگاری این روش تا زمانی باقی می ماند که بیمار به تمام توصیه های تجویز شده از طرف پزشک عمل کند و همچنین تمامی مراقبت ها را نیز به بهنترین نحو در نظر بگیرد.

لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است

گفتنی است، این روش دارای قدرت بالایی در حذف سلول های چربی دارد که تاثیر آن به مدت ۳ ماه بعد از انجام فرایند درمان همچنان ادامه دارد. به این صورت که تا سه ماه پس از درمان، رویه کاهش وزن همچنان ادامه پیدا می‎کند.

نکات مهم پس از لاغری موضعی با روش کویتیشن

از آنجا که سلول های چربی بوسیله امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، شکسته و وارد خون می‎شوند، لذا پس از انجام این روش درمانی، تری‌گلیسرید و کلسترول خون افزایش می‎یابد. بنابراین در صورت انجام آزمایش خون و مواجه شدن با این نتیجه نباید نگران بود.

این روش نه تنها برای فرم دادن به بدن مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه دارای کابرد بسیار زیادی در جهت زیباسازی اجزای صورت نیز می باشد. برای این کار، دستگاه کویتیشن در اندازه کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لاغری موضعی با کویتیشن چگونه است

بافت چربی نمی تواند در برابر لرزش ایجاد شده توسط دستگاه کویتیشن مقاومت کند و در نهایت منجر به شکسته و متلاشی شدن آنها می شود. اما این امواج هیچ تاثیری بر سیستم عصبی، ماهیچه‌ها و بافت عروقی ندارد و از این بابت جای نگرانی نیست.

در پایان درمان آب درون سلولی به وسیله سیستم لنفاوی، تخلیه و توسط کلیه ها به صورت ادرار از بدن دفع می‎شود. به همین علت بعد از انجام این روش، رنگ ادرار تغییر خواهد کرد و تعداد دفعات آن نیز افزایش می یابد.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن