لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است:

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است: حضور در جلسه مشاوره اولین قدم به منظور اقدام برای جراحی لاغری لیپوماتیک می باشد. عوارض، خطرات احتمالی، مراقبت های پس از لیپوماتیک و نکاتی که بیمار باید به آن توجه داشته باشد، مواردی می باشند که بسیار حائز اهمیت هستند و در جلسه مشاوره مفصل در خصوص آنها صحبت می شود. علاوه بر این، پزشک آزمایشاتی را تجویز می کند که بیمار باید تمام آنها را به منظور چک آپ انجام داده و پزشک را از نتیجه آنها مطلع کند. پزشک متخصص با توجه به نتیجه آزمایشات انجام شده برای بیمار اجازه ی عمل را نجویز می کند اما در صورتی که نتایج رضایت بخش نباشد، از انجام جراحی صرف نظر می کند و همچنین  توصیه های لازم را در جهت خودداری از انجام این روش به بیمار ارائه می دهد.

افرادی که نباید عمل لیپوماتیک را انجام دهند

تجربه و تحقیقات انجام شده نشان داده است که همهی افرادی که اقدام به انجام جراحی لیپوماتیمک می کنند، افراد مناسبی برای این عمل محسوب نمی شوند و پزشک قادر به انجام این جراحی برای دسته ای از افراد نخواهد بود. در ادامه از جمله دلایل منع لیپوماتیک را به شما ارائه داده ایم.

ابتلا به بیماری های عفونی

سیستم ایمنی افرادی که مبتلا به بیماری عفونی هستند به شدن ضعیف است به همین خاطر، توانایی تحمل انجام جراحی لیپوماتیک را ندارد. دیابت شدید، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و … از جمله بیماری های عفونی می باشند. تنها در صورتی که نتیجه آزمایشات این افراد توسط پزشک تایید شود قادر به انجام جراحی می باشند اما در غیر این صورت لازم است که از انجام جراحی صرف نظر کنند.

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است

چاقی مفرط

افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند جزو اولین کسانی هستند که حتما باید از انجام لیپوماتیک صرف نظر کنند. توجه داشته باشید که استفاده از لیپوماتیک برای از بین بردن چربی تجمع یافنه در برخی از نواحی بدن است و به آن دسته از افراد توصیه می شود که قسمتی از بدن او بیش از حد چاق است که با کل اندام او متناسب نیست. اما در صورتی که بدن فردی به صورت کامل و یک دست چاق است، لیپوماتیک روش خوبی برای لاغری نیست. به این خاطر که لیپوماتیک را باید در تمامی نقاط بدن فرد انجام داد. در حالی که زیاده روی در انجام این روش، خطراتی را برای بدن بیمار به همراه دارد. توصیه پزشکان به این دسته از افراد، استفاده از ورزش و رژیم لاغری مناسبی در بازده زمانی چنده ماهه تا یکسال است. پس از کاهش وزنی چشمگیر، اینبار میتوان اقدام به انجام لیپوماتیک برای قسمت هایی از بدن که لاغر نشده اند مانند چربی های شکم که دیر آب می شود، اقدام کرد.

ابتلا به بیماری قلبی و حساسیت به لیدوکائین

از بیهوشی در لیپوماتیک استفاده نمی شود به همین خاطر، افراد مبتلا به بیماری های قلبی نیز قادر به انجام این جراحی هستند. گاهی ممکن است بیمار علاوه بر مبتلا به بیماری قلبی، به مواد بی حس کننده مانند لیدوکائین نیز حساسیت داشته باشد که باید از انجام این روش صرف نظر کند. چراکه عمل لاغری لیپوماتیک با بی حس کننده صورت می گیرد. بیهوشی و بی حسی برای بیمارانی که آلرژی دارند و همچنین بیمار قلبی هستند، بسیار خطرناک است. افرادی که به فشار خون بالا نیز مبتلا هستند باید از انجام این روش صرف نظر کنند.

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است

بیماران مبتلا به هموفیلی

افراد مبتلا به بیماری هموفیلی باید بدانند که این بیماری  از انعقاد خون در زمان خونریزی جلوگیری می کند. بابراین باعث می شود تا خون زیادی از بدن بیمار خارج شود. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند توجه داشته باشند که تحت هیچ شرایطی نباید به فکر انجام لیپوماتیک باشند. حتی به بیمارانی که در سلامت کامل به سر می برند پیشنهاد می شود، تا چند هفته قبل از لیپوماتیک، از داروهای ضد انعقاد خون از قبیل آسپرین، وارفارین و … نیز مصرف نکنند. چراکه در هنگام انجام درمان لیپوماتیک خطری آنها را تهدید نکند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن