لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر: امروزه یکی از رایج ترین مشکلات در میان مردم، چاقی موضعی است که خواسته ای جز رسیدن به اندامی ایده آل ندارند. میزان بسیار زیادی از چربی های اضافه بدن را با استفاده از ورزش و رژیم غذایی می‎توان کاهش داد. اما متسفانه افراد به نتیجه ی دلخواه خود نمیرسند بدین خاطر که رژیم ها سنگین سبب عدم تناسب کافی میان اجزای بدن و صورت می شود. در این موارد، روش های لاغری پزشکی توصیه می شود. دو نوع از رایج ترین رو ش ها لاغری لیپوماتیک و لیپولیزر می باشند که به دو صورت متفاوت سبب متناسب شدن اجزا بدن می شوند. در ادامه به بررسی این دو روش لاغری پرداخته ایم.

لیزر لیپولیز یا لیپولیز لیزری

این روش به دنبال کاهش چربی و در نهایت لاغری در زیر پوست مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، لازک به ذکر است که روشی غیر تهاجمی می باشد و در واقع با استفاده از اشعه لیزر لیپولیز چربی ها به صورت نیمه مایع در می آیند و در آخر چربی های نیمه مایع وارد کبد شده و از بدن دفع می شوند. نحوه عملکرد به این صورت می باشد که  انرژی حاصل از دستگاه، وارد سلول‌‌های چربی می شود و آنها را مختل می کند.

 سپس محتویات سلول‌ها به فضای سلولی درون شبکه‌ای وارد شده و از سیستم لنفاوی نیز عبور می کند. گفتنی است، در این روش فقط نیاز به یک جلسه می باشد که خوشبختانه بدونه هیچگونه عوارضی از جمله شلی پوست، کبودی و تورم که به علت تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن، موجب سفت شدن پوست می شود. این روش مربوط به نواحی کم چربی بدن می باشد و مستلزم زمان بسیار زیادی می باشد.

در این روش از بیهوشی استفاده نمی کنند و فقط بی حسی موضعی کافی است. با استفاده از کانولا ماده بی حسی  با قطر ۱-۲ میلمتری وارد پوست می‎شود. تابش لیزر به سلول های چربی برخورد کرده و مختل می شوند و در نهایت چربی مایع از دورن سلول آزاد می شود.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

این روش نیز دوره نقاهت کوتاهی دارد و بعد از گذشت مدتی، بیمار به فعالیت های اولیه خود باز خواهد گشت. با توجه به این موضوع که در این روش لاغری میزان مایع تزریقی به داخل چربی، بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی وی، متفاوت است و همچنین مقدار چربی تخلیه شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد، به همین روی در بهترین شرایط هم نمی‏توان در یک جلسه بیشتر از چند لیتر مایع تزریق و چند لیتر چربی خارج کرد.

موارد استفاده از لیپولیز لیزری

درمان لیپوما

درمان ژنیکوماستی از قبیل بزرگی پستان در آقایان

کاهش چین و چروک ها

از بین بردن چاقی موضعی مثل شکم، ران، مچ پاها، غبغب، باسن، پهلوها، بازوها

قوام دادن به پوست و سفت کردن آن

درمان بدشکلی های ناشی از پیوند چربی

هیپرهیدروزیس یا درمان تعریق بیش از حد

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی است که به عنوان جدید ترین و پیشرفته ترین روش درمانی در زمینه ی لاغری است. در این روش از لاغری آن دسته از افرادی که دجار چاقی موضعی هستند، مورد درمان قرار می گیرند. دستگاه این روش لاغری با استفاده از امواج مادون صوت، تخلیه چربی را انجام می دهد که در آن گرما و حرارت برای سوزاندن چربی وجود ندارد. همین امر سبب جلوگیری از بروز سوختگی و نکروزهای پس از عمل می شود.

مزایای استفاده از روش لیپوماتیک

ایمن بودن امواج مادون صوت که موجب تخلیه لایه های سطحی چربی زیر پوست می شود

بدون عارضه سوختگی و نکروز

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

بدون استفاده از امواج مادون صوت و هوشمند بودن دستگاه لیپوماتیک

کاهش احتمال آسیب به احشاء داخلی شکم بخصوص روده ها،

خارج شدن بافت چربی بدون آسیب به عضله، ماهیچه و عروق

بدون جای اسکار و بخیه چرا که برشها کوچکتر از ۵ میلیمتر است

 بدون نیاز به بیهوشی، بستری شدن و قابل انجام در کلینیک

بدون خطر سوراخ شدن روده ها و آسیب به کلیه ها و دیگر احشاء شکمی

کمترین ریسک آمبولی چربی

نتیجه گیری

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

در روش لیپولیزر، چربی ها ذوب و سپس از بدن خارج می‎شوند. علاوه بر این، چربی ها قابل استفاده در سایر نواحی بدن نخواهند بود و در زمان درمان از بدن تخلیه می‎شوند.

عمل لیپوماتیک به عنوان یک روش با کمترین میزان خونریزی، از امنیت بیشتری نسبت به لیپولیزر برخوردار است.

لیپوماتیک نسبت به لیپولیزر، خطر سوختگی و آسیب پوست ندارد.

چربی های خارج شده در روش لیپوماتیک می‎توانند برای سایر قسمت های بدن از جمله صورت، استفاده شوند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن