متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد خوب تهران

متخصص ارتوپد

همانطور که یک ارتودنتیست کج بودن دندان را تصحیح می کند، یک متخصص ارتوپد نیز کج بودن در اسکلت را اصلاح می کند.

کلمه ارتوپدی در واقع ریشه در مراقبت از کودکان دارد . ” ارتو “به معنی مستقیم و” پایه ” به معنای کودک است.” “بنابراین اصطلاح اصلی ارتوپدی به معنای” درست کردن کودک “است. متخصص ارتوپد مسئول بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی می باشد که شامل ناهنجاری های ستون فقرات و مفاصل یا صدمات می شود.

 

متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد برای درمان آسیب های ورزشی، تومورها، عفونت ها و آسیب های اسکلتی عضلانی از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده می کند. متخصص ارتوپدی وظایف متنوعی دارد که شامل معالجه بیماران، انجام تحقیقات و آموزش دانشجویان است.

وظایف و مسئولیت های بهترین متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپدی به مشکلات مربوط به سیستم اسکلتی از جمله عضلات و تاندون ها توجه می کند. این شاخه پزشکی دارای بسیاری از تخصص های مرتبط با آن است . برخی از پزشکان ارتوپدی روی آسیب های ورزشی، کودکان یا افراد مسن توجه دارند. حرفه متخصص ارتوپدی، نیاز به مطالعه شدید و سالها آموزش دارد.

برای یک متخصص ارتوپدی، وظایف هر روز وی، براساس نیاز بیمارانش تعیین می شود. متخصص ارتوپد آسیب ها یا مشکلات بیماران را از طریق آزمایش تشخیصی مانند اشعه ایکس به دنبال استخوان های شکسته یا آزمایش خون برای بررسی آرتریت روماتوئید، تشخیص داده و ارزیابی می کند. با وجود مجوز جراحی، بسیاری از جراحان ارتوپدی درمان های غیر تهاجمی را توصیه و اجرا می کنند. طبق آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا، حدود ۵۰ درصد از درمان های ارتوپدی، غیر جراحی است. جراح ممکن است اندام های درگیر را، توصیه به تمرینات توانبخشی یا تجویز مکمل ها و داروهایی برای تقویت مفاصل یا به حداقل رساندن درد کند. اگرعمل جراحی لازم باشد، آنها بیماری یا آسیب را ترمیم می کنند. استخوانهای شکسته شده را آتل می بندند، تاندونها و لیگامانها را به هم وصل کنند و یا تعویض مفصل انجام می دهند.

 

متخصص ارتوپد خوب

وظایف جراح ارتوپدی شامل انجام معاینات فیزیکی و ارزیابی دامنه حرکات، قدرت عضلات و عملکردهای دیگر هنگام تعیین علت و پیامدهای یک آسیب است. جراحان ممکن است آزمایش هایی را برای تأیید تشخیص خود انجام دهند، مانند اشعه ایکس یا توموگرافی کامپیوتری، تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی، سونوگرافی یا اسکن استخوان.

روش درمانی ممکن است با استراحت، فیزیوتراپی و … و در صورت نیاز به عمل جراحی پیش برود. علیرغم پیشرفت های فنی در جراحی، جراحان ارتوپدی ورزشی هنوز هم در صورت نیاز، جراحی باز را انجام می دهند. به عنوان مثال ، ممکن است بهترین گزینه برای اتصال مجدد تاندون یا درمان شکستگی مرکب باشد که استخوان خرد شده است.  ولی در بسیاری از موارد، روش های جراحی با حداقل تهاجم جایگزین شده است.

چه موقع به بهترین متخصص ارتوپد نیاز دارید؟

وقتی استخوان ها آسیب می بینند یا می شکنند، برای مراقبت از آنها به پزشک استخوان احتیاج دارید. پزشکان استخوان، متخصص در ارتوپدی هستند. در قسمت ارتوپدی چندین نوع پزشک استخوان وجود دارد. آنها با طیف گسترده ای از مشکلات، از جمله سرطان، آرتروز، سلامتی کودکان و آسیب های ورزشی مرتبط هستند.

ارتوپد ها و جراحان ارتوپدی کاری بیش از صاف کردن استخوان ها انجام می دهند. مشکلات استخوان و مفاصل اغلب منجر به درد می شود، بنابراین ارتوپد ها یاد می گیرند چنین دردهایی را تشخیص دهند و علت آن را پیدا کنند. وقتی به مطب بهترین متخصص ارتوپد می روید، اولین قدم برای درمان اغلب ارزشیابی است که در طی آن سؤالات خاصی در مورد درد شما می پرسد: اینکه دقیقاً کجا صدمه دیده است؟ آیا درد دائمی است یا فقط هنگام انجام فعالیت های خاص؟ درد چه مدت طول می کشد؟

 

متخصص ارتوپد تهران

 

پرتونگاری X به پزشکان استخوان کمک می کند تا این مشکل را تشخیص دهند. به عنوان مثال، درد در مچ پای شما می تواند ناشی از ورم مفاصل، کیست استخوان یا استخوان شکسته باشد. اشعه X دید واضحی به پزشک استخوان می دهد که می  تواند جلوی تشخیص اشتباه را بگیرد. MRI که از یک میدان مغناطیسی استفاده می کند، می تواند قسمت هایی از استخوان ها یا تاندون ها را نشان دهد که اشعه ایکس آنها را نشان نمی دهد.

پزشک استخوانی که شما را می بینید ممکن است ارتوپد یا جراح ارتوپدی باشد. مراجعه به جراح به این معنی نیست که زیر چاقو می روید. هنگامی که جراح مشکل را تشخیص داد، ممکن است عمل جراحی را توصیه کند، یا درعوض ممکن است فیزیوتراپی را پیشنهاد کند و …

بهترین متخصص ارتوپد چه مشکلاتی  را درمان می کند؟

بهترین متخصص ارتوپد طیف گسترده ای از مشکلات مرتبط با سیستم های عضلانی و اسکلتی را درمان می کنند؛ از مشکلات مادرزادی مانند بیماری استخوان شکننده تا مشکلاتی مانند آسیب های ورزشی. بسیاری از ارتوپد ها متخصص تر هستند و تصمیم می گیرند نوع خاصی از آسیب یا وضعیت را درمان کنند. تخصص های ارتوپدی شامل تعویض مفصل، اطفال، جراحی ستون فقرات، آسیب دیدگی دست، مشکلات پا و مچ پا و ورزشی است. آنها معمولاً افراد دارای استخوانهای شکسته، آسیب دیدگی ناشی از بافت نرم، آرتروز و سایر مشکلات مفصل و سایر شرایط را مشاهده می کنند که بر ستون فقرات یا اندامها تأثیر می گذارد.

بهترین متخصص ارتوپد برای ترمیم یا حفظ عملکرد بهینه سیستم عضلانی و اسکلتی از انواع روش های درمانی استفاده می کنند. درمان ها باید براساس نیازهای خاص فرد تنظیم شود و ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد: داروهای تجویز شده برای رفع التهاب و درد یا بهبود سریع بافت. استفاده از ارتوتیک یا تجهیزات تطبیقی؛ بی حرکتی از طریق بستن آتل و جراحی برای ترمیم استخوان های شکسته یا بافت نرم.

محل کار متخصص ارتوپدی

بسیاری از پزشکان ارتوپدی در بیمارستانهای آموزشی مشغول به کار هستند و ممکن است مسئول آموزش دانشجویان در دانشکده پزشکی باشند. پزشکان نه تنها وقت خود را در کلاسها و یا بیمارستان ها می گذرانند بلکه ممکن است مجبور شوند در سمینارها، همایش ها و جلسات شرکت کنند.

با اینکه پزشکان ارتوپدی وقت زیادی را برای دیدن بیماران می گذرانند، ولی پزشکان ارتوپدی هم هستند که زمان زیادی را برای انجام تحقیقات اختصاص می دهند. برای پزشکان ارتوپدی مهم است که وقت خود را صرف خواندن ژورنال های پزشکی و سایر نشریات مربوطه کنند تا از آخرین فن آوری و پیشرفت های پزشکی آگاه باشند.

 

محل کار متخصص ارتوپد

جراحان ارتوپدی که در بیمارستان ها مشغول به کار هستند موظفند در شرایط اضطراری مشغول کار شوند. هر زمان که با پزشک تماس گرفته می شود، بدین معنی است که خدمات وی ممکن است در هر لحظه در طول روز یا شب نیاز باشد. زمانی که یک جراح ارتوپدی آن کال است، مهم است که او در همه زمان ها در دسترس باشد و پس از آن باید بخوابد تا بتواند کمبود خواب خود را جبران نماید.

متخصص ارتوپدی را برای چه می بینید؟

اگر درد ارتوپدی شما بیش از ۱۲ هفته طول بکشد، ممکن است بخواهید متخصص ارتوپدی را ببینید، به خصوص اگر شما نمی توانید به همان اندازه که می خواهید حرکت کنید (کاهش دامنه حرکت)

خوشبختانه ، اگر نیاز به مراجعه به یک متخصص ارتوپد دارید، احتمالاً پزشک عمومی،  شما را به یک متخصص ارتوپد ارجاع می دهد. اما اگر درد و ناراحتی طولانی مدت دارید، می توانید بدون مراجعه به پزشک عمومی، به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه نمایید.

بسیاری از افراد به دلیل درد یا جراحاتی که در اثر فعالیت بدنی یا ورزش ایجاد می شود، متخصص ارتوپد را می بینند. به عنوان مثال اگر شما دوچرخه سوار کوهستانی مشتاق هستید و زانوی شما صدمه دیده است، می توانید یک متخصص ارتوپد که متخصص درمان مشکلات زانو است بهره مند شوید.

 

متخصص ارتوپد خوب تهران

 

اما متخصص ارتوپدی طیف گسترده ای از مشکلات فراتر از آسیب های ورزشی را درمان می کند. مردم برای دستیابی به درمان پیشرفته برای این مشکلات، متخصص ارتوپدی مراجعه یم کنند. برخی از انواع این مشکلات عبارتند از:

 • کمردرد
 • آرتروز
 • شکستگی
 • رباط ها و ماهیچه های پاره شده
 • عضلات و اسپرین ها
 • جراحات
 • تومورهای استخوانی
 • شرایط وابسته به سن مانند پوکی استخوان

حتی اگر پزشکان عمومی با مراقبت های اولیه، برخی از همین آسیب ها را درمان کنند، دیدن یک متخصص ارتوپدی، خالی از لطف نیست. چرا که متخصص ارتوپدی، فراتر از پزشک معالج اصلی شما، برای مشکلات اسکلتی عضلانی آمزش دیده و دارای مهارت و دانش تخصصی است.

پزشکان مختلف ارتوپدی در مناطق خاصی از بدن مانند لگن، مچ پا و پا یا شانه تخصص گرفته اند. برخی پزشکان ارتوپدی در معالجه کودکان تخصص دارند. ارتوپد کودکان، مشکلات رشد استخوان در کودکان (مانند اسکولیوز) یا مشکلات رشدی که کودکان دارند را کنترل می کند، مانند دیسپلازی کلوپ یا لگن.

 

 

ملاقات با بهترین متخصص ارتوپد

در حین قرار ملاقات ، پزشک ارتوپدی در مورد عادتهای بدنی و همچنین هرگونه درد یا ناراحتی از شما سؤال خواهد کرد. هدف متخصص ارتوپد این است كه بفهمید عادتهای روزانه شما چه تاثیری بر درد شما می گذارد و تاكنون چگونه آن را مدیریت كرده اید.

سپس ، پزشک با بررسی آزمایش قبلی که انجام داده اید، تاریخچه پزشکی شما را مرور می کند. پزشک شما ممکن است از شما بخواهد آزمایش خون یا آزمایش های دیگر را انجام دهید.

اهداف پزشک شما این است:

 • تشخیص درست مشکل شما
 • کاهش درد شما
 • به شما کمک می کند تا به فعالیتهایی که دوست دارید، مانند باغبانی یا دوچرخه سواری برگردید.

 

 ملاقات با متخصص ارتوپد

جراح ارتوپد کیست؟

جراحان ارتوپدی پزشکانی هستند که بیش از یک دهه را صرف یادگیری حرفه خود می کنند. آنها بیماران را در هر سنی که از انواع مختلفی از بیماری های ارتوپدی رنج می برند، درمان می کنند. آنها در تشخیص، معالجه و ترمیم صدمات، اختلالات و بیماریهای مؤثر بر سیستم اسکلتی عضلانی تخصص دارند. آنها تخصص خود را در بیمارستان ها و مراکز سرپایی جراحی می آموزند.

 

تخصص ارتوپدی، شفل آرام یا پراسترس؟

ارتوپد ها ممکن است در کلینیک های کوچک یا بیمارستان های بزرگ کار کنند. برخی از آنها زندگی حرفه ای نسبتاً آرامی دارند، شاید متخصص در آسیب های ورزشی باشد و یک عمل خصوصی در حد متوسط انجام دهد. در حالیکه سایر ارتوپد ها در بیمارستان های شلوغ کار می کنند و صدماتی اعم از مچ پا ساده گرفته تا تومورهای استخوانی و عفونت ها را درمان می کنند. ارتوپدها معمولاً یک تخصص خاص را دارند و یک ناحیه خاص از بدن را معالجه می کنند، اگرچه ممکن است بیماری های سایر قسمت ها را نیز درمان کنند.

 

متخصص ارتوپد ورزشی

جراحی اغلب بخش بزرگی از ارتوپدی است. ممکن است برخی از پزشکان اغلب به طور سرپایی درمان لنجام دهند، اما بسیاری از آنها بخش قابل توجهی از وقت شغلی خود را در اتاق عمل می گذرانند.

بعضی از متخصصان ارتوپدی در تعویض مفصل ران و زانو تخصص دارند و سایرین نیز جراحی نخاعی را انجام می دهند و یا ممکن است روی ورزشکاران حرفه ای عمل کنند تا در اسرع وقت دوباره به بازی برگردند.

متخصص ارتوپدی ورزشی، به ورزشکاران آماتور و حرفه ای کمک می کند تا شکستگی ها، اسپرین ها، شرایط تاندون و رباط و سایر آسیب هایشان درمان شود. جراحان صدماتی را که بر استخوانها، مفاص ، ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها تأثیر می گذارد، تشخیص و درمان می کنند.

اگرچه جراحی قسمتی از شغل متخصص ارتوپدی ورزشی است، اما تنها گزینه ای که جراحان به بیماران خود پیشنهاد می دهند نیست. در واقع، در صورت موفقیت آمیز بودن سایر روشها و درمانها، ممکن است آنها جراحی انجام ندهند.

 

متخصص ارتوپد ورزشی

متخصص ارتوپدی ورزشی به طور مرتب به دانش خود در مورد مکانیک بدن اعتماد می کنند تا صدمات را ارزیابی کنند و به ورزشکاران کمک می کنند بعد از بهبودی از آسیب های جدید خودداری کنند. آنها ممکن است مراقبت را با فیزیوتراپی و مربیان ورزشی هماهنگ کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیماران در زمان بهبودی، از آنها پشتیبانی و خدمات موردنیاز خود را دریافت می کنند.

 

 

متخصص ارتوپد چه آموزش هایی دیده است؟

به جراحان ارتوپدی آموزش داده می شود که بر روی مفاصل، ماهیچه ها، رباط ها، تاندون ها و استخوان ها فعالیت کنند. بیشتر جراحان ارتوپدی در درمان شرایط خاص مانند آرتریت یا آسیب دیدگی دست و پا تخصص دارند. انواع جراحی هایی که معمولاً توسط متخصصان ارتوپدی انجام می شود شامل تنظیم استخوان های شکسته، تعویض مفاصل، ترمیم رباط ها، پارگی رباط ها و تاندون ها و صاف کردن انحنای غیر طبیعی ستون فقرات است.

الزامات آموزشی بهترین متخصص ارتوپد

پزشک ارتوپدی باید از دولتی که در آن کار می کند مجوز بگیرد. شرایط مجوز شامل اتمام یک دوره آموزشی MD یا DO ، یک دوره کارآموزی در ارتوپدی و تکمیل هر دو آزمون جامع دانش پزشکی و امتحان خاص ارتوپدی است. درمجموع ، برای پاسخگویی به شرایط لازم برای جراح ارتوپد شدن، حدود ۱۴ سال بعد از دبیرستان نیاز به تحصیل دارد.

 

ابزار متخصص ارتوپد

تخصص های مرتبط با متخصص ارتوپد

آنچه پزشکان استخوان انجام می دهند با عملکرد سایر متخصصان، همپوشانی و درگیر است. پزشک ارتوپدی ممکن است در پوکی استخوان، یک اختلال ژنتیکی که باعث ایجاد استخوان های شکننده می شود ، تخصص یابد. همچنین ممکن است یک کلینیک پوکی استخوان، یک متخصص مغز و اعصاب، یک غدد درون ریز، یک نفرولوژیست، یک متخصص مغز و اعصاب، یک فیزیوتراپی، یک متخصص حرفه ای و یک متخصص تغذیه در کارمندان خود داشته باشد.

پزشکان ارتوپدی از دیگر زمینه های مراقبت های بهداشتی با متخصصان پزشکی همکاری نزدیکی دارند و ممکن است بیماران را برای مراقبت های بیشتر به آنها ارجاع دهند. آنها همچنین ممکن است افراد را برای مشکلی که شامل سیستم عضلانی / اسکلتی و سیستم عصبی باشد به جراحان مغز و اعصاب ارجاع دهند. در طی جراحی هایی که ستون فقرات را درگیر می کند و به تبع آن نخاع ، هم جراح مغز و اعصاب و هم جراح ارتوپدی حضور دارند.

کار بر روی استخوانها

برخی از شرایط و بیماری های جراح ارتوپدی شامل موارد زیر است:

 • ناهنجاری انگشتان دست و انگشتان پا
 • کمردرد ، دیسک پارگی ، سیاتیک و اسکولیوز
 • تومورهای استخوانی
 • دیستروفی عضلانی
 • فلج مغزی
 • ناهنجاری و پاهای تعظیم
 • شکستگی و دررفتگی استخوان
 • ناهنجاری های رشد
 • آرتروز
 • پوکی استخوان
 • صدمات تاندون، عضلات کشیده ، بورسیت ، غضروف پاره شده
 • رباط های پاره شده ، اسپرین ها

وظایف جراح ارتوپدی (جراح استخوان)

جراحان استخوان از چندین تکنیک تخصصی برای معالجه بیماران استفاده می کنند. آنها می توانند استخوان های آسیب دیده را با همجوشی استخوان، پیوند استخوان و میله های فلزی به یک قطعه جامد و یکنواخت، جوش دهند. با تثبیت داخلی، جراحان از صفحات، پین ها یا پیچ ها برای نگه داشتن استخوان در جای خود استفاده می کنند. آنها مفاصل لگن یا زانوها را با مفاصل مصنوعی جایگزین می کنند. درمان پوکی استخوان را با برش و تغییر مجدد استخوان اصلاح می کند. جراحان استخوان همچنین بافت های پاره شده و رباط ها را اصلاح می کنند.

درمان سرطان استخوان

سرطان استخوان یکی از بیماریهای متقاطع است که می تواند چندین متخصص را درگیر کند: انکولوژیست ها، انکولوژیست های ارتوپدی، جراحان ارتوپدی. درمان با عمل جراحی رایج ترین درمان برای انواع سرطان استخوان است. اگر بیمار برای از بین بردن برخی از تومور یا استخوان برای آزمایش، نیاز به بیوپسی داشته باشد ، همان جراح هر دو عمل را انجام می دهد.

هدف از این عمل برداشتن آخرین تومور سرطانی از استخوان است. برای از بین رفتن سلولهای سرطانی که بعداً نتواند دوباره رشد کند، جراحان استخوان غالباً از برداشتن وسیع استفاده می کنند و مقداری از استخوان سالم را به عنوان احتیاط برش می دهند. پزشکان از عمل جراحی حمایت می کنند ، زیرا سایر درمانها به اندازه این عمل برای سرطان استخوان مؤثر نیستند.

تشعشع به خوبی روی سرطانهای استخوان کار نمی کند مگر اینکه متخصص انکولوژیک ارتوپدی از مقادیر بسیار زیادی اشعه استفاده مند که خطرناک است.

 

بهترین متخصص ارتوپد

تعویض مفصل

برخی از جراحان استخوان متخصص در تعویض مفصل هستند. مفاصل انسان می تواند به مرور زمان و یا در اثر آسیب، فرسوده گردد. داروها، فیزیوتراپی و تغییر شیوه زندگی بعضی اوقات می تواند درد مفاصل یا سفتی را برطرف کنند. در غیر اینصورت، با عمل جراحی، قسمت های اصلی مفصل آسیب دیده را با پروتز فلزی، سرامیکی یا پلاستیکی جایگزین می کنند.

جراحان استخوان معمولاً مفاصل ران و زانو را با پروتز جایگزین می کنند. در مورد سایر مفاصل مانند آرنج کمتر اتفاق می افتد، اما امکان جایگزینی آنها نیز با شرایطی امکانپذیر می باشد.

کار با استخوان های کودکان

ارتوپدی کودکان یکی دیگر از تخصص های پزشک استخوان است. استخوان های کودکان با بزرگسالان متفاوت است ، زیرا بدن آنها هنوز در حال رشد است و مشکلاتی را ایجاد می کند که در بیماران بزرگسال وجود ندارد. حتی اگر بیماری در همه سنین مشترک باشد، ارزیابی و درمان در یک کودک متفاوت است. مسئله ای که در بزرگسالان ایجاد می شود ممکن است با رشد کودک به سادگی از بین برود.

 

پزشکان کایروپراکتیک

کایروپراکتورها نوع دیگری از متخصصان استخوان هستند که گاهی اوقات با پوکی استخوان اشتباه گرفته می شوند. مانند پوکی استخوان ، درمان کایروپراکتیک بر رابطه بین ساختار بدن ، به ویژه ستون فقرات و سلامت عمومی تمرکز دارد. کایروپراکتورها ستون فقرات را دستکاری می کنند تا بدن را در هم ترازی بهتر، کاهش درد و بهبود عملکرد قرار دهند. فیزیوتراپی در طب معمولی گاهی از تکنیک های مشابه استفاده می کند. کایروپراکتورها همچنین برای کاهش درد و شل شدن عضلات سفت از روشهای درمانی دما و تمرین آرامش استفاده می کنند.

 

متخصص ارتوپدی شانه

انوع پزشکان متخصص ارتوپد

سیستم اسکلتی ساختار مرکزی بدن خود را در اختیار انسان قرار می دهد و بیماری هایی که بر سیستم اسکلتی تاثیر می گذارد، می تواند اثرات سلامتی بسیار زیادی داشته باشد. جراحان ارتوپدی در تصحیح و درمان بیماری ها، شرایط و آسیب های اسکلت و سیستم های مرتبط با آن،عضلات و بافت های همبند متخصص هستند. این یکی از دقیق ترین و پردرآمدترین رشته های پزشکی است و شامل بسیاری از زمینه های تخصصی است.

متخصص ارتوپد دست و پا

دست و مچ دست و پا و مچ پا از پیچیده ترین ساختارهای بدن هستند. آنها حاوی تعداد زیادی استخوان کوچک، تاندون ها، ماهیچه های ریز و رگ های خونی ریز هستند که همگی ممکن است به درمان نیاز داشته باشند. جراحان دست، شکستگی ها، ناهنجاری ها و شرایط عروقی و همچنین صدمات مکرر مانند استرس تونل کارپ را درمان می کنند. جراحان پا تخصص مشابهی در درمان شرایط پا و مچ پا دارند ، از جمله ترمیم تاندون ها و لیگامان ها، شکستگی ها، اصلاح ناهنجاری ها و درمان آرتریت روماتوئید. این متخصصان با بازگرداندن مهارت و تحرک بیماران، تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی می گذارند.

متخصص ارتوپد پزشکی ورزشی

شرکت منظم در ورزش بخشی از یک سبک زندگی سالم و فعال است، اما بدون خطر نیست. استخوان های شکسته و انواع آسیب دیدگی مفصل به اندازه کافی در ورزش و فعالیت های مرتبط با ورزش دیده می شود. جراحان ارتوپدی ورزشی شانه ها، آرنج ها، باسن و زانوهای ورزشکاران را درمان می کنند.

متخصص ارتوپد ستون فقرات

ستون فقرات هم به عنوان مرکز سیستم اسکلتی بدن دارای اهمیت است. جراحات یا ناهنجاری های ستون فقرات می تواند اثرات دور دست داشته باشد، مانند درد مزمن و اختلال در تحرک. جراحان ستون فقرات آسیب های نخاعی، تغییر شکل، اختلالات دژنراتیو و تومورهای ستون فقرات را درمان می کنند.

بسیاری از متخصصان ارتوپد در نواحی خاص بدن تخصص دارند. ستون فقرات می تواند متوجه انواع آسیب ها – از کمردرد گرفته تا صدمات ورزشی گرفته و ناهنجاری های ستون فقرات مانند کیفوز – گردد. تمام این ها کافی است که یک متخصص ارتوپد را به سمت تخصص ستون فقرات سوق دهد.

ستون فقرات یکی دیگر از مناطقی است که ارتوپدی را با دیگر تخصص ها مرتبط می کند؛جراحی مغز و اعصاب از جمله این تخصص هاست. جراحان استخوان غالباً در معالجه ناهنجاری ستون فقرات صلاحیت بیشتری دارند، اگرچه در قرن بیست و یکم ، بسیاری از جراحان مغز و اعصاب نیز در این نوع عمل آموزش دیده اند بخصوص برای زمانی که این عمل شامل بافت اطراف نخاع باشد.

 

متخصص ارتوپد کودکان

ممکن است از جراحان عمومی ارتوپدی برای معالجه هر ناحیه از بدن، از جمجمه گرفته تا دست و پا استفاده شود. جراحان ارتوپدی کودکان با طیف وسیعی از بیماری ها در کودکان و نوجوانان سروکار دارند. این موارد شامل ناهنجاری های مادرزادی و فلج مغزی و همچنین استخوان های شکسته، آسیب های ورزشی و مشکلات پا و مچ پا است. بدن كودكان كوچكتر و استحكام كمتري دارد و نياز به مهارت فوق العاده بالاي جراحي دارند.

اگر فرزند شما دارای مشکلات اسکلتی-عضلانی (استخوانی) است، یک متخصص ارتوپدی کودکان دارای تجربه و مدارک لازم برای معالجه فرزند شماست.

جراحان ارتوپدی کودکان، درمان ارتوپدی کودکان را هسته اصلی غعالیت پزشکی خود قرار می دهند و ماهیت بی نظیر مراقبت های پزشکی و جراحی کودکان را از آموزش های پیشرفته و تجربه در عمل آموخته اند.

متخصص ارتوپد کودکان

جراحان ارتوپدی کودکان چه نوع درمانی را ارائه می دهند؟

جراحان ارتوپدی کودکان، مشکلات اسکلتی عضلانی کودکان از جمله موارد زیر را تشخیص، درمان و مدیریت می کنند:

 • ناهنجاری های اندام و ستون فقرات (مانند پای باشگاه، اسکولیوز)
 • ناهنجاری های راه رفتن (لنگ زدن)
 • عفونتهای استخوانی و مفاصل
 • استخوان های شکسته

از کجا می توانم متخصص ارتوپدی کودکان را پیدا کنم؟

متخصص ارتوپدی کودکان در انواع مختلفی از موسسات پزشکی از جمله بیمارستانهای کودکان، مراکز پزشکی دانشگاهی و بیمارستانهای بزرگ جامعه فعالیت می کنند.

متخصص ارتوپدی کودکان

کودکان فقط بزرگسالان کوچک نیستند. آنها همیشه نمی توانند بگویند چه چیزی آنها را آزار می دهد. آنها همیشه نمی توانند به سؤالات پزشکی پاسخ دهند و همواره در معاینه پزشکی قادر به صبور و تعاون نیستند. جراحان ارتوپدی کودکان می دانند که چگونه کودکان را به روشی معاینه و معالجه کنند که باعث آرامش و همکاری آنها شود.

علاوه بر این، جراحان ارتوپدی کودکان اغلب از تجهیزات ویژه ای برای کودکان استفاده می کنند. بیشتر دفاتر جراحان ارتوپدی کودکان مرتباً برای کودکان تزئین شده اند که شامل سالن های معاینه و اتاق های انتظار است که ممکن است اسباب بازی ها، فیلم ها و کتاب برای کودکان داشته باشند.

این به ایجاد یک محیط راحت و غیر تهدیدآمیز به کودک شما کمک می کند.

اگر پزشک متخصص اطفال به شما توصیه می کند که فرزند شما باید متخصص ارتوپدی کودکان را ببیند، می توانید اطمینان داشته باشید که وی دارای وسیع ترین گزینه های درمانی ، گسترده ترین و جامع ترین آموزش ها و بیشترین تخصص در برخورد با کودکان و معالجه اختلالات ارتوپدی آنان است. .

چه زمانی باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

آیا از تاندون طولانی مدت، ماهیچه یا درد مفاصل رنج می برید؟ آیا شما دچار مشکلات مزمن در کمرهستید؟ بیش از ۲۸ میلیون آمریکایی وجود دارند که هر ساله نوعی از مشکل اسکلتی عضلانی ایجاد می کنند. این مشکلات شامل موارد زیر است:

 • لکه ها
 • کرنش ها
 • صدمات بیش از حد
 • همچنین درد زانو
 • شانه و کمر

بسیاری از مردم بر این باورند که تنها راه حل برای درمان، دارو است. چه بسا آنها هرگز از خودشان این سؤال را پرسیده اند که آیا باید به پزشک ارتوپدی مراجعه کنم؟

متخصص ارتوپدی در مسائل، بیماری ها و جراحات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی تخصص دارد و نقش اساسی در تشخیص، درمان، پیشگیری و توانبخشی اسکلتی عضلانی ایفا می کنند. پزشکان برای درمان عفونت ها، صدمات ورزشی، استخوان های شکسته، مشکلات مفاصل (مانند آرتریت)، شرایط مادرزادی، شرایط دژنراتیو (مانند پوکی استخوان) و تومورهای استخوانی فعالیت می کنند.

آنها همه چیز را از مسائل جزئی مانند مچ پا تا مراحل پیچیده و جراحی هایی مانند تعویض مفصل ران بر عهده دارند.

اگر هر نوع درد در مچ پا، زانو، لگن، شانه ها یا پشت را تجربه می کنید، بهتر است یک متخصص ارتوپدی را ببینید. علائم سما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مشکل در استفاده از آن قسمت خاص بدن برای انجام کارهای روزانه (مانند بالا رفتن از پله ها یا حمل کیسه های مواد غذایی)
 • درد در عضلات ، تاندونها یا مفاصل که بیش از چند روز ادامه دارد
 • درد مفاصل که در هنگام استراحت شدیدتر می شود
 • تورم یا کبودی در اطراف مفصل یا محل آسیب دیدگی
 • دامنه حرکتی محدود مانند عدم توانایی در صاف کردن پشت
 • ناهنجاری استخوانی
 • هرگونه علائم غیرمعمول در ناحیه درد

بهترین متخصص ارتوپد ایران

متخصص ارتوپدی از جراحی به عنوان آخرین راه حل برای مشکلات اسکلتی عضلانی استفاده می کند. او همه تلاش خود را برای به تأخیر انداختن جراحی با درمانهای کمتر تهاجمی مانند دارو و فیزیوتراپی انجام می دهد.

هنگامی که این درمانها موثر واقع نشد، عمل جراحی را توصیه کند. برخی از شایع ترین جراحی هایی که پزشکان ارتوپدی انجام می دهند شامل جراحی کمر و تعویض مچ پا ، زانو ، شانه و لگن است. آنها همچنین انواع روش های آرتروسکوپی را انجام می دهند  که به آنها امکان می دهد مشکلات داخل مفصل را تجسم، تشخیص و درمان کنند.

هرچه زودتر بتوانید در مورد یک مسئله اسکلتی عضلانی مشاوره بگیرید ، زودتر می توانید شروع به درمان این مشکل کنید. درمان زودهنگام از جدی تر شدن مسئله جلوگیری می کند. در طی مشاوره اولیه با متخصص ارتوپدی، وی مشکل را تشخیص می دهد و گزینه های درمانی مناسبی را به شما پیشنهاد می دهد.

۷ ویژگی ای که متخصص ارتوپد خوب یا بهترین متخصص ارتوپد باید داشته باشد؟

از ویژگی های مهمی که یک متخصص ارتوپد باید داشته باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. شجاعت

هیچ شکی نیست که جراح ارتوپد شغل پر استرسی دارد. چون در مواقع حساس در هنگام جراحی، مجبور است تصمیم های لحظه ای بگیرد. جان H. مورتون در مقاله ای که در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، توضیح داد که هر جراح خوب شجاعت  تصمیم گیری های دشوار و مقاومت در برابر آنها را خواهد داشت. جراحان نباید از مقابله با جراحی های پیچیده یا دشوار ارتوپدی، حتی اگر بیمار در معرض خطر بالای از دست دادن اندام یا حتی مرگ باشد ، بترسد.

 

 1. شخصیت

مانند سایر متخصصان پزشکی، متخصص ارتوپد هم باید رفتاری دوستانه با مریض داشته باشد و به او احساس امنیت بدهد. بیماران از متخصصان پزشکی که بسیار مهربان هستند و با آنها با احترام رفتار می کنند، قدردانی می کنند. متاسفانه در بین پزشکان و جراحان بسیار دیده می شود که آنها واقعاً با بیماران به عنوان افراد رفتار نمی کنند بلکه به عنوان پروژه های علمی که باید روی آنها کار شود. این نگرشی متکبرانه و سرد است، بنابراین مهم است که یک متخصص ارتوپدی با بیمارانش رفتاری دلسوزانه برقرار کند.

خصوصیات شخصیتی خوب باید در هر تعامل حرفه ای نیز مشاهده شود. جراح ارتوپد باید بتواند با تیم خود نیز سازگاری خوبی داشته باشد و با سایر جراحان، پزشکان و کارمندان پشتیبانی همراه شود. این مساله بسیار مهم است، زیرا جراح ضد اجتماعی می تواند روحیه تیم ارتوپدی را تضعیف کند.

۳. مهارت بالا

مهارت چیزی است که در اثر یادگیری و تمرین زیاد به دست می آید. متخصص ارتوپدی این مهارت را در حین دوره دانشجویی و سپس در کار خود به دست می آورد. جراح ار توپد باید به قدری مهارت داشته باشد که بتواند از دستان خود هنرمندانه استفاده کند. مهارت بالای جراحف جزئی لاینفک از عمل جراحی می باشد.

۴– انعطاف پذیری

The Houston Chronicle توضیح داد: یک جراح بزرگ زندگی خود را به شغل خود اختصاص می دهد و مشکلی برای کار با ساعات طولانی کارش ندارد. برخی جراحی ها ممکن است تا ساعت های طولانی در اتاق عمل به طول بیانجامد. گاهی حتی تا اواخر شب.  بنابراین از خصوصیات مهم متخصص ارتوپدی خوب انعطاف پذیر بودن برای چنین برنامه ای است.

۵. رهبری

جراحان در تیم های پزشکی معمولا  بالاترین مقام را به خود اختصاص می دهند، بنابراین جراحان بزرگ به راحتی می توانند تیم را به جلو هدایت کنند، خواه در اتاق عمل باشد یا هدایت یک پروژه تحقیقاتی جدید. او باید توانایی احترام به نظرات دیگران و تدوین استراتژی های همکاری مهم را داشته باشد.

۶. به روز کردن اطلاعات

هوستون کرونیکل اظهار داشت: یک جراح عالی باید همواره به آموزش خود در زمینه پیشرفت در پزشکی و جراحی ادامه دهد و اطلاعات خود را به روز نگه دارد. از این گذشته، حوزه پزشکی همیشه در حال پیشرفت است و یک متخصص ارتوپدی خوب باید  این موضوع را تشخیص دهد و تمام تلاش خود را برای پیشرفت در کار و به روز کردن اطلاعات پزشکی خود انجام دهد.

۷. واقع گرایی

این ویژگی باید کاملاً با یک حس روشن و مشخص تعیین شود. جان H. مورتون در مقاله ای که در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، جراحان بزرگ، همه روش های ممکن را برای معالجه بیمار در نظر می گیرند و در عین حال نیز نگاه واقع گرایانه به نتایج عمل دارند. هر بیمار برای جراحی پیچیده مناسب نیست و یک جراح عالی نیز این موضوع را در نظر می گیرد.

تلاش گروهی برای ارائه خدمات ارتوپدی

در برخی کشورها مثل آمریکا، برای ارائه کامل خدمات ارتوپدی به بیماران از جراح، پزشک، پرستار، تکنسین و افراد دیگر استفاده می شود.

با توجه به  اینکه بیمار یک کودک مبتلا به آرتروز است، یک ورزشکار با یک پای شکسته، یک نوجوان با آسیب ورزشی یا کودک مبتلا به اسکولیوز، به احتمال زیاد با برخی از متخصصان زیر روبرو خواهید شد. و از آنجا که کودکان نیازهای منحصر به فردی دارند، نقش متخصص کودکان نیز برجسته می شود:

جراح ارتوپد

به گفته آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا: ” متخصص ارتوپد،  پزشکی است که بر آسیب ها و بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی بدن بیمار تمرکز دارد.” که استخوان ها، مفاصل، رباط ها، تاندون ها و اعصاب را شامل می شود. متخصصان ارتوپدی طیف وسیعی از شرایط مانند برآمدگی، شکستگی و دررفتگی، پوکی استخوان، صدمات کمر و … را درمان می کنند.

بهترین متخصص ارتوپد کودکان

متخصص ارتوپدی کودکان، با مشکلاتی مانند اسکولیوز، استخوان های شکسته، عفونت استخوان ها و مفاصل و انواع آسیب هایی که اغلب در کودکان مشاهده می شود، سروکار دارند. دکتر دانیل گرین ، جراح ارتوپدی کودکان در بیمارستان جراحی خاص در نیویورک می گوید.

رادیولوژیست های اسکلتی عضلانی

فقط مربوط به اشعه X نیست. تصاویر واضح و وضوح بالا از مفاصل بیمار – لگن، زانوها، مچ پا، پا، شانه ها، آرنج، مچ دست یا دست – ابزار مهم تشخیصی برای تیم ارتوپدی هستند. رادیولوژیست های اسکلتی عضلانی متخصص در تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی یا MRI ، توموگرافی کامپیوتری، اسکن مستقل و اسکن سونوگرافی برای بیماران با مشکلات ارتوپدی هستند.

روماتولوژیست

روماتولوژیست، بیماری های مفاصل، بافت همبند و بافت نرم را تشخیص داده و معالجه می کند. دلایل انتخاب یک روماتولوژیست شامل درد ناشی از بسیاری از مفاصل، درد مفاصل جدید که به هیچ گونه آسیب مربوط نیست و درد عضلانی. درد مفاصل ناشی از آسیب بیشتر در حوزه پزشک ارتوپدی است.

فن آوری های ارتوپدی

هنگامی که برای کمک به بهبودی بیمار، گچ به پای او می بندند، خیلی مهم است که این گچ به درستی قرار گرفته و نصب شود. براساس اعلام انجمن ملی فن آوری های ارتوپدی، یک فناوری ارتوپدی، متخصص در زمینه تعبیه واکرها ، عصا، گچ و …است.

اگر همیشه به واکر یا عصا نیاز دارید، متخصص تکنیک های ارتوپدی می تواند به شما در استفاده از آنها کمک کرده و راهنمایی نماید. این متخصصان همچنین در کاربرد و مدیریت پرانتز، پروتز و اسپلینت تخصص دارند.

متخصصان زندگی کودک

برای کودکی که یک روش ارتوپدی جدی مانند جراحی فیوژن نخاعی برای درمان اسکولیوز دارد، دوره بهبودی پس از عمل و در بیمارستان می تواند دردناک، استرس زا و خسته کننده باشد. متخصصان زندگی کودک در تیم ارتوپدی به بچه ها و خانواده های آنان کمک می کنند. قبل از عمل، متخصص زندگی کودک با بیماران جوان ملاقات می کند و آنها را با روش های مختلفی با استفاده از فیلم، کتاب، عروسک و اسباب بازی سرگرم می کنند. در محیط بیمارستان استرس زا، متخصصان زندگی کودک همچنین از والدین و خواهر و برادران بیمار نیز پشتیبانی می کنند که آنان به نوبه خود به بیمار خود کمک می کنند.

پرستاران ارتوپدی

در بیمارستان، پرستاران ارتوپدی قبل و بعد از عمل در کنار رختخواب بیمار هستند و مدیریت درد برای آنان در اولویت است. کمک به بیمارانی که قادر به حرکت نیستند، پس از عمل های پیچیده، نقش اساسی دیگر پرستاران ارتوپدی است.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن