متخصص تغذیه

ویژگی بهترین متخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟

متخصص تغذیه یا بهترین متخصص تغذیه : تغذیه مناسب کلید اصلی سلامت روحی و جسمی است. خوردن یک رژیم متعادل بخش مهمی از سلامتی برای همه است. نوع و میزان غذایی که می خورید بر نحوه احساس و نحوه عملکرد بدن شما تأثیر می گذارد.

شناختن مواد غذایی سالم و کارهایی که می توانید برای اطمینان از سالم بودن رژیم غذایی انجام دهید، مفید است. خوردن غذاهای متنوع و سالم جمله سبزیجات، فیبر، میوه و سبزیجات و محدود کردن میزان چربی، قند و نمکی که می خورید همه برای تغذیه مناسب توصیه می شود.

 

متخصص تغذیه

 

یک متخصص تغذیه، متخصص در زمینه غذا و تغذیه است. آنها به مردم توصیه می كنند كه چه غذایی بخورند تا بتوانند سبک زندگی سالم را طی كنند یا به یك هدف خاص مرتبط با سلامتی برسند. غذیه مناسب برای زندگی سالم و بهزیستی کلی ضروری است.

یک متخصص تغذیه با ارزیابی رژیم غذایی و ارائه توصیه های شخصی به شما، می تواند در سلامت شما نقش مهمی داشته باشد.

براساس اهداف سلامتی یا نیازهای پزشکی شما، بهترین متخصص تغذیه می تواند توصیه هایی را انجام داده و برنامه های غذایی را در کنار هم قرار دهد. متخصصان تغذیه در بسیاری از مکان ها، از جمله بیمارستان ها، مدارس، ادارات بهداشت و بخش های خصوصی فعالیت می کنند.

توابع تغذیه ای

آگاهی از آخرین روند رژیم غذایی دشوار است. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید یا عادات غذایی سالم ایجاد کنید، یک متخصص تغذیه می تواند راهنمایی هایی در مورد چگونگی دستیابی ایمن و موثر به اهداف شما را ارائه دهد.

متخصصان تغذیه برنامه های غذایی را تهیه می کنند، در مورد کنترل بیماری ها آموزش دیده اند و واجد شرایط هستند که رژیم های غذایی خاصی را برای درمان یا پیشگیری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی و دیابت تجویز کنند.

 

بهترین متخصص تغذیه بالینی

متخصصان تغذیه بالینی در مراکز پزشکی مانند بیمارستان ها، مطب پزشکان و کلینیک ها فعالیت می کنند. این متخصصان تغذیه وظیفه ارائه تغذیه درمانی پزشکی را دارند، روشی که برای درمان بیماری ها با اختصاص دادن رژیم به طور خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

متخصصان تغذیه بالینی با توجه به شرایط درمانی خود با پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی همکاری می کنند تا برنامه های غذایی را تهیه کنند که مقدار مناسب مواد مغذی را برای بیماران فراهم کند. وظایف ممکن است شامل تهیه کلاس های آموزش تغذیه برای افرادی باشد که دارای شرایط پزشکی هستند.

متخصص رژیم غذایی

متخصصان رژیم غذایی، در کافه تریایی های مدرسه، رستوران ها و سایر مراکز غذایی در مقیاس بزرگ فعالیت می کنند. پیروی از سیاست های دولت یا ایالت معمولاً یک مؤلفه مهم برای این موقعیت است. در مورد اندازه بخش ها، گزینه های گروه های غذایی و تعیین منو باید دستورالعمل های ویژه ای رعایت شود.

ممیزی ها و بازرسی های معمول انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که کارکنان و مدیران آشپزخانه مطابق با استانداردهای نظارتی هستند. متخصصان تغذیه خدمات غذایی همچنین برای رسیدگی به نگرانی های ویژه در مورد رژیم ها و آلرژی های غذایی توصیه هایی را ارائه می دهند.

متخصص تغذیه ورزشی

یک متخصص تغذیه ورزشی برای اطمینان از عملکرد بهتر ورزشکاری و مربیان همکاری می کند. برنامه های فردی بر اساس نیازهای غذایی هر ورزشکار تهیه می شود. یک متخصص تغذیه ورزشی همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدگی و کمک به بهبود ورزشکاران با مربیان ورزش همکاری می کند.

زمان بندی مواد مغذی و مکمل های مناسب برای تمرینات، جلسات تمرین و بازی ها مهم هست. متخصصان تغذیه ورزشی در دبیرستان ها، دانشگاه ها یا سازمان های حرفه ای فعالیت می کنند.

 متخصص تغذیه ورزشی

تفاوت متخصص تغذیه عمومی و ورزشی

بر خلاف یک متخصص تغذیه عمومی، یک متخصص تغذیه ورزشی در درجه اول به سلامت و تغذیه ورزشکاران توجه می کند.

یکی از وظایف اصلی یک متخصص تغذیه ورزشی، مشاوره به ورزشکاران در مورد اهداف تغذیه ای مطلوب برای رژیم تمرینی خاص خود است.

توصیه ها به طور معمول شامل نیازهای غذایی برای تمرین ورزش، هیدراتاسیون، مدیریت وزن و ایمنی بدن است.

جنبه مهم دیگر برای داشتن یک متخصص تغذیه ورزشی، توانایی ایجاد برنامه های غذایی سفارشی برای ورزشکارانی که با آنها کار می کنند است. برنامه های وعده های غذایی شخصی و میان وعده برای کمک به ورزشکار در رسیدن به اهداف رژیم غذایی و حرفه ای، ایجاد شده است.

علاوه بر این، به چالش های تغذیه ای از جمله آلرژی های غذایی به همراه کمبودهای ویتامین و مواد معدنی پرداخته می شود. برای ورزشکارانی که از صدمات یا بیماری ها رنج می برند، متخصص تغذیه ورزشی اغلب راهنمایی های تغذیه ای را ارائه می دهد تا این ورزشکار در سریعترین زمان ممکن بهبود یابند.

انجام تست بدن توسط متخصص تغذیه

قبل از اینکه یک متخصص تغذیه ورزشی بتواند توصیه هایی را برای ورزشکاران ارائه دهد، معمولاً ارزیابی های فردی انجام می دهد. به عنوان مثال، آزمایش تست ترکیب بدن برای تعیین نسبت آب، چربی و ماهیچه در ورزشکار استفاده می شود.

این اطلاعات سپس می تواند به عنوان فشارسنجی برای سطح سلامتی و تناسب اندام ورزشکاران استفاده شود. علاوه بر این، می توان از تست میزان متابولیک برای تعیین کارایی متابولیک بدن ورزشکاران استفاده کرد.

با استفاده از این اطلاعات، متخصص تغذیه ورزشی می تواند طرحی را برای افزایش راندمان متابولیک در صورت کم بودن آن، طراحی کند یا در صورت زیاد بودن آن را کاهش دهد.

 

بهترین متخصص تغذیه

 

در هنگام استخدام بهترین متخصص تغذیه برای کار با یک تیم کامل از ورزشکاران، وظایف شغلی بهترین متخصص تغذیه ورزشی ممکن است شامل تنظیم خدمات غذایی و ایجاد منوها برای تیم نیز باشد. یک چالش خاص برای متخصص تغذیه این است که اطمینان حاصل شود که تیم در خانه و در مسافرت، مواد غذایی مناسب مورد نیاز خود را دریافت می کند.

بنابراین، متخصصان تغذیه ورزشی غالباً با شرکت های پذیرایی، هتل ها و خطوط هوایی همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام نیازهای غذایی ورزشکاران برآورده می شود.

متخصص تغذیه در سطح جامعه

متخصصان تغذیه در سطح جامعه درمورد موضوعات مربوط به غذا و تغذیه به مردم آموزش می دهند. آنها اغلب با گروه های خاصی از افراد، مانند زنان باردار کار می کنند. آنها در کلینیک های بهداشت عمومی، آژانس های دولتی و غیرانتفاعی، سازمان های حفظ سلامت (HMOs) و سایر مناطق کار می کنند.

ظایف یک متخصص تغذیه چیست؟

یک رژیم متعادل برای حفظ یک سبک زندگی سالم ضروری است و متخصصان تغذیه به افراد کمک می کنند تا بهترین رژیم های غذایی را برای نیازهای خود کشف کنند.

 

رژیم غذایی متخصص تغذیه

 

مسئولیت های شغلی و وظایف متخصصان تغذیه

متخصصان تغذیه، با تهیه برنامه های بهداشتی و آموزش مردم در مورد غذا، عادات غذایی سالم را ترویج می دهند. به عنوان یک متخصص تغذیه، به بیماران و جوامع کمک خواهید کرد تا منوها و برنامه های غذایی را برنامه ریزی کنند که شامل ارزیابی بیماران برای تعیین نیازها و محدودیت های رژیم غذایی آنهاست.

متخصصان تغذیه همچنین در طول برنامه ریزی رژیم غذایی اغلب با پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت می کنند. همچنین می توانند نظارت بر تهیه و وعده های غذایی را برای اطمینان از تأمین نیازهای غذایی و مقررات ایمنی مواد غذایی انجام دهند.

آموزش عمومی بخش بزرگی از این حرفه است. متخصصان تغذیه مشاوره تغذیه ای را به مشتریان ارائه می دهند و اصول تغذیه سالم و نظارت بر رژیم را به آنها یاد می دهند. همچنین ممکن است با خانواده های مراجعین کار کنند و از نحوه اجرای برنامه های جدید رژیم غذایی انان در خانه مطلع شوند. متخصصان تغذیه ممکن است به عنوان مربی در دوره های رژیم و برنامه های آموزشی فعالیت کنند. در چنین مواردی، برنامه هایی برای تدریس تهیه می کنند ، مطالب آموزشی جمع می کنند و برای دانشجویان و کارآموزان سخنرانی ارائه می دهند.

 

محیط کار متخصصان تغذیه

متخصصان تغذیه در طیف گسترده ای کار می کنند و وظایف آنها بسته به زمینه ای که در آن کار می کنند متفاوت است. به عنوان مثال متخصصان تغذیه بالینی، منوهای تغذیه ای و خدماتی را به کلینیک ها، بیمارستان ها، خانه های سالمندان و سایر مراکز درمانی ارائه می دهند.

در این موقعیت، متخصص تغذیه، آموزش و مهارت های خود را برای ارزیابی نیازهای بیماران و ایجاد برنامه رژیم غذایی اعمال خواهد کرد. سپس پیشرفت درمانی بیماران را ارزیابی و گزارش خواهد نمود.

 

برنامه غذایی متخصص تغذیه

به عنوان یک متخصص تغذیه در جامعه، می تواند در مراکز بهداشت عمومی و مشاغل مراقبت در منزل برای کمک به بیماران در ایجاد و حفظ عادات غذایی تغذیه ای کار کند. همچنین می تواند به عنوان یک متخصص تغذیه مدیریتی کار کند، نظارت بر برنامه ریزی منو در مکان های بزرگی مانند زندان ها، شرکت ها و مدارس. برخی از متخصصان تغذیه به عنوان مشاور مشغول به کار هستند و در مورد مسائل تغذیه ای و رژیم غذایی به افراد مشاوره می دهند.

آموزش و پروانه

اصطلاح “متخصص تغذیه” تضمین نمی کند که شما با یک متخصص معتبر و دارای مجوز کار می کنید. فرد می تواند ادعا کند که متخصص تغذیه است حتی اگر هیچ زمینه تحصیلی یا بالینی در این زمینه نداشته باشد. برای اطمینان از همکاری با یک متخصص واجد شرایط، به دنبال یک متخصص تغذیه ای باشید که دارای مدرک معتبر باشد.

برای کار به عنوان یک متخصص تغذیه، حداقل باید لیسانس خود را بگیرید. شما ممکن است مدرک خود را در زمینه تغذیه یا رژیم های غذایی کسب کنید. شما همچنین می توانید از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهره مند شوید. مدارک کارشناسی ارشد به ویژه برای پیشرفت در زمینه هایی مانند تحقیق و بهداشت عمومی مفید است.

مطابق دفتر آمار کار ایالات متحده (BLS ، www.bls.gov ) ، اکثر ایالت ها برای خدمت در این حرفه نیاز به مجوز قانونی و ثبت شده دارند. صدور مجوز مرحله سختی است. فقط متخصصان تغذیه دارای مجوز می توانند خدمات خود را به مردم ارائه دهند.

گواهینامه

متفاوت از مجوز قانونی مورد نیاز دولت، صدور گواهینامه حرفه ای کهدداوطلبانه است، ممکن است فرصت های شغلی و پیشرفت را افزایش دهد. کمیسیون ثبت رژیم های غذایی انجمن آمریکا، مدرک معتبر متخصص تغذیه ثبت شده (RD) را به متخصصان تغذیه واجد شرایط ارائه می دهد. متقاضیان باید لیسانس خود را از یک دانشکده معتبر گرفته باشند و یک دوره کارآموزی مصوب را پشت سر بگذارند. برای دریافت گواهینامه، باید امتحانی را پشت سر بگذارنند که توسط انجمن اداره می شود.

برخی از متخصصان تغذیه اطلاعات اختصاصی را برای افراد خاص ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه ممکن است به بیمار با فشار خون بالا بیاموزند که چگونه در هنگام تهیه وعده غذایی از نمک کمتری استفاده کند. یا مثلا ممکن است رژیم غذایی را با حذف غذاهای کم فرآوری شده و قند برنامه ریزی کنند تا به افراد دارای اضافه وزن کمک کنند.

وظایف اصلی یک متخصص تغذیه چیست؟

به عنوان یک مشاور تغذیه و سلامتی ، شما می توانید به مشتریان خود کمک کنید عادات غذایی بهتری ایجاد کنند و برنامه  هایی برای تهیه غذا ایجاد  کنند که به آنها در رسیدن به اهدافشان فراتر رود. متخصصان تغذیه به طور معمول موارد زیر را انجام می دهند:

 • در مورد تغذیه و کارهایی که می توانند برای مراجعه کننده انجام دهند توضیح می دهند
 • نیازهای بهداشتی و رژیم غذایی آنان را ارزیابی می کنند
 • برنامه های وعده های غذایی را با در نظر گرفتن هزینه و ترجیحات مشتری تهیه می کنند
 • اثرات برنامه های غذایی را ارزیابی می کنند و برنامه ها را در صورت لزوم تغییر می دهند

وظایف متخصص تغذیه

برخی از مسئولیت های دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مشاوره و ارائه یک استراتژی تغذیه ای متعادل
 • بحث و مشاوره در مورد برنامه های مدیریت وزن
 • کمک به مشتریان در اهداف تغذیه ای و ارائه یک برنامه غذایی سالم برای بهینه سازی سلامت
 • شناخت اصلاحات رفتاری مناسب و رویکردهای رژیم غذایی برای سنین و جمعیتهای مختلف

 

آیا شما مناسب متخصص تغذیه شدن هستید؟

متخصصان تغذیه شخصیت های متمایز دارند . آنها تمایل به تحقیق دارند به این معنی که اهل تفکر، درونگرا و کنجکاو، منطقی، تحلیلی و منطقی هستند. برخی از آنها نیز کارآفرین هستند؛ به این معنی که پرماجرا، جاه طلب، ادعا کننده، برون گرا، پرانرژی، مشتاق، با اعتماد به نفس و خوش بین هستند.

 

مهارت ها و خصوصیات شخصی مورد نیاز متخصص تغذیه

 • علاقه مند به علم و غذا
 • مثبت و قادر به ایجاد انگیزه در دیگران
 • قادر به درک افراد دیگر و سبک زندگی آنها
 • قادر به توضیح چیزهای پیچیده به سادگی

همچنین در موارد زیر مهارت دارند:

 • درک علم
 • مهارتهای سازمانی
 • مهارت های ارتباطی
 • مهارتهای شغلی برای کارهای خصوصی و آزاد
 • آموزش و توسعه

۱۷ اسرار تغذیه سالم به گفته متخصصین تغذیه

در زیر به برخی از مهمترین نکات تغذیه ای که متخصصین تغذیه ارائه می دهند، می پردازیم:

یک غذای سالم اضطراری داشته باشید

تا به حال چند بار پیش آمده که به علت کمبود وقت از بیرون غذا سفارش داده اید یا و یا به علت  نداشتن حوصله آشپزی طولانی، ترجیح داده اید به بیرون رفته و غذای خود را در یک رستوران صرف کنید. مطئنا خیلی برایتان اتفاق افتاده که از تعطیلات به خانه برگشته اید و دیده اید که در خانه غذا ندارید.

 پیشنهادی که متخصص تغذیه، در مورد تغذیه سالم می ده، این است که: منابعی از مواد غذایی منجمد و فریزر سالم را همیشه در دست داشته باشید. وسایلی مانند کیسه های برنج قهوه ای که زود آماده می شوند و کوئینوا ، قوطی لوبیا و سبزیجات یخ زده را ذخیره کنید تا بتوانید به راحتی یک غذای سالم را تهیه کرده و میل کنید. با وعده های غذایی ارزان و سالم که می توانید در ۲۰ دقیقه یا کمتر تهیه کنید، شروع کنید .

 

پیشنهادات متخصص تغذیه

صبح هیدراته کنید

“از خواب بیدار شوید و بلافاصله آب خنک بنوشید” متخصص تغذیه ای می گوید:: “از آنجا که هر فرآیند و واکنش شیمیایی در بدن شما به آب متکی است، این تقویت کننده با طراوت صبح باعث افزایش انرژی شما، افزایش راندمان ارگان ها، کمک به بیرون ریختن ضایعات از بدن، جلوگیری از یبوست مس شود و با درگیر کردن فضای معده شما سبب می شود از پرخوری جلوگیری شود.

این یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای سالم ماندن و شروع روز تعطیل خود انجام دهید. “

مواد غذایی را در ظروف شفاف نگهداری کنید

کارلن توماس ، متخصص تغذیه در لزبورگ ، ویرجینیا می گوید: شما با چشمان خود می خورید، از ظروف نگهدارنده شیشه ای برای گزینه های سالم مانند محصولات از قبل آماده شده، گیاهان دارویی، غلات و پروتئین های باقیمانده استفاده کنید تا در زمان گرسنه شدن آنها را بخورید..

ابتدا سبزیجات خود را بخورید

ماریسا مور، متخصص تغذیه در آتلانتا، جورجیا می گوید: ابتدا سبزیجات خود را بخورید. سبزیجات غیر نشاسته ای مانند کلم بروکلی، کلم، کدو اسپاگتی پر از عطر و طعم و فیبر هستند و طعم خوبی دارند و باعث می شوند شما احساس پر بودن و سیر شدن داشته باشید.

شکلات تیره بیشتری داشته باشید

متخصص تغذیه در شهر نیویورک می گوید: یكی از بهترین راه ها برای بهتر غذا خوردن كاهش قند است. در موادی  مانند نوشابه و دسر، شکر زیادی وجود دارد. اما در مواد غذایی سالم اینگونه نیست. شکر باید روزانه کمتر از ۲۵ گرم برای خانم ها و ۳۶ گرم در روز برای آقایان مصرف شود.

این به ترتیب معادل شش و نه قاشق چایخوری است. بنابراین برچسب ها را با هم مقایسه کرده و به دنبال غذاهایی با مواد ساده و کمترین گرم قند اضافه شده باشید. هنگامی که هوس چیز شیرین قنددار می کیند، کمی از شکلات تیره بخورید. این مورد نه تنها نیاز به شیرینی را برآورده می کنند، بلکه به دندان هایتان هم آسیب نمی زند.

 

متخصص تغذیه خوب

قبل از غذا آرام شوید

مطالعات نشان می دهد که زمانی که شما قبل از غذا استراحت کنید و ضربان قلب خود را پایین آورید، کمتر احتمال دارد که کنترل غذا خوردن خود را از دست بدهید.
سحر جکسون Blatner، یک متخصص تغذیه در شیکاگو می گوید: قبل از شروع به خوردن، دو نفس عمیق بکشید تا کمک کند آرام شوید. زمانی که آرام هستید، قطعاً تصمیمات غذایی عجولانه کمتری می گیرید و احتمال پرخوری نیز کمتر می شود.

با غذای خود ارتباط برقرار کنید

امیلی کایل، بهترین متخصص تغذیه در روچستر، نیویورک می گوید: “من همیشه به مشتریانم می گویم که سالم ترین غذایی آن است که مواد آن به طور طبیعی در طبیعت رشد کرده باشند، به همین دلیل راز غذای سالم من ساده است: یادگیری ارتباط با داستان غذایتان.

در دنیایی که غذاهای راحتی بسته بندی شده حاکم هستند، فراموش کردن چگونگی رشد، تولید  تولید بالقوه تغییر یافته، حمل به سراسر جهان بسیار آسان است.

چند دقیقه تأمل در مورد منشاء غذای ما می تواند به ما كمك كند تا بفهمیم كه چقدر غذای ما طبیعی است، چقدر ماده مغذی درون آن برای بدن ما وجود دارد و تاثیرات زیست محیطی آن چیست»

ترکیبات غذا را جابجا کنید

پاتریشیا بانان، متخصص تغذیه در لس آنجلس می گوید: “من اغلب مقادیر مواد تشکیل دهنده را برای درست کردن غذای سالم و در عین حال رضایت بخش تغییر می دهم .

” به عنوان مثال چ، به جای یک کاسه بستنی با چند توت، یک کاسه توت با یک قاشق بستنی تهیه می کنم یا به جای یک بشقاب ماکارونی با مقداری سبزیجات، من یک بشقاب سبزیجات با مقداری ماکارونی می خورم.

مخلوطی از سبزیجات بخارپز یا بو داده، با مقدار کمتری ماکارونی بسیار مفید است. این مبادله نه تنها کالری موجود در ظرف را کاهش می دهد، بلکه سبزیجات مواد مغذی مانند فیبر، پتاسیم و ویتامین A. را تأمین می کنند. “

بعد از ورزش هیدراته کنید

توبی آمیدور، متخصص تغذیه در شهر نیویورک می گوید: “من یک قوطی آب سبزیجات اصلی را بعد از یک مسابقه تنیس می نوشم تا به من کمک کند کالری کمتری را دریافت کنم.” به علاوه، من یک وعده کامل سبزیجات بدون قند استفاده می کنم. پتاسیم موجود در سیزیجات، یک ماده معدنی مهم الکترولیتی است که به عملکرد عصبی و انقباضات عضلات کمک می کند.

به بدن خود گوش دهید

کارا لیدون، یک متخصص تغذیه و معلم یوگا در بوستون می گوید: “راز تغذیه سالم من این است که به بدنم گوش می دهم تا مشخص کند چه موقع، چه چیزی و چه مقدار غذا می خواهد بخورد.” وی گفت: “با تنظیم بدنم با گوش دادن به گرسنگی، همه صداهای خارجی را خاموش کردم و به من می گفت چه باید بخورم و چه نباید بخورم و رضایت بیشتری از غذا به دست آورم. این سبک از تغذیه سالم، معروف به خوردن بصری، با عزت نفس بالاتر، بهبود سلامتی، تصور بهتر بدن و کاهش پرخوری احساسی همراه است”

نیمی از بشقاب خود را از سبزیجات پر کنید

سبزیجات سرشار از فیبر هستند و تحقیقات نشان داده است که فیبر می تواند با پر کردن معده باعث سیری شود، می گوید:” گانز، یک معلم متخصص تغذیه و یوگا در شهر نیویورک و نویسنده تغییر کوچک رژیم غذایی نمی گوید: ” با هدف پر کردن نیمی از بشقاب خود از سبزیجات سرشار از مواد مغذی، به طور خودکار کالری کمتری مصرف خواهید کرد.

در هنگام انجام فعالیت غذا نخورید

شاهزادی دیوج می گوید: “هنگامی که به فعالیت هایی مثل تماشای تلویزیون، رانندگی یا کار کردن مشغول  می شوید، احتمال زیادی می رود که بیشتر از آنچه بدن شما نیاز دارد، بخورید. “زمان کافی برای جویدن و لذت بردن از طعم دهنده ها را داشته باشید، این به جلوگیری از علائم ناخوشایند مانند نفخ، گاز و سوء هاضمه کمک می کند. غذا خوردن سالم فقط مربوط به “آنچه” می خورید نیست بلکه به “چگونه” نیز هست. بنابراین خوردن غذایی که با توجه می خورید، راهی مطمئن برای تغذیه سالم است.

گیاهان بیشتری بخورید

زنجبیل هولتین، سخنگوی سیاتل در آكادمی می گوید: ” رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان یكی از سالم ترین روش های غذا خوردن هستند؛  چه به صورت گیاهخواری و وگان و چه به صرف خوردن گوشت كمتر و گیاهان بیشتر باشد.

” مطالعات نشان می دهد که رژیم های گیاهی از جمله گیاهان وگان از نظر سلامتی مناسب هستند و ممکن است پیشگیری و درمان بیماری هایی از جمله بیماری ایسکمیک قلب، دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، انواع خاصی از سرطان و چاقی فراهم کند. این رژیم ها برای کلیه مراحل زندگی از جمله بارداری، شیردهی، شیرخوارگی، کودکی، بزرگسالی و برای ورزشکاران مناسب است. بنابراین هر کسی می تواند از رژیم غذایی سالم با گیاهان بهره مند شود.”

به دنبال میان وعده های دارای فیبر و پروتئین بروید

میاسین، متخصص تغذیه در چارلستون، کارولینای جنوبی می گوید: “وقتی نوبت به میان وعده ها می رسد، آنهایی را که فیبر و پروتئین دارند، انتخاب کنید.” وی گفت: “اینها بیشترین قدرت را دارند و می توانند تا وعده غذایی بعدی از گرسنگی جلوگیری کنند. به میوه ها، سبزیجات یا غلات سبوس دار، آجیل خام، گوشت بدون چربی و …فکر کنید. “

مواد غذایی سالم را فریز کنید

آنسه چمبلی، متخصص تغذیه در ایندیاناپولیس، ایندیانا می گوید: “فریزر بهترین دوست شما است وقتی که بتوان از آن غذای سالم به دست به دست آورد!” وی گفت: “این کمترین ابزار در آشپزخانه و بهترین گزینه برای تهیه غذا است. خوردن غذای سالم هنگامی که غذای سالم در خانه داشته باشید راحت تر است. توت فرنگی ها را می توان به طور کامل منجمد کرد و برای اسموتی های بسته بندی شده با آنتی اکسیدان استفاده کرد و …”

بشقاب خود را تمیز نکنید (متخصص تغذیه )

کتی گراهام، متخصص تغذیه بالینی در نشویل، تنسی می گوید: “اغلب ما احساس می کنیم که باید حتما بشقاب خود را تمیز کنیم و غذا را تا آخر بخوریم. با گوش دادن به نشانه های گرسنگی، توانایی ذاتی خود را در سوخت بدن تان متوجه می شود و غذای اضافع نمی خورید.

غلات کامل را به جای غلات تصویه شده بخورید

ناتالی ریززو، متخصص تغذیه ورزشی در نیویورک می گوید: “وقتی صحبت از تغذیه سالم است، همیشه توصیه می کنم غلات کامل را در رژیم غذایی خود بگنجانید.” وی گفت: “آنها از نظر فیبر و پروتئین در مقایسه با دانه های تصفیه شده بسیار بالاتر هستند و تحقیقات اولیه نشان می دهد که خوردن غلات کامل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ممکن است تأثیر مثبتی بر سلامت روده داشته باشد.

به علاوه، یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن غلات کامل به جای دانه های تصفیه شده ممکن است اندکی متابولیسم شما را تسریع کند.

۶ ویژگی که یک متخصص تغذیه خوب باید داشته باشد

همه افراد در انتخاب بهترین متخصص تغذیه، فاکتورهایی را در نظر می گیرند. اگر سما متخصص تغذیه هستید یا قصد دارید در آینده این حرفه را انتخاب نمایید باید ویژگی هایی را در خود پرورش دهید. در زیر ۶ ویژگی را که به عنوان  بهترین متخصص تغذیه باید داشته باشد، بیان کرده ایم:

 

ویژگی بهترین متخصص تغذیه

۱-در موفقیت خود به عنوان متخصص تغذیه سرمایه گذاری کنید

افراد ترجیح می دهند با یک حرفه ای کار کنند که قبلا بارها کاری را انجام داده اند و تخصص کافی کسب کرده اند تا کسی که تازه قرار است کارهایی را انجام دهد. مشتری ها مربی با دانش و تجربه می خواهند. مهارت های خود را نه تنها با خواندن در مورد تغذیه، بلکه با تمرین خوب تغذیه ، کار با مربی خود و ایجاد تجربه بالا ببرید. هرچه بیشتر بتوانید با مشتری کار کنید و بفهمید چه چیزی بهتر عمل می کند، کارآمدتر و ماهر تر خواهید شد. این روند با دانستن اصول اولیه تغذیه خوب شروع می شود .

سپس، در مورد اشتیاق خود به تغذیه و یک زندگی سالم آگاه باشید. بهترین متخصص تغذیه به آنچه انجام می دهند اعتقاد دارند و آن را با افرادی که با آنها کار می کند به اشتراک می گذارد. این به نوبه خود دیگران را ترغیب می کند که به روش های شما ایمان داشته و از دید شما حمایت کنند. یک دید مشترک باعث افزایش انگیزه – از هر دو طرف – و مشارکت موفقی می شود.

۲-با مراجعه کنندگان خود آشنا شوید

با افرادی که با آنها کار می کنید آشنا شوید و از آن در جهت درمان او استفاده کنید. بهترین متخصص تغذیه، به مراجعین خود فقط نمی گوید که چه کاری انجام دهند بلکه باید بتواند در آنها برای انجام کاری که از آنها می خواهد،  ایجاد انگیزه نماید. در حالی که شما به متخصص تغذیه،  دانش خود را به اشتراک می گذارید ، بسیار مهم است که بتوانید یک شنونده خوب هم باشید.

وقت بگذارید تا احساسات و اهداف وی را تحریک كنید. هنگامی که یک انگیزه را در آنان درک کردید، می توانید از آن در جهت کمک به وی استفاده نمایید.

قبل از تهیه یک برنامه غذایی، شروع به پرسیدن سؤال کنید و از اصول اولیه فراتر بروید. بهترین متخصص تغذیه، از بیمار خوب سوالاتی از قبیل “چرا کاهش وزن برای شما مهم است ، یا چرا شما می خواهید شروع به تغذیه سالم تر کنید؟” را از بیمارش می پرسد. هرچه سؤالات شما بهتر باشد، اطلاعات بیشتری را نیز کشف خواهید کرد و بهتر خواهید توانست مردم را به اهداف خود نزدیک کنید و نتایج کاهش وزن مورد نظر خود را مشاهده کنید.

متخصص تغذیه خوب تهران

برقراری یک ارتباط صمیمی تر باعث می شود تا مشتریان احساس اهمیت کنند و راهی عالی برای ایجاد انگیزه در آنهاست. جنبه های روانشناختی را در درمان خود پیاده کنید و برای او یادآوری هایی انجام دهید: ” ما بر روی یک رژیم غذایی سالم و یک شیوه زندگی سالم تمرکز می کنیم تا به شما در کاهش وزن کمک کند، بنابراین بازی با فرزندانتان آسان تر و کمک به شما در تهیه وعده های غذایی بهتر برای سلامتی خانواده شما خواهد بود. “

جنبه های روانشناختی خوب غذا خوردن نقش اساسی در تحقق موفقیت آمیز رژیم غذایی دارد و روش هایی وجود دارد که به مشتری شما کمک می کند تا افکار منفی مدیریت کند.

۳-با توجه به روش یادگیری هر فرد، به او آموزش دهید

وقتی کار با بیمار را شروع می کنید، به یاد داشته باشید که روش یادگیری ما انسان ها، کمی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین یک رویکرد یکسان لزوما برای همه کار نمی کند. از مشتریان خود بپرسید که چگونه آنها بهترین چیزها را یاد می گیرند. اگر آنها نمی دانند، چند روش مختلف را امتحان کنید تا ببینید که چگونه آنها پاسخ می دهند.
به عنوان مثال: شما می دانید مشتری به جای صحبت کردن، ورزش را بهتر انجام می دهد، بنابراین وقتی روی انتخاب غذای سالم تر تمرکز می کنید. به جای صحبت کردن با او در دفتر خود، با مشتری در فروشگاه مواد غذایی خود ملاقات کنید تا به انتخابهای سالم موجود اشاره کنید و به یاد داشته باشید در آموزش باید صبور باشد؛

همه با همان سرعت یاد نمی گیرندو لازم نیست همه یکباره همه چیز را بدانند. مقدار اطلاعاتی را که شما به مشتری ارائه می دهید تنظیم کنید تا سرعت یادگیری آنها را تکمیل کند و از دادن اطلاعات اصافه به وی جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها، ضروریات یک رژیم غذایی سالم (سبزیجات ، میوه و غلات کامل) را درک کرده اند.

۴- مثال خوبی باشید

اگر مشتری ها ببینند که شما به طور مداوم چیپس و آب نبات می خورید، آیا آنها اعتقادی به حرف های شما در مورد خوردن غذای سالم خواهند داشت؟ وقتی مشتری ها ببینند که شما رندگی سالمی دارید ، می خواهند بدانند که شما برای دستیابی به این روش چه کار کرده اید. بهترین روش برای اثبات جرف های شما، خود شما هستسد! موفقیت و سلامتی شما نشان می دهد که شما واقعاً می دانید چه می کنید. این می تواند برای بیماران شما بهترین انگیزه را ایجاد نماید.

متخصص تغذیه خوب بودن، همچنین بدان معنی است که مشتریان شما می توانند به شما اعتماد کنند. اگر جلسات شما بی برنامه باشد، برنامه های زیادی را تنظیم مجدد کنید یا به نظر برسد که فراموش کار هستید، مشتریان  شما چگونه می توانند  به شما اطمینان داشته باشند که می توانید به آنها در رسیدن به اهداف خود کمک کنید؟

اگر نمی توانید نسبت به آنها متعهد باشید، چرا باید شما را به عنوان مربی خود انتخاب كنند؟ اما اگر منظم هستید و مرتباً جلساتشان را قبل از رسیدن، برنامه ریزی می کنید، می دانند که آنها را جدی می گیرید. با داشتن متخصص تغذیه ای که در اهداف خود جدی است، آنها برای موفقیت انگیزه می گیرند.

۵- از تغییر نترسید

بهترین متخصص تغذیه بودن همیشه شامل یک مسیر مستقیم برای موفقیت نیست. مردم همیشه به همان سرعتی که انتظار می رود پیشرفت نمی کنند و گاهی اوقات روند می تواند متوقف شود. اگر مشتری های شما شروع به تلاش کنند، سرزنش کردن آنها به دلیل کم کاری و خوردن غذای ناسالم به وضعیت کمک نمی کند. در این مسیر برخی از مسئولیت ها را بپذیرید تا آنها احساس نکنند که تنها هستند. با هم کار کنید تا بتوانید تلاشهای خود را بهبود ببخشید.

فقط به این دلیل که همیشه کاری به یک روش انجام می شود به معنای این نیست که شما هم باید این کار را انجام دهید. اگر مشتری همیشه در انتهای روز کاری شروع به خوردن وعده های غذایی ناسالم می کند، شما می توانید بعد از کار با او ملاقات کنید تا گزینه های سالم را با هم انتخاب کنید. یا تعطیلی در روزهای یکشنبه، به این معنی نیست که اگر زمان مناسبی برای هر دوی شما باشد، نمی توانید مشتری خود را در جای دیگری ملاقات کنید.

تمایل به امتحان کردن چیزهای جدید و فراتر از روشهای “عادی” ، فرصت های بیشتری را برای پشتیبانی بیمارتان ایجاد می کند.  مهم است که به آموزش خود ادامه دهید. از روندهای فعلی پیروی کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا از تحقیقات جدیدی که به اتمام رسیده و مربوط به تناسب اندام و تغذیه است آگاه باشید.

۶-پشتیبانی از یک سبک زندگی طولانی مدت سالم

با تمرکز روی مهارتهای بیماران و نه صرفاً اهدافشان، از موفقیت بلند مدت آنان پشتیبانی کنید. توسعه مهارت ها باعث می شود تا مشتری بتواند فراتر از یک هدف اصلی حرکت کند و کار سخت خود را با سایر بخش های زندگی خود مرتبط نگه دارد.

آنها نه تنها یاد می گیرند که چطور بهتر غذا بخورند تا وزن کم کنند بلکه از یک زندگی طولانی مدت سالم و برنامه طولانی مدت که می توان به خانواده آنها منتقل کرد نیز پشتیبانی می کنند.

با تجلیل از پیشرفت های بیماران در طول مسیر، آنان را در مورد پیشرفتشان با انگیزه و هیجان نگه دارید؛ حتی اگر این پیشرف خیلی ناچیز باشد. به عنوان مربی تغذیه آنها، شما بخش مهمی از زندگی آنها می باشید و شناخت شما از آنان حتی در زمینه چیزهای کوچک، می تواند در طولانی نگه داشتن انگیزه آنان موثر باشد.

تبدیل شدن به بهترین متخصص تغذیه یک شبه اتفاق نمی افتد. برای یادگیری، چیزهای زیادی وجود دارد؛ چه از طریق آموزش و چه از طریق تجربه. بنابراین، برای مربی تغذیه حرفه ای شدن، این شش ویژگی را درخود تقویت کنید.

 

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن