متخصص قلب

بهترین متخصص قلب کودکان

متخصص قلب وعروق کیست؟

متخصص قلب و عروق یک پزشک با آموزش و مهارت ویژه در یافتن، معالجه و پیشگیری از بیماری های قلب و عروق است. پزشک جراح قلب و عروق بیمار را در مطب یا بیمارستان می ببیند، تاریخچه پزشکی وی را مرور کرده و معاینه جسمی را انجام می دهد که ممکن است شامل بررسی فشار خون، وزن، قلب، ریه ها و رگ های خون شما باشد.

برخی از مشکلات ممکن است در هنگام معاینه توسط علائم و یافته های پزشک تشخیص داده شود. ممکن است بیمار به آزمایش های اضافی مانند ECG، اشعه X یا آزمایش خون نیاز داشته باشید. سایر مشکلات به آزمایش های تخصصی تری نیاز دارند. متخصص قلب ممکن است تغییر شیوه زندگی یا دارو را توصیه کند.

 

متخصص قلب

وقتی برای معاینه سالانه به پزشک مراقبت های اولیه خود مراجعه می کنید و او وقتی نتایج آزمایش های شما را بررسی می کند، پیشنهاد می دهد که باید به یک متخصص قلب مراجعه کنید. این ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما اغلب، یک پروتکل معمول برای اطمینان از این است که قلب شما ساالم است.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که یک بیمار، به یک متخصص قلب مراجعه می کند. به عنوان مثال، یک بیمار مسن که ضربان قلب نامنظم، حمله قلبی یا نارسایی احتقانی قلب را تجربه کرده است به طور خودکار در معرض خطر عوارض بعدی است. یک پزشک عمومی، تخصص لازم برای مدیریت این شرایط را ندارد.

انواع متخصص قلب

 متخصصان قلب را نمی توان در یک گروه قرار داد. انواع مختلفی از متخصصین قلب و عروق وجود دارد. یک متخصص قلب  عمومی بر روی پیشگیری از بیماری های قلبی و روش های غیر تهاجمی در درمان بیماری های قلبی تمرکز دارد.

یک متخصص قلب و عرو مداخله ای با استفاده از روش هایی مانند آنژیوپلاستی، از انسداد شریانی و سایر مشکلات ساختاری قلب مراقبت می کند. هنگامی که عمل جراحی برای یک بیماری دارای مشکل قلبی ضروری است، این کار توسط یک جراح قلب و عروق انجام می شود.

 

متخصص قلب و عروق عمومی

متخصص قلب و عروق یک متخصص قلب است که بر روی تشخیص، پیشگیری و درمان غیر جراحی موضوعات مرتبط با قلب و ریه تمرکز دارد. هنگامی که یک بیمار به متخصص قلب و عروق ارجاع داده می شود، آزمایش های مختلفی برای تعیین ماهیت دقیق مشکل انجام می شود.

دلایل مراجعه به متخصص قلب شامل سرگیجه، ضربان قلب نامنظم، تنگی نفس، درد قفسه سینه و فشار خون بالا است. در صورتی که قبلاً دچار حمله قلبی شده اید یا سایر بیماری های مرتبط با قلب را تجربه کرده اید، ممکن است به متخصص قلب  نیز مراجعه کنید.

آزمایش های متداول مورد استفاده یک متخصص قلب شامل اکوکاردیوگرام ترانسوفاژال، تست استرس، کاتتریزاسیون و آنژیوگرام است. علاوه بر آزمایشات، یک متخصص قلب به قلب و ریه ها گوش می دهد، فشار خون را بررسی می کند و وزن و رژیم فرد را ارزیابی می کند.

شناخت تاریخچه خانواده، بخش مهمی از پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است. اگر مسائل مربوط به قلب در یک خانواده شیوع دارد، یک متخصص قلب عمومی، می تواند به بیمار داروی پیشگیری دهد و کمک کند تا از عوارض بیشتر جلوگیری کند. درمان های معمول تجویز شده توسط یک متخصص قلب شامل محدودیت در رژیم غذایی، دارو و ورزش است.

 

متخصص قلب کودکان

اگر متخصص قلب و عروق عمومی تشخیص دهد که بیمار نیاز به یک درمان تهاجمی تر مثل آنژیوپلاستی یا جراحی دارد، بیمار را به یک متخصص قلب و عروق مداخله ای یا جراح قلب ارجاع می دهد. راه برای متخصص قلب گسترده است و نیاز به وقت و انرژی زیادی دارد. علاوه بر دانشکده پزشکی، یک متخصص قلب در یک در دوره تخصصی نیز تحصیل ادامه تحصیل می دهد نا بتواند مهارت و دانش لازم را کسب کند.

برای صدور گواهینامه قلب و عروق، شما نیاز به مدرک پزشکی عمومی، نشان دادن مهارت های بالینی قلب و عروق خود و کسب نمره قبولی در آزمون صدور گواهینامه بیماری های قلبی و عروقی که توسط هیئت پزشکی اداره می شود، دارید. متخصص قلب  به طور معمول در مطب خصوصی یا در کلینیک پزشکی مشغول به کار است و در کنار پزشکان مراقبت های اولیه و سایر متخصصان فعالیت می کند.

پزشک قلب و عروق مداخله ای

اگر به یک متخصص قلب مراجعه کردید و وی تشخیص دارد که شما نیاز به چیزی بیش از دارو یا تغییر در رژیم غذایی دارید، ممکن است شما به یک متخصص قلب و عروق مداخله ای مراجعه کنید. مشابه متخصص قلب، این پزشک قلب بر روی درمان بیماری های قلبی عروقی، مشکلات ساختاری قلب و ناهنجاری های مادرزادی قلب تمرکز دارد.

به طور خاص، بیماری عروق کرونر، فشار خون بالای مقاوم، نقص سپتای دهلیزی و بیماری دریچه قلب از اختلالات شایع است که توسط این متخصص درمان می شود. در تلاش برای جلوگیری از عمل جراحی، یک متخصص قلب و عروق مداخله‌ای برای درمان این شرایط از روشهای تهاجمی تر مانند کاتتریزاسیون، استنت گذاری و آنژیوپلاستی استفاده می کنند.

هنگامی که جریان خون به قلب قطع می شود، متخصص قلب مداخله ای، از یک لوله کوچک برای باد کردن یک بادکنک در دیواره های شریانی استفاده می کند تا جریان خون را امکان پذیر کند. به این روش آنژیوپلاستی بالون گفته می شود. یک روش مشابه برای قرار دادن استنت در شریان برای گسترش دادن مسیر عبور است.

 

متخصص قلب خوب

 

متخصص قلب مداخله جراحی اصلی را انجام نمی دهند، اما آنها برای جلوگیری از ضربان قلب و کاهش شرایط نامنظم قلبی، از دستگاه های ضربان ساز و ضربان سازهای کوچک ایمپلنت استفاده می کنند. اگر لخته خون در شریان تشخیص داده شود، یک متخصص قلب و عروق مداخله ای می تواند از تکنیکی به نام ترومبکتومی کرونر برای برداشتن لخته استفاده کند.

برای فعالیت به عنوان متخصص قلب مداخله ای، شما نیاز به مجوز پزشکی عمومی دارید، آموزش رسمی کامل در قلب و عروق مداخله ای را پشت سر بگذارید و آزمون گواهینامه قلب و عروق مداخله ای را پشت سر بگذارید.

جراح قلب و عروق

جراح قلب و عروق، متخصص جراحی های چالش برانگیز شامل قلب، ریه ها و مری است. جراح قلب و عروق یک متخصص قلب است که انواع بیماری ها و اختلالات پیچیده را درمان می کند. بیماریهای شایع که توسط این متخصص درمان می شود شامل نقایص سپتوم بطنی، بیماری دریچه میترال، بیماری دریچه آئورت، بیماری عروق کرونر و نقایص سپتوم دهلیزی است.

علاوه بر نارسایی قلبی، انسداد شریان ها و دریچه های قلب از شرایط شایع است که توسط یک جراح قلب و عروق انجام می شود. یک جراح قلب و عروق نیز در مورد پیوند قلب و ریه مهارت دارد.

هماهنگی دست و چشم، توانایی مدیریت موقعیت های سخت و مهارت رهبری برای این متخصص قلب الزامی است.پیوند قلب می تواند تا ۱۶ ساعت طول بکشد، بنابراین داشتن مقاومت و تمرکز برای مدت طولانی مهم است. کار در این حرفه می تواند برای بعضی ها دلهره آور باشد.

 

بهترین متخصص قلب کرج

مناطق اصلی جراحی برای یک جراح قلب شامل جراحی عمومی قفسه سینه، پیوند قلب و ریه، جراحی مادرزادی قلب و جراحی قلب در بزرگسالان است. بعد از عمل جراحی قلب و عروق، بر مراقبت از بیمار در مراقبت های ویژه نظارت می کند. عوارض بعد از عمل جراحی شامل اختلالات سکته مغزی، عفونت و ضربان قلب است.

برای گرفتن مجوز، نیاز به شواهد آموزش رسمی، نشان دادن صلاحیت در مهارت های پیوند قل ، مجوز برای تمرین پزشکی و نمره قبولی در نارسایی قلبی پیشرفته و امتحان گواهینامه قلب و عروق دارد. یک جراح قلب و عروق در درجه اول در یک بیمارستان کار می کند، اما ممکن است بیماران را برای پیگیری در یک مطب کلینیکی ببیند.

متخصص قلب و عروق کودکان

متخصص قلب و عروق کودکان، متخصص قلب است که بر روی شرایط قلب کودکان تمرکز دارد. زمینه قلب و عروق کودکان بسیار گسترده است: از نوزادان، هنگامی که هنوز در شکم مادر خود هستند تا بزرگسالان. متخصص قلب کودکان باید از تخصص خاصی در مورد مراقبت های قلبی فشرده، سوند زدایی، قلب و عروق پیشگیرانه، نارسایی قلبی و پیوند برخوردار باشند. هنگامی که کودکان با قلبی متولد می شوند که قسمت های غیرطبیعی یا از دست رفته دارد، به آن کاردیومیوپاتی یا بیماری مادرزادی قلب گفته می شود.

 سایر مواردی که توسط این متخصص قلب درمان می شود عبارتند از:

  • سوفل قلب
  • نقص دریچه قلب
  • تنگ شدن آئورت
  • لخته شدن خون

 اغلب، متخصص قلب کودکان، مدتها قبل از تولد کودک از این مشکل آگاه می شوند. سونوگرافی و سایر آزمایشهای قبل از زایمان، شرایط احتمالی مربوط به قلب را که برخی از نوزادان متولد نشده با آنها روبرو هستند، روشن می کند. یک متخصص قلب کودکان باید بلافاصله هنگام تولد کودک آماده پاسخگویی با فوریت و گاهی اوقات، جراحی باشد.

 

متخصص قلب تهران

 

هنگامی که کودکان به دلیل وجود مشکل قلبی به بهترین متخصص قلب و عروق کودکان مراجعه می کنند، این متخصص باید بتواند با کودک ارنباط برقرار کند. به همین ترتیب، ایجاد رابطه با خانواده کودک، بخش مهمی از کار وی است. والدین تصمیم گیرنده در مورد دوره عمل برای کودک هستند، بنابراین متخصص قلب اطفال باید بتواند به روشنی بهترین راه حل این مشکل را برای آنان شرح دهد.

متخصص قلب و عروق کودکان اغلب با تیمی از متخصصان پزشکی همکاری می کند، از جمله: یک متخصص تغذیه ، مددکار اجتماعی، کاردرمانی، پرستاران  و یک داروساز.

 در مراحل اولیه تشخیصی کودک ، معمول است که یک متخصص قلب و عروق کودکان با تیمی از متخصصان همکاری کنند تا بهترین مسیر عمل را تعیین کنند. توانایی کار به عنوان تیم و خدمت به عنوان رهبر در ایجاد یک برنامه مراقبت از کودک مهم است.

حقوق متخصص قلب

دستمزد متخصصان قلب براساس تخصص متفاوت است. در سال ۲۰۱۸ ، یک متخصص قلب مداخله ای بالاترین حقوق شروع را ، در میان پزشکان ، ۵۹۰،۰۰۰ دلار بدست آورد. دستمزد متخصصان قلب و عروق رو به افزایش است. در سال ۲۰۱۸ متوسط ​​حقوق سالانه یک متخصص قلب  از ۱۳،۰۰۰ دلار به ۴۲۳۰۰۰ دلار افزایش یافت. جراحان قلب و عروق ۴۷۱،۱۳۷ دلار درآمد داشتند و متخصص قلب کودکان ۲۶۶۳۹۸ دلار درآمد کسب کردند.

بهترین متخصص قلب

 مراجعه به بهترین متخصص قلب، تشخیص دقیق تری را ارائه می دهد و او می تواند یک دوره درمانی ارائه دهد که می تواند نتایج مثبتی در زندگی شما داشته باشد. یک متخصص قلب می تواند برای جلوگیری از حادثه مرتبط با قلب، درمان پیشگیرانه ای ارائه دهد. اگر کلسترول بالایی دارید، دیابتی هستید، فشار خون زیادی دارید، اضافه وزن دارید یا سیگاری هستید، احتمال ابتلا به مشکلات قلبی را دارید.

سابقه خانوادگی شاخص مهمی است که می تواند شما را در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار دهد. به عنوان مثال، اگر شخصی در خانواده شما حمله قلبی را تجربه کرده باشد، مراجعه به بهترین متخصص قلب می تواند مانع تکرار شدن سرنوشت او برای شما گردد. غالباً، زنان باردار که فشار خون بسیار بالایی دارند یا دیابت دارند می توانند عوارض قلبی داشته باشند.

کودکانی که مشکلات قلبی را تجربه می کنند به بهترین متخصص قلب اطفال ارجاع داده می شود که برای حل این مشکل دانش تخصصی ارائه می دهند. ممکن است به اندازه ۱۶ سال طول بکشد تا فرد در این رمینه  تخصص و مهارت پیدا کند و به بهترین متخصص قلب تبدیل شود.

 

متخصص قلب چه آزمایشاتی را تجویز می کند؟

هنگامی که یک پزشک مراقبت های اولیه نسبت به قلب بیمار نگرانی دارد، مانند وقتی که سوفل قلب تشخیص داده می شود یا بیماران از دردهای قفسه سینه شکایت می کنند، آزمایش ها اغلب توسط بهترین متخصص قلب انجام می شود.

علاوه بر بررسی فشار خون، ظرفیت و وزن ریه ها، متخصص قلب  آزمایشات دیگری را نیز انجام می دهد که می تواند شامل اکوکاردیوگرام باشد که تصویر را از قلب با امواج صوتی برای مشاهده عملکرد و ساختار آن می گیرد.

 

بهترین متخصص قلب کودکان

یک آزمایش استرس برای اندازه گیری استقامت یا سوند قلبی تجویز می کند. برای کاتتریزاسیون قلبی نیاز است تا پزشک یک لوله کوچک را در نزدیکی قلب بیمار وارد کند تا انسداد را برطرف کند یا ظاهر بهتری داشته باشد. پس از یافته های متخصص قلب و عروق ، یک طرح درمانی در نظر گرفته می شود.

مشاوره پیشگیری توسط متخصص قلب

در مواردی که بیماران تعدادی از عوامل خطرناک بیماریهای قلبی را نشان می دهند، ممکن است به متخصص قلب ارجاع داده شوند. بیمارانی که سابقه خانوادگی از مشکلات قلبی، دیابت، کلسترول بالا یا فشار خون بالا دارند، اغلب برای مشاوره پیشگیری به متخصص قلب مراجعه می کنند. متخصص قلب و عروق در زمینه پیشگیری می توانند پیشنهاداتی را برای رژیم، ورزش و کاهش استرس ارائه دهند که هدف اصلی جلوگیری از عوارض قلبی بیشتر است.

 

عمل جراحی توسط جراح قلب

جراحان قلب و عروق ممکن است در مواردی که بیماران دچار انسداد شریان گسترده شده اند، مورد نیاز باشند. متخصص قلب جراحی با انجام روشهای پیچیده ای که شامل مسیر برگشت مجدد جریان خون از طریق سایر شریان ها برای عبور از انسداد است، کمک می کند. آنها غالباً از قسمت دیگری از بدن رگ یا شریان می گیرند و آن را به قلب وصل می کنند تا شریان مسدود شده را دور بزند. جراحان قلب و عروق همچنین اقدام به رفع نقایص هنگام تولد یا ترمیم دریچه های قلبی آسیب دیده می کنند.

 

انژیوگرافی متخصص قلب

انواع متخصص قلب بر اساس نقش و تخصص آنها

قلب و عروق یک شاخه خاص پزشکی داخلی است. پزشک متخصص قلب به عنوان متخصص قلب  شناخته می شود. در ابتدا ، عمل قلب و عروق از طریق برنامه اقامت داخلی پزشکی انجام می شود. پس از اتمام آن برنامه ، فرد برای بدست آوردن آموزش های تخصصی تر که در آن تصمیم می گیرد نوع قلب شناسی را بخواهد می تواند در برنامه کمک هزینه کند ، شرکت می کند.

نقش متخصص قلب و عروق ، ارائه مراقبت های بهداشتی در تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های سیستم قلبی و عروقی از جمله شریان ها است. زمینه های مختلف قلب و عروق وجود دارد. اما باید فهمید که متخصص قلب و عروق جراح نیست. کسی که عمل جراحی قلب باز را انجام می دهد ، به عنوان جراحان قلب و قفسه سینه شناخته می شود. متخصص قلب نیست.

انواع مختلفی از متخصص قلب و عروق وجود دارد. در درجه اول ، چهار نوع متخصص قلب و عروق با توجه به صلاحیت و زمینه تحصیل آنها وجود دارد. اینها هستند:

۱) متخصص قلب و عروق غیر تهاجمی

۲) متخصص قلب و عروق تهاجمی ، بدون مداخله

۳) متخصص قلب و عروق مداخله ای

۴) الکتروفیزیولوژیست ها (EP)

۱) متخصص قلب و عروق غیر تهاجمی

متخصص قلب  غیر تهاجمی بیشتر درمطب مستقر هستند. نقش آنها دیدن بیماران به منظور پیشگیری و مدیریت مشکلات مرتبط با قلب است. یک متخصص قلب غیر تهاجمی به طور متوسط ​​۲۵ تا ۳۰ بیمار در روز می بیند. آنها عمدتاً آزمایش های تشخیصی را انجام می دهند تا مشکلات قلبی را پیدا کنند. بسته به نتایج آزمایش، متخصص قلب  غیر تهاجمی دارو درمانی یا برنامه رژیم غذایی را تجویز می کند و یا حتی به دنبال یک عمل جراحی می رود. متخصص قلب غیر تهاجمی همچنین می تواند بیمار را به پزشک دیگری ارجاع دهد.

 

۲) متخصص قلب تهاجمی، بدون مداخله

کار یک متخصص قلب تهاجمی شامل همه کارهای یک متخصص قلب غیر تهاجمی و کمی بیشتر است. متخصص قلب تهاجمی در درجه اول در آزمایشگاههای قلب کار می کند. آنها در انجام روشهای تشخیصی معروف به كاتتریزاسیون قلبی كه باعث انسداد شریانها می شود، آموزش دیده اند. این نوع متخصص قلب  وقت خود را در مطب و “آزمایشگاه کاتتریزاسیون” می گذراند

۳) متخصص قلب و عروق مداخله ای

این نوع متخصص قلب می تواند درمانها و روشهای پیشرفته تری را در مقایسه با متخصص قلب و عروق تهاجمی و غیر تهاجمی انجام دهد. متخصص قلب و عروق مداخلهای، بیشتر وقت خود را در بیمارستان انجام می گذراند که باز کرن شریان های مسدود شده آنژیوپلاستی بالون یا حتی قرار دادن استنت مش کوچک در شریان ها را انجام می د هند.

 

۴) الکتروفیزیولوژیست ها (EP)

الکتروفیزیولوژی شاخه دیگری از قلب و عروق است که تأثیرات بیولوژیکی الکتریکی قلب است که سرعت ضربان قلب فرد را کنترل می کند. لحظه ای که نبض های الکتریکی عملکرد صحیح را متوقف می کنند ، بیماری کشنده و درمان نشده مشابه آریتمی قلب است. چندی پیش، قرار دادن ضربان ساز تنها گزینه ای برای اصلاح بی نظمی قلب بود. معرفی الکتروفیزیولوژی، استفاده از ضربان ساز را کاهش داده است.

.

 

چه زمانی می توانم یک متخصص قلب را ببینم؟

اگر پزشک عمومی پزشک شما احساس کند که ممکن است شما یک بیماری قلبی مهم یا قلبی داشته باشید ، او اغلب برای کمک به پزشک  قلب تماس می گیرد. علائمی مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه و یا طلسم سرگیجه اغلب به آزمایش ویژه نیاز دارند. گاهی اوقات سوفل قلب یا تغییرات ECG نیاز به ارزیابی متخصص قلب دارد. متخصص قلب به افراد مبتلا به بیماری قلب کمک می کند تا به زندگی کامل و مفید برگردند.

 

متخصص قلب و عروق

پزشکان قلب همچنین درمورد خطرات بیماری های قلبی و نحوه پیشگیری از آن ، به بیماران مشاوره می دهند. از همه مهمتر ، بهترین متخصص قلب در معالجه حملات قلبی ، نارسایی قلبی و اختلالات جدی در ریتم قلب نقش دارند. مهارت و آموزش آنها برای تصمیماتی که شامل رویه هایی از جمله سوند قلبی ، آنژیوپلاستی بالون یا جراحی قلب باشد مورد نیاز است.

متخصص قلب و عروق چه نوع آزمایشاتی را ممکن است توصیه یا انجام دهد؟

اکوکاردیوگرام: تصویری از موج صدا برای بررسی ساختار و عملکرد قلب

نوار قلب: ضبط ریتم قلب غیر طبیعی

تست ورزش : مطالعه ای برای اندازه گیری عملکرد و محدودیت های قلب

کاتتریزاسیون: تستی که در آن یک لوله کوچک در قلب قرار می دهند تا عکس بگیرد تا به نحوه کار قلب، بررسی سیستم الکتریکی یا به رفع انسداد کمک کند.

 

آیا همه انواع متخصصین قلب و عروق، کاتتریزاسیون قلبی را انجام می دهند؟

خیر. بسیاری از متخصصان قلب در این تکنیک بطور ویژه آموزش دیده اند، اما برخی دیگر در تشخیص، عملکرد و تفسیر اکوکاردیوگرام، نوار قلب و آزمایشات تست ورزش تخصص دارند.

 

همکاری پزشک قلب  با سایر پزشکان در مراقبت از بیمار

متخصص قلب معمولاً به عنوان مشاور سایر پزشکان عمل می کند. پزشک شما ممکن است یک متخصص قلب را توصیه کند یا شما خودتان یکی را انتخاب کنید. با پیشبرد مراقبت های قلبی، متخصص قلب شما، مراقبت های پزشکی شما را راهنمایی می کند و آزمایشات و معالجه را با پزشکان و پرستارانی که مراقب شما هستند برنامه ریزی می کند.

 

متخصصان قلب و عروق در کجا کار می کنند؟

آنها ممکن است به شیوه های خصوصی یا گروهی کار کنند. بسیاری از متخصصان قلب و عروق با علاقه به تدریس ویژه در دانشگاههایی فعالیت می کنند که وظایف آنها شامل تحقیق و مراقبت از بیمار نیز می باشد. پزشک قلب و عروق در بیمارستان ها نیز کار می کنند.

 

محل کار متخصص قلب و عروق

۹ برنامه برتر متخصص قلب و عروق که هر دکتر قلب باید داشته باشد

برای اینکه بهترین متخصص قلب شوید، باید از نظر علمی قوی باشید و درک عمیقی از سیستم قلبی و عروقی و گردش خون داشته باشید.

یک پزشک قلب ، وظیفه انجام روشهای مختلف بالینی مانند سوند زدایی روتین قلب، آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی، ضربان ساز، قرار دادن دفیبریلاتور قابل کاشت و موارد دیگر را بر عهده خواهد داشت. متخصص  متعهد است که با آزمایش، تشخیص و ایجاد برنامه های درمانی مؤثر برای اختلالات قلبی عروقی، در زندگی بیماران ایجاد تغییر کنند.

پزشک متخصص یک روند طولانی و پیچیده است، اما با کار سخت، عزم و برنامه های مطالعه مؤثر، می توان به این هداف شغلی رسید. این که آیا شما می خواهید یک جراح قلب و عروق ، اکوکاردیولوژیست، نارسایی قلبی، متخصصین قلب پیوند یا هر حرفه دیگری در زمینه قلبی عروقی باشید،  ۹ بهترین برنامه قلب و عروق وجود دارد که هر دانشجوی آینده ای باید از آن استفاده کند:

CathSource

CathSource یک برنامه عالی برای دانشجویان پزشکی، متخصص قلب مداخله ای است که اطلاعات زیاد، قابل اعتماد و مفصل را در مورد مضرات آنژیوگرافی ارائه می دهد. CathSource بیش از ۶۵ تصویر، ۳۰+ فیلم آموزنده ، فرمول های همودینامیک، جداول و بررسی ادبیات پزشکی بیمار را در اختیار شما قرار می دهد. این یک برنامه عالی است که به شما در درک آسیب شناسی قلبی عروقی، آنژیوگرافی و همودینامیک کمک می کند.

HeartDecide

HeartDecide یکی از بهترین برنامه های قلب و عروق است که انیمیشن های سه بعدی از قلب، شرایط قلبی و عروقی و درمان را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر ارائه تصاویر سه بعدی از آناتومی قلب، این برنامه همچنین دارای فیلم های جراحی از روش های مختلف قلبی عروقی و روشهای بالینی است. هدف نهایی ایجاد این برنامه ارائه اطلاعات دقیق در مورد بیماریهای خاص قلبی به متخصصان مراقبت های بهداشتی است.

تشخیص شما

هدف از این برنامه بهبود توانایی دانشجویان پزشکی و پزشکان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص دقیق یک بیماری است. این برنامه، توضیحات مفصل و حقایق مربوط به اختلالات مختلف پزشکی را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه بیش از ۴۰۰ مورد را پوشش می دهد و هر مورد با استدلال تشخیص دقیق شرح می شود.

متخصص قلب و عروق

این برنامه عالی است که به دانشجویان دانشکده پزشکی کمک می کند تا بر مفاهیم قلبی عروقی مسلط شوند. با کمک Cardiology Mnemonics، پزشکی بالینی، پزشکی داخلی، صداهای قلبی ریوی، صداهای قلب، صداهای تنفسی و مفاهیم مختلف دیگر را فرا خواهید گرفت.

 

بهترین متخصص قلب و عروق

قلب وعروق بالینی

این برنامه، یک ابزار یادگیری عالی برای دانشجویان پزشکی و پزشک قلب است که تمام جوانب قلب را در بر می گیرد. از نارسایی قلبی تا تظاهرات بالینی اختلالات قلبی، اختلالات مادرزادی قلب گرفته تا بیماریهای قلبی پریکارد، تب روماتیسمی تا آمبولی ریوی، فشار خون سیستمیک و ریوی گرفته تا آریتمی.

 

CardioMRI

اگر علاقه مند به دنبال شغلی در قلب شناسی Computing Tomography / Resonance Imaging هستید ، باید CardioMRI را بارگیری کنید. این یک برنامه عالی برای دانشجویان پزشکی است که به آنها کمک می کند یاد بگیرند چگونه تشخیص غیر تهاجمی دهند و مدیریت بالینی بیماری های قلبی را انجام دهند. این برنامه یادگیری اصول قلب و عروق MRI را برای دانش آموزان آسان تر کرده و به آنها می آموزد که چگونه عکس های تفصیلی از سه اتاق قلب را برای تشخیص علائم و علائم بیماری های مختلف قلبی عروقی مانند کاردیت، کاردیومیوپاتی، بیماری های دریچه وعروق کرونر بخوانند.

AnticoagEvaluator

این برنامه به متخصص قلب کمک می کند تا در مورد درمان ضد ترومبوتیک، تصمیم گیری آگاهانه داشته باشید. این به شما کمک می کند تا عملکرد کلیه بیمار و خطر سکته مغزی ایسکمیک را محاسبه کرده و در مورد درمان ضد ترومبوتیک برای بیماران مبتلا به فاقد دریچه خود، تصمیمات آگاهانه بگیرید.

 

اورژانس قلب و عروق

این یکی از بهترین برنامه های قلب و عروق است که دانشجویان را برای شرایط اورژانس قلب و عروق آماده می کند. با کمک حالات قلبی شبیه سازی شده، دانش آموزان یاد می گیرند چگونه درمان ورم ریوی، بحران فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی، شوک کاردیوژنیک، سندرم حاد عروق کرونر، سکته مغزی، آستیولی و اختلالات مختلف مربوط به قلب را بیاموزند. این برنامه همچنین به شما در یادگیری روشهای درمانی و داروهایی که باید در چنین شرایط اضطراری استفاده شود ، کمک می کند.

 

جراح قلب

کاردیو ویژوال

این یکی از بهترین برنامه های قلب و عروق است که بهترین برنامه برای بیماری های قلبی در سال ۲۰۱۸ توسط Healthline Media اهدا شد. برنامه سلامت قلب تعاملی چندرسانه ای یک کتابخانه جامع از گرافیک های تعاملی و بیش از ۲۰۰ فیلم قلب و گردش خون را ارائه می دهد و دانش آموزان را در مورد همه جنبه های اختلالات مرتبط با قلب، عوامل خطر، گزینه های درمانی و موارد دیگر به دانش آموزان ارائه می دهد. بهترین قسمت استفاده از این برنامه این است که به طور مرتب با جدیدترین فیلمهای مربوط به درمانهای جدید و روشهای بالینی به روز می شود که به دانشجویان و پزشکان اجازه می دهد تا از آخرین اتفاقات در زمینه قلب و عروق باخبر شوند.

CardioSmart Explorer

برنامه Cardio Smart Heart Explorer به منظور ارائه گرافیک با وضوح بالا و انیمیشن های قلبی ساخته شده است که به دانشجویان  و پزشکان کمک می کند مشکلات قلبی عروقی و بهترین گزینه های درمانی را بررسی کنند. این برنامه به شما کمک می کند قلب ضرب و شتم ۳D متحرک را کشف کنید تا آناتومی عضلات قلب را به وضوح درک کنید.

افکار نهایی

این برنامه ها به دانشجویان پزشکی کمک می کند تا سیستم قلب و عروق، اختلالات مربوط به قلب و گزینه های درمانی پیشرفته را به وضوح درک کنند. با رعایت برنامه های آموزنده فوق، دانشجویان می توانند مهارت های قلب و عروق خود را ارتقا  دهند که در نهایت آنها را قادر به ارائه مراقبت عالی از بیمار می کند.

چهار نفر که باید یک متخصص قلب را به منظور پیشگیری ببینند

مراقبت های پیشگیرانه از بیماری های قلبی باید اصلی برای همه، به ویژه افراد در معرض خطر بیشتر برای بیماری های قلبی باشد. چهار دسته اصلی افراد وجود دارند که بیشتر از همه از این پیشگیری ها سود می برند. بیایید بدانیم که چرا افراد در این چهار گروه در معرض خطر بیشتری هستند و چگونه می توان به بهبود سلامت قلب آنها کمک کرد یا از بیماری قلبی آنان به طور کلی جلوگیری کرد.

 

جراحی متخصص قلب

  1. سابقه خانوادگی شدید در مورد بیماری های قلبی

افراد در این گروه ممکن است دارای مشکلات ژنی باشند که با آنها به دنیا آمده اند، حتی اگر درست بخورند و به طور مرتب ورزش کنند، خطر حمله قلبی در آنان زیاد است. افراد با سابقه خانوادگی قوی در مورد بیماری های قلبی، به ویژه در والدین و خواهر و برادر، باید با استفاده از آزمایش خون پیشرفته، مورد معاینه قرار گیرند. اغلب، آنها را با آزمایش های تصویربرداری رگ های خونی، مانند اسکن کلسیم عروق کرونر، غربال می کنند تا بهتر تشخیص دهند که آیا آنها همان الگوی خانوادگی خود را با بیماری قلبی به ارث برده اند یا خیر.

وقتی این بیماران به دیدن متخصص می روند، تحت معاینه قرار می گیرند. پزشک مراقبت های اولیه آنها ممکن است به آنها اطمینان داده باشد که هیچ نگرانی برای آنها وجود ندارد زیرا کلسترول و فشار خون آنها در حد طبیعی است. متأسفانه ، اگرچه افراد این گروه معمولاً از سابقه خانوادگی خود در مورد بیماری های قلبی آگاه هستند، اما ممکن است فکر کنند این خطر برای آنها اعمال نمی شود.

اگر متخصصان قبل از بروز بیماری، یک جهش ژنتیکی را غربالگری کرده و کشف کنند، می توانند خطر بیمار و خطر سایر افراد خانواده که ممکن است جهش را نیز داشته باشند، کاهش دهند. در حقیقت، آنان  با متخصص قلب کودکان در بهداشت کودکان همکاری می کنند تا مطمئن شوند بچه هایی که این جهش ها را حمل می کنند با ابزاری برای پیشبرد شیوه زندگی سالم قلب تنظیم شده اند.

 متخصصین  به این افراد کمک خواهد کرد تا تعیین کنند که کدام آزمایشها واقعاً مورد نیاز هستند و یک برنامه درمانی تنظیم کنند؛ از جمله اصلاحات در شیوه زندگی و داروهای بالقوه که می تواند خطر حمله قلبی و سایر شرایط قلبی را کاهش دهد.

  1. سابقه شخصی بیماری قلبی در سنین پایین

حمله قلبی یا سکته مغزی در سنین جوانی امری غیرمعمول است. ما نباید در افراد جوانتر از اواسط دهه ۶۰ شاهد حمله قلبی باشیم. هنوز افراد زیادی را در دهه های ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ می بینیم که بیماری قلبی دارند و همانطور که در بالا ذکر شد ، این افراد سابقه بیماری قلبی را در خانواده های خود داشته اند.

در این بیماران جوان، برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و آسیب بیشتر، باید در بیرون از آن فکر کنیم. دلایل بیماری های قلبی می تواند بسیار متفاوت باشد ، بنابراین رویکرد درمانی باید برای هر بیمار خاص باشد. رویکرد “معمول” در مدیریت بیماری های قلبی – درمان استاندارد و آزمایش – به اندازه کافی خوب نیست زیرا بیماری های قلبی آنها از الگوی معمول پیروی نمی کند.

 

سکته متخصص قلب

بیماران مبتلا به بیماری قلبی در اوایل سن معمولاً نیاز به مراقبت تهاجمی بیشتری دارند. برخی اوقات باید عوامل دیگری بررسی شوند و آزمایش های بیشتری انجام شوند تا علت بیماری آنها مشخص شود. پزشکان، اغلب از درمان های جدید یا مفاهیم نوظهور برای مدیریت فاکتور ریسک استفاده می کنند که مبتنی بر جدیدترین علوم و تحقیقات است.

اگر فردی در مردان دچار سکته قلبی یا سکته مغزی جوانتر از ۵۵ سال یا سکته مغزی کمتر از ۶۵ سال شد، اعضای خانواده آنها باید در نظر داشته باشند که یک دکتر قلب  را برای پیشگیری ملاقات کنند. دکتر قلب می تواند خطر بیماری های قلبی آنها را ارزیابی کرده و سپس طرحی برای غربالگری منظم و کاهش ریسک ارائه دهد.

  1. اختلالات قابل توجه کلسترول

افراد این گروه غالباً دارای کلسترول بسیار بالایی هستند که با تغییر شیوه زندگی یا تغییر رژیم غذایی، نمی توان آنها را کاهش داد.

یکی از دلایل کلسترول یک اختلال ژنتیکی به نام هایپر کلسترول خانوادگی (FH) است . افرادی که مبتلا به FH هستند جهشی دارند که باعث کلسترول بسیار بالا و حملات قلبی در سنین پایین می شوند. دو پزشک UT جنوب غربی، دکتر جوزف ال گلدشتاین  و دکتر مایکل س. براون ، MD برای کشف این جهش و تحقیقات خود در مورد آن برنده جایزه نوبل شدند.

تجربه پزشکان در مورد اختلالات کلسترول به آنان این امکان را می دهد تا رویکردهای متفاوتی برای مراقبت ارائه دهند. می توانیم با دستیابی به داروهای جدید که برای کاهش کلسترول ایجاد می شوند، درمان زودتر و تهاجمی تر را ارائه داد.

۴- عوامل خطر کنترل چندگانه

افراد این گروه، از عوامل خطرزا برای بیماری های قلبی برخوردارند: فشار خون بالای کنترل نشده، قند خون بالا یا دیابت، چاقی، سیگار کشیدن، رژیم غذایی ناسالم وعدم ورزش. هر یک به خودی خود یک عامل خطر است  اما هنگامی که آنها با هم یکجا جمع می شوند، پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی برای بیماران پیچیده تر می شود.

افرادی که دارای چندین عامل خطر بیماری قلبی هستند، به تیمی از پزشکان نیاز دارند تا به آنها کمک کنند تا همه تغییرات لازم را انجام دهند. یک معاینه فیزیکی در سال کافی نیست و یک دکتر به تنهایی نمی تواند همه این تغییرات را مدیریت کند.

 

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن