مراحل انجام کاشت ابرو چیست

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

مراحل انجام کاشت ابرو چیست: برای بسیاری از افراد کاشت ابرو فرایندی ابهام آمیز است چراکه اطلاعات زیادی در خصوص آن ندارند و کنجکاوند که بدانند چه اتفاق هایی در فرایند کاشت رخ می دهد و پزشک متخصص چگونه جراحی را انجام می دهد و دائما می پرسند مراحل انجام کاشت ابرو چیست؟ توجه داشته باشید، زمانی که اقدام به انجام جراحی کاشت ابرو بگیرید و سپس برای مشورت با پزشک به مطب مراجعه کنید، تا حدودی با فرایند جراحی آشا خواهید شد. در اینجا قصد داریم که شما را با چگونگی انجام کاشت ابرو آسنا کنیم.

نحوه کاشت ابرو

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

فاکتور هایی وجود دارند که روش و نحوه کاشت را مشخص می کنند که عبارت اند از: نوع صورت و اجزای آن، حالت قوس ابرو، ضخامت و پرپشتی موی ابروی موجود، ضخامت، رنگ، بافت و جعد یا پیچ و خم موی محل اهدا، فاصله بین دو ابرو و طول آنها و سرانجام اهداف و انتظارات بیمار از عمل کاشت ابرو. تیم چند نفره ای جراحی را انجام می دهند که شامل پزشک و ستیارانش می شود که  وسایل و تجهیزات مورد نیاز را ضدعفونی می کنند. لازم است بدانید که آن دسته از افرادی که وسایل مورد نیاز را بر روی میز قرار داده اند، در صورت نیاز به پزشک کمک  هم می کنند اما در نهایت این پزشک است که از مهارت کافی برخوردار است. موهای کاشته شده لازم است که از دوام و استقامت کافی برخوردار باشند و بیمار نیاز به مراجعه مجدد برای ترمیم نداشته باشد. از سوی دیگر نیز ابروهای کاشته شده باید کاملا طبیعی جلوه کنند تا ظاهر بیمار زشت و مصنوعی نباشد. عوامل بسیار زیادی در نتیجه نهایی جراحی هائز اهمیت هستند که وسایل و تجهیزات مورد استفاده در عمل از مهم ترین آنها به حساب می آیند. بنا بر همین علت توصیه می شود که از وسایلی استفاده شود که با استانداردهای دنیا پیش رفته و دخالت دست در آنها کاهش یافته باشد.

لازم است بدانید که کاشت ابرو به روش FUE یکی از متد های کاست می باشد که در آن می توان به تعداد مورد نیاز، موهای ابرو را کاشت. در این روش دستگاه هایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود کاملا مکانیزه و اتوماتیک هستند.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

 ضعیف شدن و ریختن ریشه موی ابروها به‌خاطر برداشتن مکرر ابروها با موچین از رایج ترین مواردی است که فرد در نهایت به کاشت ابرو روی می اورد که در درازمدت سبب نازک شدن و از بین رفتن دائمی آنها می‌شود. با این حال روش پیوند و کاشت به افراد زیر بیشتر از بقیه توصیه می‌شود:

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

  •  این روش بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که ابروهای کم پشت دارند.
  •  افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته این روش را امتحان می‌کنند.
  • خانم‌هایی که شکل ابروهای‌شان زیبا نیست و دائم با قلمو یا مدادهای ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای‌شان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.
  •  خانم‌هایی که قبلا تاتوی ابرو کرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‏های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
  •  عده‌ای که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند هم برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.

 

مزایای استفاده از کاشت ابرو 

ظاهر تغییر شکل یافته ابروها را برای همیشه خواهید داشت.

به افرادی که ابرویشان را به دلایلی مانند زخم شدگی، سوختگی، بالارفتن سن، کم کاری تیروئید و… از دست داده اند کمک می کند تا حس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشند.

این روش در مقایسه با روشهایی مانند تتو کردن ابرو، بهترین انتخاب است و به نتایج طبیعی تری از لحاظ ظاهری می رسند.

با این روش از موهای خود شما استفاده می شود و ابروهایتان طبیعی تر بنظر خواهد رسید.

ابروهای جدید می تواند به چهره شما زیبایی بدهد.

این روش اصولا روشی با بیشترین ایمنی است.

این روش نتایج طولانی مدتی دارد.

به افرادی که مستعد از دست دادن ابرو هستند این امکان را می دهد تا ابروهایی با قوس پرپشت داشته باشند.

در این روش جای زخم بجا مانده قابل دیدن نیست و تنها چند روز پس از عمل جای زخم مشخص است که پس از چند روز محو می شود. 

درمان خارش ابرو بعد از کاشت

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

به طور کلی عارضه خارش ابرو بعد از کاشت مشکل خاص و خطرناکی نیست و کاملا طبیعیست پس جای هیچ نگرانی نیست و به احتمال زیاد، خود به خود برطرف خواهد شد . لازم است که به مدت ۵ الی ۷ روز، از خارش محلی که کاشت انجام شده است، اجتناب کنید چراکه احتمال بیرون زدن موهای پیوندی و آسیب دیدگی آنها زیاد خواهد بود.

در  جهت کاهش حس خارش و درمان آن می توان از سرم شست و شو استفاده کرد، کافی است محل پیوند را با سرم مرطوب نگه داشت و از داروهای ضد خارش و آنتی باکتریال تجویزی پزشک جراح استفاده کرد، بدین ترتیب حس خارش سریع تر برطرف خواهد شد. در صورتی که محل پیوند دچار خارش شدید شد، این به معنی عفونت کردن محل پیوند است و لازم است هرچه سریعتر به پزشک معالج مراجعه کنید.

 

 مراحل انجام کاشت ابرو چیست؟

بررسی و معاینه بیمار

جلسه مشاوره از اولین مراحل و اقدامات کاشت ابرو به حساب می آید. در این جلسه به برریب، مشورت و معاینه توسط پزشک می پردازند. در این جلسه بیمار علاوه بر بیان مشکل خود، انتظارات خود از جراحی را هم بیان می کند و در نهایت پزشک در خصوص روش مورد نظر جراحی و نتیجه نهایی نظر خود را بیان می کند.

طراحی ابرو

طراحی ابرو در واقع پیش بینی نتیجه نهایی است. زمانی که متخصص کاشت مو ابروی بیمار را با استفاده از مداد ابرو طراحی می کند، بیمار را در جریان نحوه درمان و نتیجه قراره می دهد. در صورتی که بیمار نسبت به طرح مورد نظر پزشک رضایت نداشته باشد می تواند در این مرحله آن را تغییر و مطابق میل خود طرح ارائه دهد.

مراحل انجام کاشت ابرو چیست

برداشت ابرو

جلسه درمان، بعد از تصمیم گیری نهایی بیمار و پزشک در مرحله دوم مشخص می شود. در این مرحله، ابتدا ناحیه مورد نظری که قرار است از آن مو برای کاشت ابرو برداشته شود تعیین می شود و بعد با استفاده از داروهای موضعی بی حس سپس از فولیکولهای مو از ناحیه مورد نظر برداشته می شود. یکی از نکاتی که در این مرحله نباید فراموش شود، استفاده از ابزارهای بسیار ظریف است به این خاطر که کمترین میزان برش و در نتیجه زخم ایجاد شود. به منظور کاشت ابرو معمولا از ناحیه پشت گوش بیمار گرافت دریافت می شود که باید زخم ایجاد شده، کم و قابل ترمیم باشد.

کاشت ابرو

پس از برداشت گرافت ها ، در یک فضای کاملا بهداشتی از آنها نگهداری می شوند. در این فاصله پزشک به بررسی ابروی بیمار می پردازد و آن را با استفاده از داروهای موضعی بی حس می کند. کاشت و پیوند گرافت های مو در این ناحیه با توجه به طرح از پیش طراحی شده صورت می گیرد.بین ۲ الی ۳ ساعت زمان به منظور کاشت ابرو نیاز است که در این مدت دقت پزشک و توجه او اهمیت و نقش بسیار حیاتی را در نتیجه نهایی به عهده دارد.

بهبودی بیمار

پس از اتمام کاشت ابرو، بیمار مرخص خواهد شد که به منظور رسیدن به نتیجه ای مطلوب لازم است که حتما  تمامی توصیه ها و تجویزات پزشک را رعایت کند. ممکن است تا چند روز اول در ناحیه ابرو شاهد قرمزی و تورم باشید ولی اصلا جای نگرانی نیست وکاملاً طبیعی است و پس از چند روز بیمار بهبود می یابد. بیمار نیز می تواند از پس از یک روز به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن