مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح: فرقی نمیکند چه جنس مویی دارید، اگر از آنها مراقبت نکنید دچار ریزش مو خواهید شد. توصیه هایی که هر فرد به منظور جلوگیری از ریزش مو و داشتن موهایی سالم زیبا انجام دهد، عبارت اند از: شستشوی هر روز موی سر، شستن مو با صابون، شستن مو بدون شامپو، رعایت روش صحیح شستن موهای بلند.  شستن صحیح موها از مهمترین این موار به شمار می رود. اگرچه هر یک از روش های ذکر شده تاثیر مثبت خود را دارد.

شستن موها کاری ساده است اما در عین حال دشوار نیز است. اکثر افراد بر این باورند که شستن موها ابتدا با خیس کردن، ‌شامپو زدن و ماساژ دادن و چنگ زدن مو آغاز و در نهایت با خشک کردن و سشوار کشیدن مو اتمام می یابد. اما لازم است بدانید که شستن صحیح موها نیازمند چند فوت کوزه کری می باشد و اگر این نکات را به درستی انجام دهید تا حد بسیار زیادی از ریزش و شوره موهای خود جلوگیری خواهید کرد.البته علاوه بر شستن صحیح موها، علت‌های ریزش مو را بدانید هم بسیار موثر است در ادامه نحوه صحیح شست و شو را به شما آموزش خواهید داد.

مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح

نحوه شستن موهای خشک به چه صورت است؟

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که از خشکی بیش از اندازه موهای خود رنج می برید، پیشنهاد می کنیم که برای رفع این مشکل از نظر شستشو به ترتیب زیر عمل کنند:

موها را می توان دو روز در میان شست اما پیشنهاد ما این است که طبق قاعده کلی شست و شو صحیح پیش بروید. به این صورت که یک روز در میان خوهای خود را بشویید. توجه داشته باشید که در حین شست و شو موها به آرامی آنها را ماساژ دهید و از برس کشیدن و چنگ زدن موهایتان خودداری کنید. دوبار شست و شو در هر سری حمام توصیه می شود.

در نهایت پیشنهاد می شود که برای خشک کردن موها از حوله و ماساژهای شدید اجتناب کنید. به این خاطر که این کار منجر به گره خوردن موها و گاهی کنده شدن موها می شود. شما می توانید حوله را دور سر خود بپیچید و به آرامی روی موهای خود فشار دهید که نم موها گرفته شود و زودتر خشک شوند.

روش صحیح شستن موهای بلند، موهای فر، موهای لخت هر کدام با دیگری متفاوت است. لازم به ذکر است که موهای خشک جزو حساس ترین جنس مو هستند که با استفاده صحیح و درست از نرم کننده ها و مراقبت از برخورد نکردن نرم کننده به ریشه موها می تواند در بهبود خشکی مو موثر باشد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

 

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن