مراقبت از موهای معمولی و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای معمولی و نحوه شستشوی صحیح

 

مراقبت از موهای معمولی و نحوه شستشوی صحیح: فرقی نمی کند موهای چه جنسی دارید، مراقبت از آنها در هر شرایطی بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه نگرانی رسیدگی به موهای خود را نداشته باشید و نیاز نباشد که دائما به دنبال درمان ریزش مو باشید، لازم است که مراقب باشید. به این صورت که درست شانه بزنید، درست موهای خود را بشویید، استفاده از شامپوهای استاندارد را در پیش بگیرید. تمامی این موارد نقش بسیار مهمی در مراقبت از موها دارد و همچنین سبب جلوگیری از ریزش مو می شود.

لازم است بدانید، آبی که مورد استفاده قرار می دهید تاثیر مستقیم و بسزایی در تضمین پایداری و همچنین سلامت موها دارد. به همین خاطر بهتر است دمای معینی را برای آب مورد استفاده خود در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید که به یکباره آب سرد و یا گرم را بر روس موهای خود باز نکنید و یا دمای آب را به صورت ناگهانی تغییر ندهید به این خاطر که سبب شوکه شدن ریشه موها می شود و در نهایت منجر به تضعیف و ریزش مو می شود.

 

مراقبت از موهای معمولی و نحوه شستشوی صحیح

زمانی که نه پوست سر چرب می شود و نه خشک، شما موهای معمولی دارید. پوست ملایم به معنای پوست معمولی می باشد که بهتر است حد واسط بین روش شستشوی موهای چرب و خشک را که در مقاله های بعدی به آن میپردازیم را مطالعه نمایید.

آن دسته از افرادی که بنا بر دلایل متفاوت از قبیل ارثی، هورمونی و یا بیماری های دیگر دچار طاسی شده اند و یا موهای خود را از دست داده اند، می توانند با کف دستها به آرامی و بدون خشونت و تاکید بیشتر روی پوست سر را کاملا بشویند. درصورتی که از نوع موهای خود مطلع باشید می توانید برای مراقبت از آنها از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید و بهره ببرید. علاوه بر این میتوانید برای درمان ریز مو از طبیعت کمک بگیرید.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن