مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح

مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح: در این مقاله سعی داریم که در خصوص روش های صحیح شست و شو مو را برای شما عزیزان توصیح دهیم. در مقالات پیشین توضیحاتی درمورد تمامی مسائل کاشت مو را به شما ارئه دادیم. اما با توجه به اینکه مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح نیز نقش بسزایی را درسلامت مو ایفا می کند، این مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم. لازم به ذکر است که حدودا ۵ غدد چربی در هر سامتی متر از پوست سر وجود دارد که وظیفه آنها ایجاد ترشح چربی در سطح پوست سر است.  وجود این غدد به معنای این است که وجود این غدد هاست که احساس می کنید موهایتان چرب شده و نیاز به شست و شو دارند. حال تصور کنید افرادی که موهایی چرب دارند چقدر بیشتر با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند. به همین خاطر است که علاوه بر موهای چرب، مراقبت از موهای خشک و نحوه شستشوی صحیح بسیار حائز اهمیت است. فعالیت غدد چربی موجود در پوست سر است که نوع و حالت موها را مشخص می کند و در واقع موها را به انواع چرب، خشک و معمولی تقسیم می کند. به همین خاطر نیاز است که توضیحات بیشتری در خصوص غدد چربی داده شود. لازم است بدانید که ارگانیسم ساختمانی در همه افراد یکسان است و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد. تنها تفاوتی که متوجه آن می شوید در ظاهر موها است و فقط حالت موها متفاوت می باشد.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، فعالیت غدد چربی منجر به چرب شدن موی سر میشود که در برخی افراد درصد این چرب شدن بیشتر از دیگران است و بسیار آزاد دهنده می باشد. وجود بیش از حد چربی در روی پوست سر سبب بسته شدن روزنه های پوستی می شود و در نهایت در اکسیژن گیری پوست سر به منظور تنفس اختلال ایجاد می کند. همین عامل ایجاد موهای چرب و نازک را به دنبال داشته و ایجاد یک محیط نامناسب برای موها باعث می شود که فرد شستو شویی هر روزه را تحمیل شود. علاوه بر موارد ذکر شده، لازم است بدانید که ترشح چربی زیاد در وهله اول منجر به بسته شدن منافذ پوست شده و سبب باعث ریزش شدید موها خواهد شد. اگر چربی پوست سر زیاد باشد می گویند پوست سر چرب است و چنانچه غدد درکار خود کم کاری کنند می گویند پوست سر خشک است واگر غده ها فعالیت عادی وطبیعی داشته باشند می گویند پوست سر معمولی است و این حالت برای پوست و مو می باشد.

مراقبت از موهای چرب و نحوه شستشوی صحیح

اصول و روش‌های صحیح شست و شوی موهای چرب:

صحیح ترین روش شست و شو موهای چرب به این صورت است که باید یک روز در میان بدون چنگ زدن خشونت، ماساژ دادن، برس کشیدن آنها را بشویید. در ابتدا موهای خود را در کف دست قرار دهید و به صورت چرخشی و دورانی بدون اینکه ناخن‌ها و یا نوک انگشتان با پوست سر تماس برقرار کند، موها و پوست سر را بشویید. توجه داشته باشید که استفاده از دو دست شامپو در هر بار استحمام کافی است. شستن مو با صابون، استفاده از بهترین شامپو برای موی چرب، مصرف قرص برای چربی پوست سر، شستشوی هر روز موی سر، شستن مو بدون شامپو، درمان چربی موی سر در طب سنتی و دیگر موارد این چنینی ممکن است در صورتی که مورد بررسی قرار بگیرند، مفید باشند اما اولین قدم برای درمان رفتار صحیح با مو و نحوه شست شو است.

 

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن