مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست: از جمله روش های درمانی که برای بیمار مزایا و فواید بسیار زیادی را به همراه دارد، لیپوماتیک می باشد. لازم است بدانید که در این روش، چربی های زائد بدن به روشی بسیار راحت در ابتدا تبدیل به مابع شده و سپس از بدن خارج می شوند. برای لاغری تمام نقاط بدن می توان از این روش استفاده کرد. البته برخی معتقد اند که برای قسمت های کوچکی همچون غبغب قابل استفاده نیست. یکی از مهمترین اهداف این روش به این صورت است که لیپوماتیک در واقع بدن را لاغر نمی کند بلکه منر به تغییر سایز در افراد می شود. به عنوان مثال، لیپوماتیک در ناحیه شکم سبب کاهش وزن در ناحیه دور کمر می شود. افرادی که به روش لاغری لیپوماتیک روی می آورند در واقع افرادی هستند که با استفاده از ورزش و رژیم های سخت قادر به کاهش وزن خود نیستند. همچنین در صورتی که رژیم به آنها تا حدودی کمک کند، سبب لاغر شدن بیش از حد سایر اعضای بدن می شود. بخصوص افرادی که به اهمیت بسیار زیادی به چاقی صورت می دهند این مورد نیز بسیار کمک کننده است چرا که رژیم سبب لاغر شدن صورت آنها نیز میشود در حالی که ممکن است ناحیه مورد نظر لاغر نشود. بنابراین لیپوماتیک می تواند بهترین انتخاب باشد.

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک

باید گفت بهترین کاندید این عمل افرادی هستند که به چاقی موضعی مبتلا هستند. آن دسته از افرادی که از از چاقی مفرط رنج می برند، با استفاده از سایر روش ها مانند جراحی چاقی و تنظیم سیستم گوارشی،  کنترل غدد و هورمونها به کاهش وزن و لاغری بپردازند. جراحی لیپوماتیک یک تاحیه از بدن در یک جلسه صورت می گیرد اما در صورتی که فرد تمایل به تخلیه چربی چند ناحیه از بدن خود را داشته باشد لازم است که جراحی در چند جلسه انجام شود.

در جراحی از دستگاهی استفاده می شود که حرکات ۳ بعدی دارد . به این سه حرکت در اصطلاح علمی روتیشن ( rotation)، ویبریشن (vibration) و فلکتیشن (fluction) گفته می شود. این امواج منجر به ذوب و مایع شدن چربی ها می شود.

مزایا لاغری با لیپوماتیک به طور کلی به شرح زیر می باشند:

 ارتعاشات ایجاد شده از دستگاه لیپوماتیک تحت هیچ شرایطی به بدن و بافتهای غیرچربی صدمه ای وارد نمی کند. قدرت ارتعاش این امواج زیر HZ20 هرتز است و در نهایت سلول های چربی به آرامی ذوب می شوند.

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مهمترین مزیت این روش لاغری، نداشتن دوره ی نقاهت است. به بیان دیگر، میزان جراحت بوجود آمده در اثر جراحی بسیار ناچیز و کوچک است. همین عامل باعث می شود تا بیمار پس از درمان، فقط با استراحت در مدت زمان چند روزه به کارهای روزانه خود بپردازد.

این روش همچنین، خطر آمبولی ندارد. به این خاطر که بلافاصله بعد از ذوب شدن چربی ها، به سرعت از بدن خارج می شود.  با ذوب شدن مقداری از چربی ها، پزشک تلاش بر متوقف کار و تخلیه مایع حاصل شده می کند و مجدد شروع به کار خواهد کرد.

در این روش از بیهوشی موضعی استفاده نمی شود و در واقع، ماده بی حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر مالیده می شود، هیچ آسیبی متوجه بیمار نخواهد شد. به خصوص آن دسته از افرادی که میتلا به بیماری های قلبی هستند و قادر به بیهوش شدن نمی باشند، براحتی می توانند از این روش بهره مند شوند. البته باید توجه داشت که بیماری قلبی نباید حاد باشد. چراکه ارتعاشات حاصل از دستگاه برای قلب ضرر دارد.

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

 از سایر مزایای روش لیپوماتیک می توان به نداشتن سوختگی و کبودی کمتر هم اشاره کرد. علاوه بر این، در این روش تورم بسیار ناچیز است و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. حتی پوست دچار افتادگی نمی شود.

 از مهمترین ویژگی های لیپوماتیک، می توان به داشتن سنسور و در نتیجه آسیب نرسیدن به بافت های غیرچربی در بدن  باید اشاره کرد. کانولا به صورتی هوشمندانه طراحی شده است که از سطوح چربی پایین تر نخواهد رفت. این قسمت از دستگاه قابلیت تشخیص بافت های چربی از سایر بافت ها را دارد و هنگامی که با بافت غیر چربی اصابت می کند، به صورت خودکار متوقف می شود. در نتیجه هیچ آسیبی به بافت های غیر چربی وارد نمی شود.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن