مزایای کاشت مو به روش PRP

مزایای کاشت مو به روش PRP

مزایای کاشت مو به روش PRP

کاشت مو به روش PRP

مزایای کاشت مو به روش PRP: اگر به دنبال روشی هستید که کاملا طبیعی، مدرن و بدون نیاز به جراحی قادر به از بین بردن ریزش مو باشد، PRP بهترین گزینه است. در این روش از ترمیم مو، از خون خود فرد متقاضی استفاده می شود. به اینصورت که با استفاده از سوزن بسیار نازکی، پلاسمای غنی شده از پلاگت ها به جمجمه تزریق می شود. این عمل سبب تحریک فاکتورهای رشد مو موجود در پلاکت ها شده و در نهایت تحریک پوست که منجر به رشد طبیعی موها می شود. همچنین، با رشد دوباره موها این روش برای شما اعتماد به نفس و ظاهر بسیار زیبایی را به ارمغان می آورد.

استفاده از این روش نیاز به تعداد جلسات بالا دارد اما خبر خوب این است که تعداد جلسات بلاا منجر به بالا رفتن هزینه هم نمی شود و در مقایسه با دیگر روش های کاشت مو، روش PRP هزینه کمتری دارد که این مورد یکی از مزیت های آن به حساب می آید. استفاده از کاشت مو به روش PRP برای بهبود بخشیدن در دیگر موارد هم توصیه می شود که سبب رسیدن به نتیجه ی مطلوبی می شود.

مزایای کاشت مو به روش PRP

مزایای روش PRP

۱-    روش ساده بدون نیاز به جراحی

۲-    تزریق چند باره؛ انجام پروسه حدودا ۶۰ الی ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.

۳-    نتایج قابل اتکا و نیز ایمنی بالا روش

۴-    دوره بازیابی بسیار سریع

۵-    حاصل شدن ظاهری زیبا و طبیعی بدون عوارض

از دیگر مزایا این روش می توان به عدم استفاده از مسکن های قوی و بیهوشی ها است. اما ممکن است در حین درمان بیمار کمی درد در اثر تزریق را احساس کند. توصیه می شود که در این مورد قبل از شروع درمان، به بیمار اطلاع داده شود و آمادگی آن را داشته باشد. بعلاوه، لازم است بداند که آیا قدرت تحمل درد را دارد و یا خیر. ممکن است فردی به درد مورد نظر بسیار حساس باشد و در عین حال به درمان هم نیاز داشته باشد، برای این افراد می توان از بیهوشی استفاده کرد که دیگر هیچ دردی را حس نکند.

از دیگر مزیت های این روش می توان به عدم وجود عفونت و یا انتقال بیماری های خاص اشاره کرد. به این خاطر که از پلاسمای بیمار استفاده شده و این عوارض را از بین می برد. در واقع پلاکت هایی از بدن فرد گرفته می شوند مدافعان طبیعی بدن در برابر عفونت ها هستند. در نتیجه به ندرت مشکلاتی مشاهده می شود. پس خیالتان در خصوص وجود عوارض کاشت مو به روش PRP راحت باشد.

لازم است بدانید که نتایج استفاده از این روش در دوره ای نسبتا کوتاه قابل روئیت است. با این حال در برخی مواقع برای اینکه نتیجه مطلوب تر حاصل شود پس از ۳ الی ۶ ماه اقدام به تزریق دوباره انجام می شود.

مزایای کاشت مو به روش PRP

در ابتدا که پزشکان از این روش برای ترمیم موها استفاده می کردند، قادر به تضمین دهی در خصوص نتیجه کار نبودند اما با گذشت زمان و کسب تجربه بیشتر و همچنینی تعداد افراد راضی از این روش، قادرند که به بیمار درسترسی به نتیجه مطلوب را تضمین دهند. لازم به ذکر است که تصمیم استفاده از این روش به عهده بیمار است و فرد لازم است بعد از گذراندن جلسه مشاوره، نظر قطعی خود را اعلام کند. در ایمن بودن این روش شکی نیست و تزریق پلاکت ها در جمجمه و دقیقا در جایی که نیاز به رشد است صورت می گیرد، از این رو اثری از جای تزریق مشاهده نمی شود.

یکی دیگر از مزیت های این روش که لازم است از ان آگاه باشید، انجام همزمان پروسه دیگری در کنار این روش است که نتایج بهتری را حاصل خواهد شد. به همبن خاطر اغلب متخصصین پیشنهاد می کنند که این روش از کاشت مو را به عنوان مکمل با دیگر روش های کاشت مو و ابرو استفاده کنید. به عنوان مثال، می توان از این روش در کنار روشهای ماینوکسیدیل و DHT استفاده کرد، مخصوصا در بیمارانی که نمی توانند اثرات جانبی حاصل از این روش ها را تحمل کنند. با وجود بیان تمامی این مزایا و نیز اثبات آنها، و همچنین استفاده از PRP در سایر حوزه های درمانی، همچنان پزشکان مشغول تحقیقات بیشتر بر روی این روش درمانی از کاشت مو هستند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن