معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست:

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست: تمام روش های درمانی و پزشکی دارای نواقص و معایت خاص خود می باشد و استفاده از شعار “پیشگیری بهتر از درمان است” که درواقع شعار اصلی سازمان پزشکی است، به همین خاطر می باشد. با این حال، برخی از موارد وجود دارند که کنترل آنها از دست فرد خارج است مانند چاق شدن. پیش آمده است که فرد بعد از مدتی به خود می آید و متوجه چاق شدن برخی از اندام های خود از قبیل شکم می شود. به منظور لاغر شدن بدن خود به خصوص در ناحیه شکم، میتوان از لیپوماتیک بهره برد. اما لازم است بدانید که این روش مستثنا نیست و برخی از معایت را به دنبال دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

معایب و عوارض لیپوماتیک

یکی از شایع ترین و رایج ترین شکل این روش، تورم و کبودی قسمتی است که مورد جراحی قرار گرفته است. البته لازم است بدانید که این کبودی و تورم برای مدت زیادی باقی نخواهد ماند و سریع برطرف خواهد شد. در لیپوماتیک دوره ی نقاهت بسیار کوتاه است و به سرعت سپری می شود. اما این مزیت باعث نمی شود که بیمار اجازه دارد که هر فعالیتی که بخواهد را انجام دهد.توجه داشته باشید که باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. پوشیدن گن مخصوص به مدت ۹ ماه پس از جراحی امری ضروری است اما متاسفانه برای برخی از افراد امری دشوار محسوب می شود. لازم به ذکر است که استفاده از گن فقط برای قسمت هایی از بدن مانند شکم، سینه و ران مورد استفاده قرار می گیرد ولی برای نواحی از قبیل زانو و غبغب مناسب نیست. از دیگر معایب این روش می توان به آمبولی اشاره کرد که تخصص و مهارت پزشک متخصص احتمال این مورد را به صورت قابل توجهی کم می کند.

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

درست است که برش ایجاد شده برای جراحی و در واقع جراحتی که برای تخلیه چربی ایجاد می شود بسیار جزئی و کوچک است اما در صورتی که به درستی تمیز و ضدعفونی نشود، میتواند محلی برای رشد باکتری و ورود میکروب شود که در نهایت می تواند منجر به عفونت شود. بنا بر همین موضوع، مراقبت طولانی مدت از زخم ایجاد شده بسیار الزامی می باشد. افراد مبتلا به بیماری قلبی بهتر است که از انجام این روش لاغری اجتناب کنند. به این خاطر که ارتعاشات حاصل از دستگاه لاغری لیپوماتیک، سبب ایجاد تاثیرات منفی بر روی این افراد می شود که می تواند منجر به خطر افتادن سلامتی فرد شود. در برخی از بیماران ممکن است شاهد خونریزی باشید که این مورد از دیگر معایت این روش می باشد. البته دقت کنید که علت خونریزی، مصرفی برخی از دارو ها است که پشک استفاده از آنها را توصیه نمی کند. یکی دیگر از معایت لیپوماتیک، احساس کوفتگی می باشد که علت آن ضربات و ارتعاشات دستگاه لیپوماتیک می باشد و اگر به درستی و با صبر و آرامش از دستگاه استفاده شود، درصد بروز این عارضه را می توان تا حدودی کاهش داد.

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

عدم تحریک فیبروبلاست و کلاژن سازی. لیپوماتیک با وجود تلاش به منظور هموار کردن سطح پوست، کلاژن سازی را تحری نمیکند و همین امر سبب از بین بردن تمامی چروک ها نمی شود. داشتن پوستی صاف توسط لیپوماتیک یکی از تصورات اشتباه بیماران می باشد چراکه آنها تصور می کنند که لیپوماتیک منجر به کلاژن سازی می شود. استفاده از لیفتینگ به برخی از افراد که بعد از جراحی دچار افتادگی و شل شدن پوست می شوند، پیشنهاد می شود. توجه داشته باشید که هیچگونه از روش های لاغری، روشی دائمی برای لاغری نیست. به این خاطر که این روش ها فقط قادر به از بین بردن چربی های فعلی می باشند و به منظور ماندگار بودن این روش باید از رژیم ها و ورزش به صورت منظم استفاده کرد که از ایجاد مجدد چربی ها جلوگیری کند. پس از لیپوماتیک احساس درد خواهید کرد که کاملا طبیعی است و قابل تحمل که با استفاده از برخی از دارو های مسکن میتون اقدام به از بین بردن درد کرد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن