منظور از کاشت ابرو طبیعی چیست

منظور از کاشت ابرو طبیعی چیست

منظور از کاشت ابرو طبیعی چیست: یکی از مهم ترین بخش های صورت که توجه بسیار زیادی را به خود جلب می کند، ابرو می باشد. از فاکتور های مهم زیبایی چهره باید به پر پشت بودن و ظاهر ابرو اشاره کرد. بنابر همین فاکتور ها افراد بسیار زیادی برای داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت به روش هایی مانند هاشور و تاتو روی می آورند. در صورتی که کاشت ابرو طبیعی یکی از بهترین و طبیعی ترین روش ها برای ترمیم ابرو ها به شمار می رود.

دلیل کم پشت شدن ابروها

دلایل متعددی منجر به کم پشتی ابروها می شوند که شایع ترین آنها عبارت اند از: کم کاری تیروئید، کم پشتی ژنتیکی، ضربه، آلوپسی آرئاتا، کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا )، حوادث طبیعی و رنگ کردن ابروها که منجر به کاهش رنگدانه های ابرو می‏شود. ممکن است برخی افراد به علت مسائل ژنتیکی ابروهای خود را از دست داده باشند و یا ابروهای نازک و کم پشت داشته باشند. کاشت ابرو در اینگونه مواقع بسیار کاربردی عمل می کند به این خاطر که ابروهایی را که از دست رفته اند را بازسازی و ترمیم کرده. کاشت ابرو با روش های بسیار متعددی انجام می شود اما پایه همه ی روش ها به این صورت اس که فولیکول ها در محل مورد نظر کاشته می شوند.

منظور از کاشت ابرو طبیعی چیست

نکات مهم در کاشت ابرو

جنس مو برای کاشت ابرو اهمیت بسیار زیادی دارد که صاف و کمی حالت دار باشد. این مورد به این خاطر بسیار حائز اهمیت است که برای کاشت ابرو از موهای سر کمک گرفته ی شود پس وجود تناسب میان موهای ابرو و سر بسیار مهم و تاثیر گذار است. محل قرار گیری ابرو ها در خانم ها و آقایان متفاوت است و به این صورا است که برای خانم ها از از لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس می زند و برای آقایان به صورت افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم می‏باشد.

ناحیه ابرو در کاشت به سه قسمت تقسیم می شود که عبارت است از: تاج ابرو (head)، بدنه ابرو (body) و دم ابرو (tail). زاوینه مناسب و رو به بالا در کاشت ابرو بسیار مهم است و همچنین اینکه حالت عمودی پیدا نکند. در کاشت بدنه ابرو، زاویه خواباندن موها باید از سمت تاج ابرو به دم ابرو به تدریج کاسته می‏شود به صورتی که موها با زاویه صفر درجه بصورت مماس در پوست کاشته می‏شوند.

موهایی که به منظور کاشت ابرو انتخاب می شوند باید دارای قطر مناسب با موهای ابرو باشند به این معنی که موهای ضخیم برای پیوند ابرو اصلا مناسب نیستند.

با توجه به اینکه منافذ بزرگ در کاشت ابرو سبب می شود که خروجی موهای ابرو طبیعی نباشند و ضخیم باشند، بهتر است از قطر منافذ کوچکتری انتخاب و استفاده شود. محل قرار دادن موی ابروهای کاشته شده است از دیگر مواردی است که بسیار مهم است و پزشک باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد. ابرو ها باید نزدیک به هم و همچنین با تراکم بسیار بالا باشند. این امر بخاطر پوشاندن قسمت پوست انجام می شود.

پزشک متخصصی که انتخاب می کنید باید فردی ماهر باشد و کاشت ابرو را به ظریف ترین حالت ممکن انجام دهد به این خاطر که موها باید در برش های زیر نیم میلیمتری قرار بگیرند و همچنین زاویه مناسبی نیز داشته باشد. همچنین ابروها جوری باید در محل مورد نظر قرار گیرند که بسیار طبیعی به نظر برسند. استفاده از گرافت های بسیار ریز، قرار گیری آنها در برش های بسیار ریز را راحت تر می کند و همین امر سبب می شود که آسیب دیدگی به موهای قبلی و همچنین جای زخم یه حداقل می رسد.

بیمار بعد از کاشت ابرو مرخص خواهد شد و اصلا نیازی به اقامت در بیمارستان ندارد. همانطور که پیشتر ذکر شد، با توجه به اینکه کاشت ابرو نیازمند نوجه و مهارت کافیست، در انتخاب پزشک بسیار دقت کنید و تحقیقات گسترده ای انجام دهید. هر ابرو برای داشتند ظاهری کاملا طبیعی و زیبا باید ۲۵۰ تا ۴۰۰ مو داشته باشد.  برای به نظر رسیدن ابرویی صاف و کامل باید موها در فاصله های نزدیک به هم قرار بگیرند.

با استفاده از سوزن های بسیار ریزی فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده جدا می شوند. این سوزن ها مانع از ایجاد جای زخم بر روی سر و ابروها می شود. مو در سه مرحله رشد می‏کند و پس از کاشت ابروهای پیوند زده شده، ریخته و به جای آن ابروی طبیعی رشد می کند.

منظور از کاشت ابرو طبیعی چیست

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو

کسانی که بنا بر هم دلیلی ابروهای کم پشتی دارند و یا ابروهای خود را از دست داده اند کاندید بسیار مناسبی برای جراحی کاشت ابرو محسوی می شوند. برخی از این عوامل عبارت اند از: عوامل مادرزادی، بیماری، عفونت یا زیر ابرو برداشتن بیش از حد و یا افرادی که فاقد ابرو هستند. هزینه کاشت ابرو، با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است.

نواحی پیوند کاشت ابرو

معمولا موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو را از پشت سر به سمت موها برداشت می کنند به این خاطر که ای ناحیه از سر شبیه ترین مو به موهای ابرو است. همچنین باعث می شود که رشد ابرو کاملا به صورت طبیعی انجام شود. لازم است بدانید که رشد ابروهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی ابرو است و بعد از مدتی نیاز به کوتاهی دارند. یک توصیه مهم برای داشتن ابروی بهتر، برداشتن و پیوند موهای ابتدا بصورت تک تک می‏باشد که موهای کاشته شده را طبیعی تر می‏کند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن