منظور از کاشت موی طبیعی چیست

منظور از کاشت موی طبیعی چیست

منظور از کاشت موی طبیعی چیست: روش های متعددی برای انجام کاشت مو وجود دارند که در هر صورت به رشد مو ها منجر می شود. کاشت مو زمانی به بهترین نحو انجام می شود که نتیجه به دست آمده، نتیجه ای باشد که به شدت به موهای طبیعی شباهت داشته باشد. طریقه انجام کاشت مو طبیعی، سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی است به همین خاطر آن را جراحی به حساب نمی آورند. در این فرایند، یک نوار باریک از ناحیه پشت سر برداشته و به واحدهای فولیکولی تقسیم و در قسمت جلوی سر کاشته می‎شود. در ادامه بیشتر به پاسخ “منظور از کاشت موی طبیعی چیست”  می پردازیم.

نحوه کاشت موی طبیعی

کاشت مو طبیعی روشی است که رضایت همگان را به خود جلب کرده است و بسیار راحت و قابل پیش بینی است. درست ایت که فرایند کاشت مو  طبیعی، فرایندی کاملا طبیعی و راحت است اما لازم است که به نکات ایمنی تجویز شده توسط پزشک بسیار اهمیت دهید و آنها را در نظر داشته باشید چراکه علاوه بر تبحر پزشک، انجام توصیه های لازم بعد از عمل تاثیر بسزایی در نتیجه به دست آمده می گذارد.

منظور از کاشت موی طبیعی چیست

فرایند کاشت مو با استفاده از تجهیزات پزشکی انجام می شود و در حین جراحی، تمامی علائم حیاتی بیمار مورد بررسی قرار می گیرند. با توجه به ظرافت بالایی که این کاشت مو می طلبد، همچنین نیازمند دقت بسیار بالایی می باشد. سرعت عمل یکی از مهمترین نکات در کاشت مو است که باید مورد توجه قرار گیرد. به همین خاطر برای کاشت مو تیم های چند نفره را در نظر می گیرند که همگی زیر نظر پزشک فعالیت دارند.

همانطور که قبل تر به آن اشاره کردیم، کاشت مو طبیعی بدون نیاز به جراحی انجام یم شود و در حین انجام فرایند، بیمار کاملا هوشیار است. بیمار حتی می تواند در طول انجام کاشت مو با استفاده از گوشی خود فیلم تماشا کند و یا بازی کند. حدودا ۴ الی ۶ ساعت، مدت زمانی می باشد که برا یانجام کاشت مو طبیعی در نظر گرفته شده و تخمین زده اند و در این مدت بیمار قادر به اقدام برای خوردن و اشامیدن هم خواهد بود. به همین خاطر فرایند کاشت موی طبیعی بدون هیچگونه خطر و کاملا ایمنی و بی دغدغه انجام می‎شود.

مراحل کاشت موی طبیعی

اولین مرحله ای بعداز تصمیم گیری کاشت مو باید انجام داد، مراجعه به کلینیک است که حتما باید با توجه به میزان تخصص، مهارت، سابقه کار، تجربه پزشک را انتخاب کرده و مراقبت‎ها‎ی پس از کاشت، انتخاب و با حضور در کلینیک، فرم ‎ها‎ی مربوطه را تکمیل کنید. سپس زمان کاشت مو توسط مشاور کلینیک تعیین می شود که با فرا رسیدن تاریخ مورد نظر، بیمار باید در کلینیک حضور پیدا کند.  قبل از عمل، لباش ها تعویض می شوند. بیمار به اتاق کاشت مو رفته و اماده انجام فرایند کاشت می شود. در این مرحله، گرفتن رگ، اندازه گیری فشار خون، پانسمان سر، مشخص کردن ناحیه دهنده مو در پشت سر و بی حس کردن این ناحیه، از جمله مقدمات انجام کاشت مو می‎باشد که توسط پزشک صورت می‎گیرد.

منظور از کاشت موی طبیعی چیست

برداشت گرافت از ناحیه سر

نواحی که باید مو کاشته و برداشته شود توسط پزشک بی حس می شوند و با بررسی دقیق از قسمت بانک مو، نوار باریکی برداشته شده و گاهی ممکن است بخیه زده شود (در برخی از روش های برداشت مو به بخیه زدن نیاز نیست). مواردی مانند چگونگی برش دادن و برداشت این نوار و روش بخیه زدن نیز حتما باید به صورتی انجام شود که جای بخیه باقی نماند و خط آن در ناحیه پشت سر اصلا قابل تشخیص و روئیت نباشد. موهایی که برداشته می شود به واحد های فولیکولی توسط تیم تقسیم، تقسیم یم شوند. سپس پزشک شروع به آماده سازی ناحیه مورد نظر می کند. انتخاب محل کاشت مو توسط بیمار یکی از مهمترین مزیت های کاشت مو طبیعی محسوب می شود. در نهایت شکاف هایی در ناحیه گیرنده مو ایجاد می شود که فولیکول های تقسیم شده در آنها گذاشته شود. بی حس کردن موضع سر یک نکته مهم در این مرحله است تا بیمار در زمان ایجاد شکاف، دردی را حس نکند.

نحوه آماده کردن گرافت‎ها‎ی فولیکولی برای کاشت مو

بنا به این موضوع که محل رشد موها به گونه ای است که در آن ۱ تا ۴ مو رشد می‎کند، هنگامی که موها کاشته می شود پزشک نهایت دقت و ظرافت را در نظر می گیرد که گرافت‎ها‎ به اندازه ظریف برداشته و در شکاف های ایجاد شده می‎کارد. فولیکولار یونیت روشی است که پزشک برای انجام کار از آن استفاده می کند. تقسیم گرافت‎ها‎ یک مرحله مهم در پیوند مو و کاشت موهای طبیعی است که باید با دقت انجام شود که با بزرگنمایی صورت می‎گیرد.

پس از انکه شکاف های کوچک ناحیه گیرنده آماده شدند، گرافت های ظریفی که با استفاده از کمک تکنسین ها تهیه شده بودند، کاشته می شوند. توجه داشته باشید که قبل از انجام کاشت مو لازم است که آزمایشاتی را انجام دهید و در نهایت گرافت ها با توجه به تشخیص پزشک کاشته شوند. به همین دلیل با کاشت گرافت‎ها‎، بدن بیمار بخوبی آنها را می‎پذیرد و مشکل پس دادن گرافت وجود ندارد. دلمه های کوچکی روی هر یک از نقاط کاشت، بعد از کاشت مو ایجاد خواهد شد که نهایتا تا ۵ الی ۱۰ روز بعد، اثری از آنها باقی نخواهد ماند. در ناحیه ای که کاشت مو صورت گرفته این، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. فقط امکان دارد بعد از پایان کار، بخیه‎ها‎ی پشت سر کمی سوزش داشته باشند که با تجویز مسکن رفع می شود.

منظور از کاشت موی طبیعی چیست

فواید کاشت مو طبیعی

  • رفع کچلی: ریزش موی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه)، ۹۵ درصد کچلی در بین مردان را شامل می‌شود که سبب کچلی زودرس در افراد می‌شود.
  • ظاهری بهتر:  اکثر کسانی که با مسائل مربوط به ریزش مو مقابله می‌کنند، حس خوبی نسبت به ظاهر خود ندارند. یکی از مزیت های کاشت مو طبیعی می‌تواند ایجاد ظاهری بهتر باشد. پس از کاشت مو فرد احساس بهتری نسبت به ظاهر خود پیدا خواهد کرد و جوان‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.
  • راه حل دائمی: درمان‌های موضعی و درمان‌های دوره‌ای به طور موقت به رشد مجدد مو‌ها کمک می‌کنند. کاشت مو یک روش دائمی است و نتایج پایدارتری ایجاد می‌کند.
  • افزایش اعتماد به نفس: اکثر افرادی که با ریزش مو مواجه هستند از ظاهر خود راضی نیستند و اعتماد به نفس‌‌ پایینی دارند. بنابراین یکی دیگر از فواید کاشت مو می‌تواند افزایش اعتماد به نفس فرد در روابط خصوصی و جمعی او باشد.
  • صرفه جویی در هزینه: هر چند کاشت مو از خرید یک دارو از داروخانه گران‌تر است ولی داروها در زمان طولانی‌تری منجر به نتیجه می‌شوند و باید چندین بار خریداری شوند. بنابراین در روش کاشت مو پول بیشتری ذخیره می‌شود و نتیجه باثبات‌تری حاصل می‌گردد. لذا یکی دیگر از فواید کاشت مو می‌تواند صرفه جویی در هزینه باشد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن