مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند:

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند: نسل جدیدی از دستگاه های ساکشن که با استفاده از فناوری های پیشرفته تشکیل شده است را لیپوماتیک می گویند. این روش در مقایسه با سایر روش های مشابه دارای مزایا بیشتری می باشد که یکی از مهم ترین آنها، دوره ی نقاهت کوتاه و مرخص شدن بیمار بلافاصله بعد از جراحی می باشد. اما به دنبال رسیدنت به نتیجه ای مطلوب لازم است نکاتی را انجام داده و به خاطر سپرد.

حدودا به مدت ۳ تا ۷ روز دوران نقاهت به طول می انجامد و در طی سپری کردن این دوره، محافظت از محل جراحی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

در خصوص رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک باید بدانید که  اگر از بی حس کننده موضعی استفاده شده باشد، نیازی نیست تا فرد رژیم غذایی خاصی را رعایت کند و در واقع همان رژیم غذایی قبل از لیپوماتیک را می‌تواند ادامه دهد ولی در کل، در ماه اول درمان، باید از خوردن غذاهای چربی و نمکی اجتناب شود.

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

ماساژ دادن با استفاده از لوسیون می‌تواند از شدت ورم‌های موضعی بکاهد.

به منظور جلوگیری از کم آب شدن بدن لازم است که به میزان کافی آب بنوشید.

استفاده از هرگونه نوشیدن الکلی حداقل به مدت ۴۸ ساعت بعد از جراحی، مطلقا ممنوع است.

از انجام ورزش هایی که سبب بالا رفتن فشار خون می شود، پرهیز کنید اما حدودا چند ساعت بعد از عمل می توانید به پیاده روی کوتاهی افاقه کنید.

به خاطر سپردن این نکات و رعایت آنها می‌تواند اثرات درمان لیپوماتیک را دوچندان کرده و نتیجه‌ای مطلوب را حاصل کند.

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

در صورتی که لیپوماتیک در ناحیه شکم فرد صورت گرفته است، بیمار به منظور جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست باید به مدت ۷۲ ساعت به صورت دراز کشیده باشد. همچنین به همین خاطر است که به افراد توصیه می شود که به مدت چند روز بعد از جراحی از نشستن اجتناب کرده و بیشتر درازبکشند.

پزشک گنی مخصوص را به منظور جلوگیری از افتادگی پوست، تجویز می کند که استفاده از آن حداقل به مدت ۷روز اکیدا توصیه می شود و تنها در زمان های استحمام اجازه خارج کردن آن از تن خود را دارید.

ورم مختصری در ناحیه ای که مورد جراحی قرار گرفته است، وجود خواهد داشت که امری کاملا طبیعی می باشد. ۶ تا ۸ هفته برای از بین رفتن ورم به طول می انجامد.

حدوداً ۳ تا ۵ روز بعد از درمان و زمانی که دردها رفع شده باشند می‌توان رانندگی کرد و دو هفته بعد از انجام عمل لیپوماتیک هم می‌توان به مسافرت رفت.

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

استفاده از کمپرس گرم و یا سر در ناحیه ای که مورد جراحی قرار گرفته است، اکیدا ممنوع می باشد.

به علت افت فشاری که وجود داد،  گاهی ممکن است فرد بلافاصله بعد از برداشت گن دچار سرگیجه شود که توصیه می شود به مدت ۱۰ دقیقه دراز بکشید.

گرفتن دوش با آب ولرم مانعی ندارد و حتی چند ساعت پس از درمان نیز می‌توان این کار را انجام داد اما پیشنهاد می شود که حداقل به مدت دو هفته از رفتن به استخر اجتناب شود و وان آب گرم و سونا هم تا یک ماه به تاخیر بیافتد.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن