موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست: برخی از روش های لیپوماتیک، دارای مزایا بسیار زیادی هستند مانند کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری اما باز هم با این وجود برای تمامی افراد مناسب نیستند. پزشکان متخصص با استفاده از بررسی ها و ارزیابی هایی قادر به تشخیص خواهند بود که آیا روشی مناسب برای بیمار محسوب می شود و یا خیر. بعلاوه، بیمار حتما باید در خصوص وضعیت سلامتی و یا بیماری خود به پزشک اطلاع رسانی کند. در ادامه موارد منع این دو روش را مورد بررسی قرار داده ایم.

موارد منع درمان موضعی با کویتیشن

بانوان باردار

روش درمانی کویتیشن برای خانم هایی که باردار هستند اصلا پیشنهاد نمی شود و در واقع نمیتوانند از این روش بهره ببرند. چراکه امواج اولتراسوند در این روش مورد استفاده قرار می گیرند که میتواند منجر به آسیب به جنین شود. علاوهبراین، داروهایی که مادر باید بعد از استفاده از این روش مصرف کند نیز برای جنین مضر هستند.

افراد تحت درمان داروهای ناباروری

استفاده از این روش برای ان دسته از افرادی که تحت درمان دارو های  ناباروری هستند، ممنوع می باشد. خانم هایی که در دوران شیر دهی هستند و یا به تازگی زایمان کرده اند نیز افراد مناسبی برای بهره بردن از این روش نمی باشند.

بیماری های پوستی

بیماری های پوستی مانند  عفونت پوستی، کهیر، بافت کلوئیدی، اگزما، پسوریازیس و … از جمله بیماری هایی هستند که اشخاص میتلا به آنها نمی توانند از کویتیشن استفاده کنند.

بیماری قلبی

با توجه به این موضوع که امواج مورد استفاده در این روش به قلب بیمار ممکن است اسیب وارد کند، بیمار باید حتما در صورتی که به هرگونه بیماری قلبی و عارضه ای که به آن دچار است را مطلع کند. مانند سابقه ایست قلبی، پیس‌میکری (ضربان ساز)، وسایل الکترونیکی در بدن و … .

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست

کلسترول خون

سطح کلسترول خون به علت ذوب  شدن چربی و ورود مایع ذوب شده به خون بالا می رود و این امر به خوبی در ازمایش قابل مشاهده است. بنا بر همین موضوع، کسانی که مبتلا به تری گلیسرید، فشارخون بالا و کلسترول خون (بالاتر از ۳۰۰) هستند، استفاده از کویتیشن برایشان اکیدا ممنوع است.

بیماری های کبدی

میزان بسیار زیادی از از چزبی های ذوب شده از طریق خون وارد کبد می شوند. به همین خاطر افرادی که مبتلا به بیماری های کبدی هستند، کاندید مناسبی برای ایتفاده از این روش به شمار نمی روند. توجه داشته باشید که اگر شما مبتلا به بیماری کبدی باشید، استفاده از کویتیشن بیمای شما را دو چندان می کند و عوارض بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. سایر بیماری ها مانند سنگ کیسه صفرا و سندرم روده تحریک‌پذیر نیز مناسب انجام کویتیشن نیستند.

بیماری های کلیوی

همانطور که در بالا توضیح داده شد، چربی ذوب شده از طریق خون وارد کبد شده و سپس به کلیه راه میابد که دفع شود که پس از چند روز تکرار ادرار اتفاق می افتد. بنابراین این روش برای بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی مناسب نیست و اصلا پیشنهاد نمی شود.

بیماری دیابت

بیماران دیابتی هم کاندیدهای مناسبی برای انجام کویتیشن نیستند. چراکه  با ورود حجم بسیار زیادی از کلسترول به بدن، آسیب های جدی متوجه آنها خواهد بود.

تحرک کم

آن دسته از افرادی که تحرک کمی دارند و تا حدودی پیش بینی می شود که بعد از انجام این روش قادر به ورزش کردن به طور مرتب نیستند نیز پیشنهاد می شود که از این روش پرهیز کنند.

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست

بیماری افسردگی

کسانی که تصمیم به انجام این روش دارند و در عین حال در حال استفاده از داروهای روان درمانی نیز هستند، اصلا کاندید مناسبی برای این روش محسوب نمی شوند.

سرطان

بیماری هایی مانند سرطان، تومور، تب بالا، سل، سابقه لخته‌ خون، صرع، فتق شکمی، مشکلات انعقاد خون، آسم، استئوپروز (پوکی استخوان)، ایدز، هپاتیت، فیبرومیالژی، آمبولی و ناهنجاری‌های فیزیکی نیز از جمله موارد منع روش درمان کویتیشن به شمار می روند.

سن مناسب این روش درمانی فقط بین ۲۰ تا ۵۵ سال می باشد.

در صورتی که بیمار قبل از درمان از قرص هایی همانند آسپرین، مسکن‌ها و داروهای ضدالتهاب به مدت طولانی استفاده کرده باشد نباید از این روش استفاده کند.

وجود فلزاتی از جمله ایمپلنت، پروتزهای فلزی، آی یو دی و … در بدن مانع دیگری برای انجام کویتیشن محسوب می شود.

موارد منع لاغری موضعی کرایولیپولیز لیزری

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیز لیزری چیست

در این روش از سرمای شدید استفاده می شود بنابراین کسانی که به سرمای شدید حساس هستند و یا به سرماخوردگی، عفونت و یا در سنین بالا قرار دارند نمی توانند از روش کرایو لیپولیزر استفاده کنند.

وجود مشکلات و اختلالاتی از قبیل سینوزیت، بیماری رینود، سابقه کهیر در اثر سرما، کرایوگلوبولینمی مانع استفاده از این روش می شود. زیرا سرمای حاصل از دستگاه کرایولیپولیزر موجب تشدید بیماری می شود.

در صورتی که در بدن بیمار عارضه ای از قبیل جای بخیه، زخم و یا جراحی التیام نیافته وجود داشته باشد، نمی توان از این روش استفاده کرد زیرا ممکن است بر اثر مکش دستگاه جای زخم تشدید می شود.

در صورت وجود بیماری های شدید قلبی، کلیوی، دیابت کنترل نشده، ترومبوفلبیت و ترومبوزیس، کبدی، فشار خون بالا و سرطان انجام روش درمانی لیپولیز لیزری به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

انجام روش درمان لاغری موضعی کرایولیپولیزر تاثیرات موقت عصبی در ناحیه تحت درمان  دارد. به همین دلیل وجود بیماری هایی از قبیل مولتیپل اسکلروز و صرع مانع دیگری از انجام این روش است.

خانم ها در زمان پریود، دوره بارداری و شیردهی نباید از این روش استفاده کنند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن