میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است:

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است: لیپوساکشنی که توسط فشار هوا انجام می شود، لیپوماتیک گفته می شود.  این روش لاغری، درمانی بسیار راحت و بی خطر است و دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی را به همراه دارد. همچنین لازم است بدانید که روشی بدون ریسک برای بیمار به شمار می رود. روش لاغری لیپوماتیک در نواحی از بدن که درمان در آن مشکل است و یا مکان هایی که فیبروز زیادی دارند، دقت زیادی دارد. افراد زیر ۱۸ سال بهتر است از انجام این عمل صرف نظر کنند تا زمانی که سنشان بالا تر رود چرا که در آن حالت هیچ ممنوعیت و محدودیتی وجود ندارد. ایجاد اندام متوازن و متناسب از جمله اهداف لیپوماتیک است. کاهش وزن در لیپوماتیک در جهت تخلیه مقدار زیادی چربی به دست می آید. به طور کلی لازم است بدانید که هدف از انجام لیپوساکشن، کاهش وزن نیست و هنگامی به افراد پیشنهاد می شود که قسمتی از بدن از حالت طبیعی خود خارج شده باشد. توجه داشته باشید، در صورتی که نوسانات وزن بیمار کمتر از ۵ کیلو گرم باقی بماند، در آن حالت اثرات طولانی مدتلیپوماتیک بسیار عالی خواهند بود.

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است

جالب است بدانید که دستگاه لیپومایتک با استفاده از موتور پنوماتیک کار می کند و با استفاده از هوای فشرده فعال می شود. وجه داشته باشید که کانال هایی تعبیه شده در آن سه حرکت زیگزاگ، چرخشی و نوسانی می باشد. با توجه به این سه حرکت، مسیر مارپیچ مانندی ایجاد شده که همزمان چربی ها را تخریب و آسپیراسیون می کند. در نهایت بیمار برگشت پذیری سریع تری خواهد داشت. این برگشت پذیری بدون تورم و خون مردگی حاصل از درمان می باشد. به علاوه،  نوسانات سنتز کلاژن را در طول لیپوساکشن سطحی تحریک می کنند و همینطور منجر به تسهیل انطباق پس از درمان در پوست می شود. از سوی دیگر، فرکانس نوسان مورد استفاده در جراحی لاغری لیپوماتیک حدوداً ۱۰ هرتز می باشد که باعث می شود که اندورفین آزاد شود. همین امر سبب طولانی شدن اثر بی حس کننده به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است. بعد از به اتمام رسیدن جراحی، ورم امری کاملا طبیعی و نرمال است و بعد از گذشت ۶ ماه نتیجه نهایی قابل روئیت است. توجه داشته باشید که به منظور رسیدن به نتیجه ای مطلوب پزشک دستورالعمل هایی را توصیه می کند که حتما باید از آنها پیروی کنید برای مثال:

  • در ماه اول بعد از درمان از خوردن غذاهای شور، چرب و پر روغن اجتناب کند.
  • به منظور جبران مایعاتی که بدن در جراحی از دست داده است استفاده از مایعات (غیر الکلی) مناسب است و پیشنهاد می شود.
  •  از مواد غذایی که منجر به بروز یبوست می شوند نیز اجتناب کنید.
  • تورم های موجود در ناحیه عمل طبیعی است که بعد از یک ماه کم می شوند و پس از سه ماه کاملا برطرف می شوند.
  • استفاده منظم از داروهای تجویزی پزشک
  • عدم استفاده از نمک تا مدتی بعد از عمل
  • به مدت یک هفته از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
  • به مدت چند روز از نشستن بر صندلی خودداری کنید.
  • حتما بعد از عمل از گن لاغری استفاده کنید. ممکن است بستن گن دردناک باشد اما این کار برای زیبایی بهتر اندام شما پس از عمل بسیار بسیار موثر است.

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است

  لازم به ذکر است،  که بعد از حدودا ۲ هفته کبودی های جای مانده بر روی بدن کاملا از بین خواهند رفت. پزشک به شما اطلاع خواهد داد که اثرات نهایی جراحی پس از گذشت ۲ ماه از زمان عمل قابل روئیت خواهد بود . بهترین شیوه در جهت پیشگیری از سفتی محل درمان، ماساژ می باشد. توجه به نکات ذکر شده در بالا به شما این دید را می دهد که لیپوماتیک در واقع روش پیشرفته  ی لیپوساکشن است. با این تفاوت که این روش لاغری بسیار ساده و ایمن تر بوده و همچنین نیازی به بستری در بیمارستان ندارد. دستگاه مورد استفاده در این جراحی به راحتی تمیز می شود و در محیط اتو کلاو استریلیزه کرد. با توجه به اینکه در این روش کانال ها افزایش دما پیدا نخواهند کرد، هیچ نوع ریسکی را به همراه نخواهد داشت و همین امر سبب جلوگیری و کاهش ریسک سوختگی و نکروز می شود. استفاده از این روش به انقباض پوست شما نیز کمک می کند. این روش در آن دسته از بیمارانی که قبلا لیپوساکشن انجام داده اند و حال در لیپوماتیک در قسمت هایی از بدن که دسترسی به آنها سخت است نیز قابل استفاده می باشد. کسانی به بهترین نتیجه از لیپوماتیک دست می یابند که پس از درمان، وزن خود را از طریق برنامه ورزشی و نیز رژیم غذایی مناسب کنترل کنند.

دوایت تک همراه شما در کمک به سلامتی جامعه

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن